J. Korea – Rumunsko 2:3 (kon.) | Slovinsko – Japonsko 3:1 (kon.) | Itálie – Maďarsko 2:3 (po pr.)
Jižní Korea
2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Rumunsko
Pátek 03.05.2024, 12:30 • SPARLASSE ARENA, Bolzano • Mistrovství světa - I. A Divize • 4. kolo

Je konec. Jižní Korea nestačila ve čtvrtém kole na Rumunsko poměrem 3:2. Rumuni po dvou třetinách vedli o dvě branky a už to vypadalo, že si jasně dojdou pro body, jenže Jižní Korea dokázala srovnat v 54. minutě. Poté se Rumuni museli bránit po vyloučení Györfyho. Jenže ve vlastním oslabení ujel Balász Péter a rozhodl o tom, že tři body berou hosté.

Rumuni dnes navázali na vítězství s Maďarskem a zajistili si tak udržení ve skupině I. A Divizi i pro příští rok. To Jižní Korea zítra v zápase o zachování příslušnosti musí naplno bodovat s Itálií. (14:46:26)

Statistiky:
    Střely na branku 30:17 (8:7, 9:4, 13:6)
    Zákroky 14:28
    Trestné minuty 2:8

Dnešní utkání sleduje 252 diváků.

59:47
    Rumuni dokázali vyhodit puk do pásma domácích.

59:28
    Töke se jenom ohlédl za nepřesnou střelou z pravé strany.

59:15
    Jižní Korea je v pásmu, ale zatím je to bez zakončení.

58:57
    Töke se jenom ohlédl za nepřesnou střelou. Rumuni se poté osvobozují.

58:17
    Jižní Korea hraje powerplay!

58:10
    Rumunsko poslalo kotouč za branku Jižní Koreje a nyní nechá hrát hosty.

57:27
    I Čchong-min to zkusil šikovně z levé strany mezi betony rumunského brankáře, ale nakonec skončil v síti namísto puku.

57:07
    Töke betone srazil nahození z pravé strany do rohu kluziště. Korea drží útočné pásmo.

56:51

56:28
    O In-gjo to zkusil od modré, ale branku hostů netrefil. Rumuni se poté osvobozují.

56:11
    Jižní Korea pokračuje v přesilovce a šteluje si to na střelu.
    55:31 PETER - 2:3

55:31
    Rumunsko právě vstřelilo branku!
    Rumunsko jde v závěru třetiny do hubeného vedení. BALASZ PETER ujel v oslabení do rychlého kontru, dostal kotouč na pravý kruhu a pak jej forhendem expedoval přesně k pravé tyčce. Asistence: Tamas Reszegh.

55:20
    O In-gjo dostal nabito na pravou stranu, ale jeh příklep našel ve své výstroji Töke.

55:17
    Jižní Korea vyhrála buly a rozevírá přesilovkový deštník.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 44. Sang-hun (Jong-čun), 54. An Čin-hü (I Jong-čun, Nam Hui-du) – 15. Gliga, 39. Sándor-Székely, 56. Peter (Reszegh)

Jižní Korea: I Jon-sung (Ha Čong-ho) – O In-gjo, I Don-ku, I Sung-čä, Nam Hui-du, Kong Ju-čchan, Či Hjo-sok, I Min-čä – Kang Jun-sok, Kim Sang-uk (C), I Čchong-min (A) – Sin Sang-hun (A), I Jong-čun, An Čin-hü – Kim Gon-u, Čon Čong-u, Bä Sang-ho – I Ču-hjong, Kim Si-han, Kim Sang-job.
    Trenér: Kim U-čä

Rumunsko: Rumunsko: Töke (Adorjan) – Haaranen, Imre, Sallo, Bors, Györfy, Ferencz-Csibi, Láday, Kovács – S. Rokaly, Reszegh, Péter – Skachkov, Gliga (C), Zagidullin – Sándor-Székely, Zs. Molnár, Zo. Molnár – Fodor, Gajdo, N. Rokaly.
    Trenér: Dave MacQueen

Rozhodčí: Hoppe (GER), Zrnic (SLO) – Goncalves (FRA), Laguzov (GER)