Florida – Tampa 6:1 (kon.) | Vegas – Dallas 2:4 (kon.)
Florida Panthers
6:1 (0:0, 2:1, 4:0) Stav série: 4:1
Tampa Bay Lightning
Úterý 30.04.2024, 01:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • NHL • Čtvrtfinále V. konference

3. Carter Verhaege (FLA) 2+1 (03:55:11)

Zápas je u konce! Florida vrátila Tampě dvě porážky ze vzájemných sérií z posledních let a postoupila do druhého kola po pěti zápasech. V třetí třetině se dlouho hrálo vyrovnaně, pak ale přidal druhý gól Barkov, následovala už jasně rozhodující trefa Rodriguese, a pak zmar při odvolání branky a další trefa Verhaegeho, bývalého hráče Tampy, který s ní před pár lety dokonce získal Stanley Cup, a v této sérii se stal jejím katem, protože jí nasázel nejvíce branek v sérii, a společně s Tkachukem to byl nejčastěji bodující hráč série. Pak to Tampa zkusila ještě jednou a další trefu do volné branky přidal Mikkola. Florida vyhrála 6:1 a postoupila do dalšího kola.

58:50 Niko MIKKOLA - 6:1

58:50
    5/6
    Florida právě vstřelila branku!
    Autorem branky je NIKO MIKKOLA. Asistence: Anton Lundell a Eetu Luostarinen.
    Mikkola N., Lundell A., Luostarinen E., Reinhart S., Forsling G.
    Point B., Cirelli A., Stamkos S., Kučerov N., Hagel B., Sergačjov M.

58:25
    Jon Cooper ještě zkouší nemožné, Tampa opět hraje s odkrytou brankou.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
    56:03 Carter VERHAEGHE - 5:1

56:03
    5/6
    Florida právě vstřelila branku! Tak toto se už Tampě absolutně nepovedlo. Zmatek a totální zmar v závěru už nyní podtrhli Lightnings při odvolání brankáře, kdy se ani nestihli nadát, a CARTER VERHAEGHE skóroval střelou do odkryté branky poté, co mu Kučerov kotouč přímo přenechal. Asistence: Matthew Tkachuk.
    Verhaeghe C., Tkachuk M., Barkov A., Ekblad A., Forsling G.
    Point B., Stamkos S., Kučerov N., Paul N., Hagel B., Hedman V.
    54:16 Evan RODRIGUES - 4:1

54:16
    5/5
    Florida právě vstřelila branku! Tak a nyní je to již definitivní. Nádherná akce, kterou započal Stenlund, který projel až před branku a naservíroval kotouč EVANU RODRIGUESOVI, který ho už jen vhodil do branky. Florida vede už o tři góly, dnešní zápas vyhraje a postoupí do dalšího kola. Asistence: Kevin Stenlund a Vladimir Tarasenko.
    Rodrigues E., Stenlund K., Tarasenko V., Montour B., Mikkola N.
    Eyssimont M., Chaffee M., Paul N., Dumba M., Lilleberg E.

53:33
    Hedman má už nyní odehráno přes 24 minut, a opět jde na led. Tampa vysílá to nejlepší, co se dá.

53:06
    Tanner Jeannot byl nyní sice bráněn jeden na jednoho, ale i tak dokázal vyslat velice zajímavou střelu, kterou musel Bobrovskij pokrýt lapačkou.
    51:06 Aleksander BARKOV - 3:1

51:06
    5/5
    Florida právě vstřelila branku! Tak tohle už může být rozhodující moment. ALEKSANDER BARKOV dostal přihrávku z pravé strany před branku, byl na brankovišti dostatečně důrazný a poslal za Vasilevského dnes již druhý kotouč. Florida vede 3:1 a do konce už zbývá jen necelých devět minut. Tampa je už opravdu na pokraji vyřazení. Asistence: Matthew Tkachuk a Carter Verhaeghe.
    Barkov A., Tkachuk M., Verhaeghe C., Kulikov D., Ekman-Larsson O.
    Point B., Motte T., Jeannot T., Černák E., Sergačjov M.

50:23
    Bobrovskij si připsal další další zákrok proti přízemní střele po ledu.

49:50
    Max Crozier inkasoval velice tvrdý hit u mantinelu ve vlastním obranném pásmu. Hráč dokonce ztratil při ráně helmu, a když se posbíral, rychle upaloval z ledu.

49:06
    Na útočné modré se srazilo několik hráčů, kotouč tak vzal Verhaege a zavezl ho až před Vasilevského, ale nezakončil.

48:36
    Forsling protečoval kotouč na Luostarinena, tomu ale puk místo střela na branku pouze ujel do rohu kluziště.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 21. Verhaeghe (Barkov, Mikkola), 33. Barkov (Ekblad, Forsling), 52. Barkov (M. Tkachuk, Verhaeghe), 55. Rodrigues (Stenlund, Tarasenko), 57. Verhaeghe (M. Tkachuk), 59. Mikkola (Lundell, Luostarinen) – 34. Hedman (Hagel, Kučerov)

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Tarasenko – M. Tkachuk (A), Lundell, Verhaeghe – Rodrigues, Stenlund, Luostarinen – Okposo, Lorentz, Cousins.
    Trenér: Paul Maurice

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Tomkins) – Dumba, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Crozier, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Hagel, Cirelli, Duclair – Chaffee, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Jeannot.
    Trenér: Jon Cooper