NY Rangers – Carolina 4:3 (po pr.) | Dallas – Colorado 3:4 (po pr.)
Dallas Stars
3:4 (3:0, 0:2, 0:1 - 0:1) Stav série: 0:1
Colorado Avalanche
Středa 08.05.2024, 03:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL • Semifinále Z. konference

3. Jamie Benn (DAL) – 1+1 (07:02:47)

Je dobojováno. Ač Dallas vedl po první třetině 3:0, nakonec první duel semifinále konference ztrácí. Colorado ve druhé třetině snížilo dvěma brankami na rozdíl jediného gólu, v úvodu třetího dějství pak dokonce vyrovnalo. A jelikož se do konce už nic nestalo, zápas došel do prodloužení. To ve dvaasedmdesáté minutě rozhodl Miles Wood a hosté tak na ledě Dallasu berou první sériový bod.

71:03 Miles WOOD - 3:4

71:03
    5/5
    Colorado právě vstřelilo branku!
    A je hotovo. Hned první prodloužení rozhodují hosté a ujímají se vedení 1:0 na zápasy. Andrew Cogliano poslal z obranného pásma přihrávku na MILESE WOODA, který si rychle nabruslil až před Oettingera, stahovačkou si dal kotouč na bekhend a u přední tyče pak poslal touš do částečně odkryté klece Dallasu – 3:4. Asistence: Andrew Cogliano a Samuel Girard.
    Wood M., Cogliano A., Johnson J., Girard S., Colton R.
    Tanev C., Heiskanen M., Faksa R., Johnston W., Dadonov J.

69:28
    Další pěkná akce Dallasu končí nepřesnou střelou a do akce vyrazili hosté. Devon Toews pak od modré čáry vyslal přízemní střelu, kterou bleskově pokryl Jake Oettinger.

68:10
    Zápas je vyrovnaný nejen na skóre, ale také na střely. Prodloužení má velký náboj, žádný z týmů se neuchýlil k nějakému bránění a opatrné hře.

Střely na branku: 22 – 22

67:25
    Valerij Ničuškin po delší době přidal další pokus pro Colorado, jeho rána ale byla zastavena nejprve obranou Dallasu, poté kotouč dostal k sobě Jake Oettinger.

66:21
    Domácí neupouštějí od svého tlaku a znovu to zkusili před Georgijevem. Ten u své pravé tyče pokryl nebezpečnou teč Logana Stankovena.

65:46
    Radek Faksa se otočil mezi kruhy a sklepl puk před hostující brankou, ale vše dobře viděl opět Alexandar Georgijev a jistí kotouč.

65:15
    Alexandar Georgijev je hrdinou posledních okamžiků, Dallas opět zatlačil soupeře a byl v další šanci, kterou ale právě hostující brankář znovu pokryl.

64:53
    A o chvilku později kryje další obrovskou šanci Seguina opět Alexandar Georgijev!
    64:18 Šance Seguina nerozhodla prodloužení

64:18
    Tyler Seguin se zjevil u bližší tyče, kde nebezpečně zakončoval, ale vše jistil znovu pozorný hostující brankář Alexandar Georgijev!

63:29
    Na druhé straně pak střílel Logan Stankoven a jeho rána končí na pozorném brankáři Alexandarovi Georgijevovi. Začátek prodloužení tak začal několika šancemi na obou stranách.

62:52
    Samuel Girard napřáhl nad levým kruhem a na jeho ránu reagoval Jake Oettinger vyrážečkou a kotouč srazil vedle své branky.

62:23
    Tyler Seguin to zkusil z pravé strany, ale jeho pokus pokryla hostující obrana. Colorado tak rychle pádí do další útočné akce.

61:27
    Úvod prodloužení přinesl akce na obou stranách, ale ty nevedly k rozhodnutí. Nyní mají puk domácí hráči a směřují s ním před klec Alexandara Georgijeva.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 8. R. Suter (Duchene), 11. W. Johnston (Pavelski, Benn), 17. Benn (J. Robertson, Heiskanen) – 26. Ničuškin, 30. Makar (Ničuškin, Rantanen), 41. MacKinnon (Rantanen, Makar), 72. Wood (Cogliano, Girard)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Harley, C. Tanev, Lindell (A), Lundkvist, R. Suter – W. Johnston, Hintz, J. Robertson – Stankoven, Duchene, Benn (C) – Pavelski, Seguin (A), Dadonov – Steel, Faksa, Cr. Smith.
    Trenér: Peter DeBoer

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Se. Walker, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Parise, Mittelstadt, Lehkonen – C. Wagner, Colton, Wood – Cogliano, Trenin, Duhaime.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: StLaurent, O'Rourke – Barton, Marquis