Lille – Aston Villa 2:1 (3:4 po pen.) | Fiorentina – Plzeň 2:0 (po pr.) | PAOK – Club Brugge 0:2 (kon.)
Fenerbahce – Olympiakos 1:0 (2:3 po pen.)
ACF Fiorentina
2:0 (0:0)
FC Viktoria Plzeň
Čtvrtek 18.04.2024, 18:45 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Evropská konferenční liga • Čtvrtfinále

To je ode mě přímo z italské Florencie vše, děkuji za pozornost. Mějte se fajn. (21:27:15)

Nicméně do semifinále mohl postoupit pouze jeden tým a tím je Fiorentina. Na svého soupeře si nicméně ještě bude muset počkat. Řecký PAOK hraje na svém hřišti s belgickými Bruggami, první zápas vyhrály Bruggy těsně 1:0.

Na stadionu probíhají děkovačky u obou táborů fanoušků. I Plzeň zde zaplnila plný sektor.

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 12:0. Rohy: 19:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:18.

Je dobojováno, cesta plzeňské Viktorie Evropou pro letošní rok končí, nad jejich síly byla italská Fiorentině, které podlehla 0:2 až po prodloužení. Hrdinou se stal Nicolás González, který zkraje prvního prodloužení trefil vítězný gól. Viktoria nicméně zaslouží za tento zápas i celou sezónou v Evropské konferenční lize absolutorium.

120+1

120
    Václav Jemelka i v poslední minutě parádně načasoval svůj skluzu a zamezil další šanci Fiorentiny.

119
    Jonathan Ikoné si řekl o balon, ten nakone také dostal, následně byl ovšem zastaven nedovoleně Lukášem Hejdou.

118
    Václav Jemelka znovu zahrát na rohový kop, ten Fiorentina zahrála krátkou přihrávkou, následně se míč utopil ve středu pole.

117
    Pavel Šulc se o to nicméně ještě pokusil, při chtění zisku balonu nicméně podkopl Milenkoviće.

116
    Jedlička dlouhým odkopem našel své spoluhráče, avšak i na nich je vidět, že už nemají jakékoliv síly se zápasem ještě něco udělat.

115
    Fiorentina si závěr dnešního zápasu užívá, k dispozici měla další rohový kop, Jedlička ovšem tentokrát zasahovat nemusel, jelikož rána ze střední vzdálenosti šla nad jeho branku.

114
    Jhon Mosquera se ocitl na trávníku, avšak hlavní rozhodčí ukazuje, že se má hrát dále.

113
    Jan Kliment se efektně vyhnul protihráči, poté u něho akce hostujícího celku přesto stejně skončila.

112
    Na hráčích už je převážně vidět, že o postupujícím je rozhodnuto a zápas se prakticky pouze dohrává.