Lille – Aston Villa 2:1 (3:4 po pen.) | Fiorentina – Plzeň 2:0 (po pr.) | PAOK – Club Brugge 0:2 (kon.)
Fenerbahce – Olympiakos 1:0 (2:3 po pen.)
po penal. (3:4)
Lille OSC
2:1 (1:0)
Aston Villa FC
Čtvrtek 18.04.2024, 18:45 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Evropská konferenční liga • Čtvrtfinále

Ode mně je to pro dnešní večer vše, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou! (21:52:28)

Ještě bych měl dodat, že postupující Aston Villa se utká v semifinále s vítězným z dvojice Fenerbahce Istanbul – Olympiakos Pireus. První zápas dopadl lépe pro řecký celek, který vyhrál 3:2. V poločase odvetného zápasu však vede turecký klub 1:0 a celkové skóre tak zatím je 3:3.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 7:1. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:13.

Do semifinále Evropské konferenční ligy postupuje anglický celek, který po domácí výhře 2:1 sice v základní hrací době prohrál v Lille stejným poměrem, ale lépe zvládl penaltový rozstřel.
    V prvním poločase jsme příliš šancí neviděli, přeci jen se ale skóre měnilo, a to v 15. minutě po přesné střele Yusufa Yaziciho.
    Ve druhé půli už byla hra svižnější a v 67. minutě Lille navýšilo vedení na 2:0 a i přes úvodní prohru v tu chvíli postupovalo. Tento gól vsítil po rohovém kopu Benjamin André. Už to vypadalo, že si Dogy dokráčí pro postup, jenže v 87. minutě vypadl míč brankáři Chevalierovi, čehož využil Matty Cash a snížil na 1:2, zároveň tak vyrovnal celkové skóre na 3:3.
    Zápas za tohoto stavu šel do prodloužení, které přineslo několik velkých šancí, ale oba brankáři své celky podrželi. V rozstřelu nedal pokutový kop za hosty jen Bailey, naopak z exekutorů Lille vychytal brankář Martínez jak bin Táliba, tak v poslední sérii kapitána Andrého. Svěřenci kouče Emeryho tak vyhráli 4:3 na penalty a mohou se těšit na semifinále.

Benjamin ANDRÉ

5. série
    3:4
    A penaltu teď zahrával i druhý kapitán Benjamin André, který však neuspěl, Martínez posílá Aston Villu do semifinále!
    Douglas LUIZ

5. série
    3:4
    Douglas Luiz, který po odchodu McGinna obdržel kapitánskou pásku, teď podržel svůj tým, i když si brankář Chevalier vybral stejnou stranu.
    Rémy CABELLA

4. série
    3:3
    Rémy Cabella vyrovnává na 3:3 v penaltách, svou střelu poslat doprostřed branky a uspěl.
    Leon BAILEY

4. série
    2:3
    Jamajský křídelní Leon Bailey neproměňuje, gólman Chevalier chytá a drží šance svého týmu!
    Angel GOMES

3. série
    2:3
    Střídající Angel Gomes také proměňuje a udržuje šance Lille na postup.
    Matthew CASH

3. série
    1:3
    Dnešní střelec Aston Villy Matty Cash proměnil i penaltu, když si vybral ze svého pohledu levou stranu. Chevalier skákal do druhé části branky.
    Jonathan DAVID

2. série
    1:2
    Druhým exekutorem za Lille byl Jonathan David, který kroměňuje ranou do středu branky. Martínez si vybral stranu.