2:0 (0:0)
1. FC Union Berlín
Pátek 12.04.2024, 20:30 • WWK Arena, Augsburg • Německá Bundesliga • 29. kolo

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 1:9. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:14. (22:29:22)

Fotbalisté Augsburgu se díky druhému poločasu radují z vítězství a po řadě utrápených let, kdy se horko těžko zachraňovali v bundeslize, se mohou těšit z boje o evropské poháry. Dnes sice v nudné první půli ani nevystřelili, hned po přestávce však namazal hostující Leite nepochopitelně na rozhodující gól Tietzovi. Za stavu 1:0 se hra přece jen trochu otevřela a v závěru přidal pojistku jako správný žolík bývalý hráč Unionu Michel. Za hosty odehrál velmi dobrý zápas český záložník Král, který si vypracoval i jejich jedinou vážnější šanci.

90+5

90+5
    Domácí fotbalisté rozehrávají roh nakrátko a tahají čas.

90+5
    Pojistku měl v poslední nastavené minutě na kopačce Ermedin Demirović, kterému nejprve nevyšla přihrávka, ale míč se k němu k překvapení berlínských zadáků vrátil a prudkou ránu nízko nad zemí vykopává pozorný Rønnow na roh.

90+4
    K hlavičce se po následném přímém kopu protlačil Doekhi, jenže umístil ji vysoko nad břevno a naděje Unionu na bodový zisk tím prakticky zhasla.

90+3
    Ajsa Laídúní si došel pro faul na levém křídle.

90+3
    Tim Breithaupt (Augsburg) zajel skluzem do Vollanda a vysloužil si žlutou kartu.

90+1
    O chvilku později si v nastavení připsal Finn Dahmen nejtěžší zákrok zápasu a autorem střely byl český reprezentant Alex Král. Ten se na levé straně parádně protáhl přes dva hráče a pálil z úhlu na přední tyč, jenže domácí brankář předvedl ukázkový provaz a vykopává ji.

90+1
    Aaronson vysunul Bediu, jehož až ve vápně zastavil čistě Uduokhai.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Union je však dnes marný a ani teď se ve vápně hosté neprosadili. Odražený míč sebral Leite a křížem ho posílá jen za bránu.

89
    Gouweleeuw sestřelil Laídúního a nabídl standardku z 30 metrů hostům.

88
    Dlouhý odkop od brány Augsburgu sbírá Vogt, jehož dělí pár minut od neslavného historického zápisu, 267. ligového zápasu v řadě bez vstřelené branky.

86
    Král střílel z pokutového oblouku po delším zpracování míče jen do clonícího Maiera.

85
    Za lýtko se drží faulovaný Pfeiffer, domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny.

82
    VAR potvrzuje, že nešlo o ofsajd, a radost může propuknout naplno. Domácí dnes skutečně vytěžili z minima maximum.

81
    Augsburg právě vstřelil branku!
    SVEN MICHEL sklepl míč pod sebe Arnemu Maierovi, který mu ho ideálně vrátil do běhu a letní posila právě z Unionu napíná po osmi minutách na hřišti síť ranou pod břevno svého bývalého klubu. Z úcty pak gól neslaví.