Boston – Toronto 2:3 (kon.) | Carolina – NY Islanders 5:3 (kon.) | Dallas – Vegas 3:4 (kon.)

Carolina právě vstřelila branku!
    Islanders šli do risku do hry bez brankáře a gólem do prázdné branky pojišťuje JAKE GUENTZEL výhru Caroliny a druhý získaný bod v sérii! Neskutečná otočka v posledních deseti minutách.
    Guentzel J., Aho S. II, Svečnikov A., Slavin J., Skjei B.
    Reilly M., Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Lee A., Nelson B.
    57:54 Jordan MARTINOOK - 4:3

57:54
    5/5
    A senzace je na světě! JORDAN MARTINOOK si všimnul, že Varlamov ne úplně dává pozor, na zadním mantinelu vybojoval puk a dopravil jej do nehlídané části branky! Carolina vede 4:3 a během deseti sekund otáčí stav zápasu.
    Burns B., Staal J., Drury J., Martinook J., Slavin J.
    Dobson N., Engvall P., Lee A., Romanov A., Pageau J.
    57:45 Sebastian AHO - 3:3

57:45
    6/5
    Carolina srovnává! Svečnikov vypálil od levého kruhu a SEBASTIAN AHO čekal na zadní tyči, kde skvěle zavíral a dorážel střelu Svečnikova. Je tedy srovnáno a čekají nás zajímavé minuty.
    Aho S. II, Svečnikov A., Jarvis S., Burns B., Guentzel J., Skjei B.
    Pelech A., Pulock R., Horvat B., Pageau J., Cizikas C.
    50:43 Seth JARVIS - 2:3

50:43
    5/5
    Jordan Staal nahrál na druhou stranu SETHU JARVISOVI, který ihned pálil a od břevna se puk odrazil do zad brankáře Varlamova, od kterých se puk odrazil do branky. Je tak sníženo na rozdíl jediného gólu.
    Jarvis S., Staal J., Skjei B., Burns B., Martinook J.
    Reilly M., Engvall P., Lee A., Pageau J., Cizikas C.
    33:01 Teuvo TERÄVÄINEN - 1:3

33:01
    5/4
    Po střele Jarvise se puk odrazil od výstroje Varlamova ke Guentzelovi, který ještě předal puk do lepší pozice TEUVOVI TERÄVÄINENOVI, a ten zakončoval do prázdné branky. Je sníženo na rozdíl dvou branek!
    Teräväinen T., Guentzel J., Jarvis S., Aho S. II, Burns B.
    Pelech A., Pulock R., Horvat B., Palmieri K.
    23:54 Anders LEE - 0:3

23:54
    5/4
    Islanders právě vstřelili branku!
    Pageau nabídl puk před branku kapitánovi ANDERSI LEEMU, který zachoval chladnou hlavu, hodil si puk na bekhend a kolem brankáře Andersona dostal puk do branky! Asistence: Pageau, Engvall.
    Lee A., Pageau J., Pulock R., Dobson N., Engvall P.
    Aho S. II, Pesce B., Skjei B., Teräväinen T.
    19:45 Bo HORVAT - 0:2

19:45
    5/5
    A Islanders navyšují na 2:0! Krásnou střelou z první z osy hrací plochy se prosazuje BO HORVAT, na jehož prudkou střelu neměl Andersen šanci reagovat. Těsně před koncem první třetiny tak přichází gól, který znamená již dvougólové vedení hostů z New Yorku.
    Horvat B., Barzal M., Cizikas C., Reilly M., Pulock R.
    Pesce B., Slavin J., Nečas M., Kuzněcov Je., Svečnikov A.
    16:22 Kyle PALMIERI - 0:1

16:22
    4/4
    Mike Reilly zajel za branku Hurricanes, šikovně prostrčil puk pod sebe na KYLA PALMIERIHO, který zůstal před brankářem Andersenem osamocen a protlačil puk mezi betony dánského brankáře do branky. Asistence: Reilly, Nelson.
    Palmieri K., Reilly M., Nelson B., Dobson N.
    Burns B., Staal J., Svečnikov A., Skjei B.

Josef Ján Horký

Branky a nahrávky: 34. Teräväinen (Guentzel, Jarvis), 51. Jarvis (J. Staal, Skjei), 58. S. Aho II (Svečnikov, Jarvis), 58. Martinook (Drury), 60. Guentzel (S. Aho II, Svečnikov) – 17. Palmieri (Reilly, Nelson), 20. Horvat (Barzal, Cizikas), 24. Lee (Pageau, Engvall)

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Jarvis, S. Aho II (A), Guentzel – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Svečnikov, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Je. Kuzněcov, Drury.
    Trenér: Rod Brind'Amour

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, A. Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson (A), Holmström – Engvall, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.
    Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Jon McIsaac, Francois St-Laurent, Thomas John Luxmore – Julien Fournier, Jesse Marquis, Bryan Pancich