Slovinsko – Rumunsko 6:1 (kon.) | Maďarsko – J. Korea 6:2 (kon.) | Itálie – Japonsko 4:3 (po pr.)
Itálie
4:3 (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
Japonsko
Úterý 30.04.2024, 19:30 • Sparkasse Arena, Bolzano • Mistrovství světa - I. A Divize • 2. kolo

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (22:36:48)

Je dobojováno, zápas, který si vynutil kvůli opravě plexiskla hodinovou pauzu, nakonec došel do prodloužení, které ale skončilo po jeho pěti vteřinách. Italové vítězí 4:3 a získali dva body, Japonci zapsali bod jeden.

60:05 Luca FRIGO - 4:3

60:05
    Itálie právě vstřelila branku!
    Tak to byla rychlost. Italové po pěti vteřinách ukončují nastavenou hrací dobu a berou bonusový bod navíc. Mantenuto viděl dobře postaveného LUCU FRIGA, který zakončil přesně u přední tyče – 4:3. Asistence: Daniel Mantenuto.

60:01

60:00

59:45
    Třetí dějství se už jen dohrává a je to jasné, půjde se do nastavené hrací doby.

59:00
    Další tlak Italů, kteří se snaží rozhodnout, ale houževnatí Japonci jsou stále zatím proti.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:26
    Daniel Catenacci vystřelil mezi kruhy a jeho jedovku chytá japonský brankář.

57:10
    Vyloučení v týmu Japonsko:
    Kosuke Otsu – 2 min., hákování.

57:10
    Japonci se dostali do akce, ta byla neúspěšná, na druhé straně pak zahrozili Italové, ale i oni neskórovali. Ale vybojovali faul soupeře.
    56:19 Thomas LARKIN - 3:3

56:19
    A je vyrovnáno. Peter Spornberger poslal puk THOMASI LARKINOVI, který z hrany pravého kruhu vyslal táhlou střelu a dostal ji do japonské branky – 3:3. Asistence: Peter Spornberger a Michele Marchetti.

55:36
    Blíží se finiš třetí třetiny a Italové mají na to, aby se zápasem ještě něco udělali, necelých pět minut. Do akce jdou ale teď Japonci.

54:40
    Domácí se snažili najít rychlou odpověď, ale zblízka Narisawu nepřekonal Anthony Salinitri.
    52:55 Koki JONEJAMA - 2:3

52:55
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Nyní už se ale Japonci prosazují a jdou do vedení. Od modré čáry poslal dalekonosnou střelu KOKI JONEJAMA a ta zapadla za záda Damiana Clary – 2:3. Asistence: Taiga Irikura.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 24. Gazley (Catenacci, Salinitri), 30. Kostner (de Luca, Gazley), 57. Larkin (Spornberger, Marchetti), 61. Frigo (Mantenuto) – 32. Ju Sato (Nakadžima, Hanzawa), 35. K. Sato (Irikura), 53. Jonejama (Irikura)

Itálie: Clara (Bernard) – Trivellato, Seed, Spornberger, Larkin (C), Amorosa, Pietroniro, Glira, Insam – Frigo, Mantenuto, de Luca – Salinitri, Catenacci, Gazley – Frank (A), Kostner (A), Marchetti – Mantinger, Purdeller, Deluca
    Trenér: Michael Pelino

Japonsko: Narisawa (Fukufudži) – Jamada, Išida, Halliday (A), Hajata, H. Sato (A), Jonejama, J. Otsu, Lawlor – Hitosato, Nakadžima (C), K. Otsu – Furuhaši, Osawa, Takagi – J. Sato, T. Nakadžima, Hanzawa – Isogai, Irikura, K. Sato
    Trenér: Jarrod Skalde

Rozhodčí: Barcelo (FRA), Fernandez (USA) – Beresford (GBR), Goncalves (FRA)