Clermont Foot – Lyon 0:1 (kon.) | Marseille – Lorient 3:1 (kon.) | Montpellier – Monaco 0:2 (kon.)
Nantes – Lille 1:2 (kon.) | PSG – Toulouse 1:3 (kon.) | Rennes – Lens 1:1 (kon.)
Štrasburk – Méty 2:1 (kon.)
Olympique Marseille
3:1 (2:1)
FC Lorient
Neděle 12.05.2024, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 33. kolo

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:9. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:6. (23:50:22)

Je za námi zápas 33. kola francouzské Ligue 1 mezi Olympiquem Marseille a týmem FC Lorient. Druhá půle nenavázala na tu první v počtu branek a byla tedy mnohem chudší na góly. Viděli jsme v ní pouze jednu branku, a to z penalty z nohy gabonského útočníka Aubameyanga. Domácí si pohlídali vedení poté již i přes šance hostů dokázali pohlídat dvougólový náskok a zvítězit v konečném součtu 3:1. Pro rekapitulaci si připomeneme branky, které padly v prvním poločase. Nejprve se prosadil Aubameyang hlavičkou na zadní tyči, poté navyšoval na 2:0 s trochou štěstí kapitán Marseille Gigot a na 2:1 v první půli snižoval Benjamin Mendy po chybné rozehrávce domácích. Domácí Marseille si tak tedy připisuje další tři body a v tabulce se dostává na 8. místo. Ode mě to bude vše, budu se na vás těšit zase někdy u evropského fotbalu. Mějte se hezky a do té doby na počtenou!

90+7

90+7
    Do zakončení se dostal Dieng, ale jeho střela z voleje letěla hodně daleko od cíle.

90+7
    Lorient se ubránil a vyjíždí na útočnou polovinu.

90+6
    Eohový kop domácích.

90+6
    Žliutá karta pro Murilla za faul zezadu.

90+5
    Pierre-Emerick Aubameyang se znovu dostal do zakončení, ale tato přízemní střela neohrozila branku hostů.

90+3
    Aubameyang byl v offsidu a Lorient bude rozehrávat z vlastní šestnáctky.

90+2
    Faul Abergela zezadu a žlutá karta pro tohoto hráče hostujícího celku.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90
    Zpoza vápna střílel Jean Onana, ale ani tato střela neohrozila branku a skóre se nemění.

88
    A nebyl od toho daleko! Badredine Bouanani hlavičkoval kousíček před brankou, ale jeho zakončení neskončilo v brance ani branku neohrozilo.

88
    Lorient otáčí hru a snaží se alespoň snížit na 2:3.

87
    Aubamyang si naváděl míč na pravačku, ale míč mu byl odebrán a hraje Lorient.

86
    Vhazování pro domácí Marseille na vlastní polovině.

85
    Domácí Marseille drží míč na svých kopačkách a postupuje směrem dopředu.

84
    Střela Mendyho z velké dálky končí vysoko nad brankou Lópeze.

83
    Rohový kop pro hosty po bloku jednoho z obránců.

Josef Ján Horký

Branky: 37. Aubameyang (Murillo), 41. Gigot, 54. Aubameyang (pen.) – 43. B. Mendy

Karty:   49. Aubameyang (OMA), 73. Gueye (OMA), 90+6. Murillo (OMA) – 17. Laporte (LOR), 51. Katseris (LOR), 61. Abergel (LOR), 90+2. Abergel (LOR)

Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:9. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:6.
    Olympique Marseille: López – C. Mbemba, Gigot (C) (71. Meïté), García – Murillo, Veretout (78. Onana), Gueye (78. Kondogbia), L. Henrique – I. Sarr (63. Harít), Aubameyang – Moumbagna (63. I. Ndiaye).
    Náhradníci: Blanco – Clauss, Correa, Lodi, Merlin.

Trenér: Jean-Louis Gasset

FC Lorient: Mvogo – Adjei, Tálbí, Laporte – Katseris, Abergel (C), Bakayoko (62. Bouanani), B. Mendy – Aiyegun (62. Dieng), Lúzá (75. Ponceau) – M. Bamba (80. Kroupi).
    Náhradníci: A. Gomis – Kalulu, Le Bris, F. Mendy, Yongwa.

Trenér: Régis Le Bris