Japonsko – Dánsko 3:0 (kon.)
Japonsko
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Dánsko
Středa 10.04.2024, 01:00 • Adirondack Bank Center, Utica • Mistrovství světa žen • Skupina B

Japonky tedy poráží Dánky 3:0, zajistily si záchranu a také postup do čtvrtfinále, v němž se jako třetí tým skupiny B utkají s vítězkami áčka z USA. Dánské hokejistky se naopak po roce vracejí do Divize I.A.

Japonky si to dnes bez větších potíží pohlídaly. Dánky postrádaly kvalitu v ofenzivě, o čemž svědčí i to, že ve třetí třetině, kdy měly dohánět manko, vyprodukovaly jedinou střelu na branku. A to ještě až v úplném závěru. Asiatky si góly rozdělily rovnoměrně do každé třetiny. V 5. minutě využila přesilovku Remi Kojamaová a v polovině duelu zvýšila na 2:0 Suzuka Takaová. V čase 56:37 pak při dánské hře bez brankářky pečetila skóre Ruj Ukitaová. (03:27:04)

Střely na branku – 31:8 (9:3, 13:4, 9:1)

Jelikož Dánky na turnaji končí, dostaly ocenění také tři nejlepší hráčky týmu na na celém šampionátu. Jsou jimi brankářka Emma-Sofie Nordströmová a útočnice Silke Gludová s kapitánkou Nicoline Jensenovou.

Vyhlášeny byly nejprve nejlepší hráčky obou týmů v tomto zápase. Za Dánsko si přijíždí pro cenu obránkyně Silja Rasmussenová. Na japonské straně je oceněna Haruka Tokoová (0+1).

59:59
    A gól už nedá ani Nicoline Jensenová, která střílela z jedničky tvrdě, ale také vedle branky.

59:49
    Ještě závar před brankou Japonska, ale Kawagučiová si nenechala vzít čisté konto.

59:37
    Japonské hráčky zablokovaly střelu Josephiny Asperupové od modré čáry. Pak vyhodily na icing.

59:01
    Začíná poslední minuta tohoto utkání. Dánky stále s prázdnou brankou.

58:39
    Puk na modré přeskočil hůl Nicoline Jensenové. Dánská kapitánka to doprovodila naštvaným gestem.

58:08
    Dánský trenér Björn Enlund si vyžádal oddechový čas.

57:46
    Makoto Itoová míjí prázdnou branku!

57:35
    Dánská brankářka opět míří na střídačku. Dánky už nemají co ztratit.
    56:37 Ruj UKITAOVÁ - 3:0

56:37
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Je tu japonská pojistka! RUJ UKITAOVÁ se dostala k puku zhruba na půlce. Dojela s ním na útočnou modrou a kolem obránkyně Andersenové poslala hrací předmět do opuštěné klece soupeřek. Bez asistence.

56:22
    Ajaka Hitosatová vyvezla puk do středního pásma a pak netrefila prázdnou branku.

55:50
    Nordströmová zamířila na střídačku a D8nky to zkoušejí v šesti! Jdou tedy do absolutního rizika.

55:24
    Suzuka Takaová donutila Nordströmovou přerušit hru. Po zákroku dánské brankářky je tu poslední reklamní pauza.

55:11
    Neprosadila se ani Nicoline Jensenová. Ta se dostala s pukem až na osu, ale její střelu zablokovala obránkyně.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Kojamaová (Tokoová, Hitosatová), 31. Takaová (Ak. Šigaová), 57. Ukitaová

Japonsko: Kawagučiová (Masuharaová) – Satoová, Hitosatová (A), Ao. Šigaová, Koikeová (C), Hosojamadaová (A), Š. Jamašitaová, Sekiová, Šinodaová – Ukitaová, Itoová, Tokoová – Ak. Šigaová, Takaová, Kojamaová – Wadžimaová, Norová, Miuraová – H. Jamašitaová, Enomotoová, Nagaokaová.
    Trenér: Judži Iizuka

Dánsko: Nordströmová (Bjergstadová) – Rasmussenová, Asperupová (A), Andersenová, Melbergová, Refsgaardová, Skottová, Söndergaardová – Friis-Hansenová, Jensenová (C), Ranumová – Kielstrupová, Gludová, Fossová – Skriverová, Petersová, Oksbjergová – Russellová, Knudsenová, Sorensenová (A) – Stauningová.
    Trenér: Björn Edlund

Rozhodčí: Hillerová (USA), Anselmová – Ernstová (GER), Saarimäkiová (FIN)