Boston – Carolina 1:4 (kon.) | Detroit – Washington 1:2 (kon.) | Florida – Ottawa 2:0 (kon.)
Montreal – Philadelphia 9:3 (kon.) | New Jersey – Toronto 2:5 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 4:2 (kon.)
Tampa – Columbus 5:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 3:2 (kon.) | Nashville – Winnipeg 3:4 (po pr.)
Colorado – Minnesota 5:2 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 3:1 (kon.) | Seattle – Arizona 5:0 (kon.)
San Jose – Calgary 2:3 (po pr.)
San Jose Sharks
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Calgary Flames
Středa 10.04.2024, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký den. (07:29:20)

Statistiky
    Střely na bránu: 22 – 41 | Přesilová hra: 0/4 – 2/3 | Trestné minuty: 6 – 8

Mackenzie Blackwood (SJS) – 38 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,7 %, odchytal 62:19
    Dustin Wolf (CGY) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 61:50

Česká a slovenská stopa
    Jan Rutta (SJS) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:54

Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 12:55

1. Andrej Kuzmenko (CGY) 1+1
    2. William Eklund (SJS) 1+0
    3. Nazem Kadri (CGY) 1+1

Střely na branku ve třetí třetině a prodloužení: 4 – 17.

Zápas tedy končí výhrou Calgary a nutno říci, že zaslouženou. Flames byli lepší minimálně 20 minut, spíše dvě třetiny, ve třetině třetí pak soupeři dovolili pouze tři střely na bránu, přičemž všechny přišly až v úplném závěru.

Sharks dostali možnost rozhodnout v přesilovce, tu nevyužili, následně se neprosadili ani z výhody 4 na 3. Udeřili tak hosté, byl to sice takový "špinavý" gól, ale i ten se počítá. Rozhodly tedy právě početní výhody, Flames v nich rozhodli dvěma góly, San Jose bylo bezzubé...

San Jose Sharks – Calgary Flames 2:3pp.

62:58 Andrej KUZMENKO - 2:3

62:58
    4/3
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hotovo! Nazem Kadri se nejprve vytočil v brankovišti a dorážel, tohle ještě Mackenzie Blackwood vyřešil. Flames se ale nevzdali a ještě bojovali o puk, ten se odrazil k ANDREJI KUZMENKOVI, který jej pohotově dorazil za už ležícího brankáře soupeře – 2:3pp. Asistence: Nazem Kadri.
    Kuzmenko A., Kadri N., Huberdeau J., Šarangovič J.

62:17
    Flames hrají v signalizované výhodě, z dálky vypálil MacKenzie Weegar. Mackenzie Blackwood připraven.

61:14
    Nazem Kadri a jeho rána z prostoru mezi kruhy, kotouč letí mimo. Sharks se dostávají na puk a útočí, Justin Bailey je však na poslední chvíli odstaven.

60:44
    Hosté v plném počtu.Jedinou přesilovkovou ránu vyslal z levé strany Fabian Zetterlund, Wolf zasáhl ramenem.

60:30
    Sharks už kombinují v pásmu. Fabian Zetterlund napřáhl, ale chtěl ještě přihrávat, záměr se sice nevydařil, nicméně domácí ještě pokračují v pásmu.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině: 3 – 13.

60 minut tedy nerozhodlo, blíže k výhře měli sice Flames, ani oni však svou převahu nezužitkovali. Nyní mají vše ve svých rukou Sharks, kteří budou 44 vteřin hrát přesilovku 4 na 3.

60:00

59:57
    Sharks ještě naposledy zahrozili, ránu zablokoval obětavý Rooney.

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 8. Eklund (Zetterlund, Granlund), 23. MacDonald (Hoffman) – 26. R. Andersson (Coronato, Ochoťuk), 35. Kadri (Kuzmenko, Šarangovič), 63. Kuzmenko (Kadri)

San Jose Sharks: Blackwood (D. Cooley) – Ferraro, Rutta, M. Vlasic, Addison, Thrun, Burroughs – Kostin, Granlund, Zetterlund – Eklund, Kunin, Graf – Studnicka, Bordeleau, MacDonald – Sturm, Bailey, Hoffman.
    Calgary Flames: Wolf (Markström) – Weegar, Miromanov, Gilbert, R. Andersson, Solovjov, Pachal, Ochoťuk – Pospíšil, Kadri, Kuzmenko – Šarangovič, Backlund, Coleman – Huberdeau, Zary, Mangiapane – Greer, Rooney, Coronato.