Česko – Kanada 1:5 (kon.) | Itálie – Japonsko 1:2 (0:1 po s.n.) | Slovensko – Itálie 2:1 (kon.)
Česko
1:5 (1:1, 0:4, 0:1)
Kanada
Středa 08.05.2024, 01:00 • WinSport Arena, Calgary • MS v para hokeji • Skupina B

Ode mne je to vše, díky za pozornost a dobrou noc, nebo dobré ráno. (02:50:33)

Kanada si v druhé třetině pohlídala své vedení, které dokonce ještě navýšila. Bod zlomu byl asi tehdy, kdy Češi nevyužili za stavu 1:4 přesilovku pět na tři, která trvala přes minutu. Češi tak v semifinále turnaje vyzvou vítěze skupiny "A", kterými jsou Američané.

42:24 DUNN - 1:5

42:24
    Kanada právě vstřelila branku!
    JAMES DUNN a pátý kanadský gól v české brance. Dunn ujel se svým spoluhráčem celé české obraně, vzal to na sebe a proměnil.

42:01
    Geierova střela šla mimo branku, když zkoušel střelecké štěstí z levé strany.

41:34

41:10
    Další vyhozený kanadský puk.

40:39
    Kanaďani jsou ve čtyřech.

40:09
    Palátova střela z pravého kruhu končí jen na hrudi Kingsmilla.

39:33
    Vyloučení v týmu Kanada:
    McGregor – 2 min, sekání.

39:26
    Nepřesnost české rozehrávky a zakázané uvolnění.

38:40
    Halbert – 2 min, držení.

37:39
    Ke střele se zase dostal Kubeš, ale kanadský blok nás hodně trápí.

35:41
    Filip Veselý to udělal opět nádherně, ale Kingsmill si povyskočil a ramenem střelu z hodně ostrého úhlu vyrazil.

34:16
    Kubešova rána je nepřesná.

33:55
    Tak nakonec je to český offside.

33:01
    Dunn nahazoval na Kudelu ze středního pásma, ale Kudelovy betony byly připraveny.

31:52
    McGregor se dostával jeden na jednoho do útočného pásma, jeho střela trefila pravou tyčku branky Kudely.

Michal Farmačka

Branky a nahrávky: 15. Veselý – 4. McGregor (Cozzolino, Lavin), 16. McGregor (Hickey, Halbert), 16. Dunn (Cozzolino, Hickey), 26. Cozzolino, 27. Hickey (Cozzolino, Halbert), 43. Dunn

Česko: Kudela (Vápenka) – Ohar, Kubeš, Zelinka (C), Doležel – Geier, Hábl, Palát, Veselý, Žížlavský, Hečko (A), Novotný (A), Sedláček, Wágner
    Trenér: Jakub Novotný

Kanada: Kingsmill (Watson) – Armstrong, Halbert, Lavin, Henry – Hickey (A), Cozzolino, McGregor (C), Kovacevich, Jacobs-Webb, Dunn, Boily, Dixon, Smith
    Trenér: Russ Herrington