Sevilla – Cádiz 0:1 (kon.) | Rayo Vallecano – Granada 2:1 (kon.) | Celta Vigo – Ath. Bilbao 2:1 (kon.)
Getafe – Atlético 0:3 (kon.)
Celta de Vigo
2:1 (0:1)
Athletic Bilbao
Středa 15.05.2024, 22:00 • Abanca-Balaídos (Vigo) • Španělská LaLiga • 36. kolo

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:14. (23:57:00)

Celta Vigo po naprosto marném prvním poločase i s pomocí změn v sestavě otočila zápas proti Bilbau a vykročila v deštivém večeru k záchraně La Ligy. Dvě kola před koncem má po nečekané výhře pětibodový náskok na sestupové příčky.
    Hosté otevřeli skóre nádhernou trefou Álexe Berenguera přímo z rohu, po přestávce je ještě při drtivém tlaku Celty zachránilo břevno, pak ale uprostřed druhého poločasu během tří minut otočili skóre Swedberg a Hugo Álvarez. Oba míče lovil ze své sítě Agirrezabala, který po hodině hry vystřídal zraněného Simóna.
    Athletic Bilbao definitivně ztratil nepatrnou naději na Ligu mistrů a bude působit o soutěž níže jako vítěz Španělského poháru.

90+5

90+5
    Franco Cervi (Celta Vigo) dostal žlutou kartu za útočný faul na Ruize de Galarretu.

90+4
    Další domácí ofsajd nabídne hostům možnost rozehrát na začátku předposlední nastavené minuty.

90+1
    Raúl García hlavičkoval Lekueho centr do sítě, jenže rozhodčí píská jeho útočný faul na Starfelta.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Náznak příležitosti Basků po standardce: Mikel Vesga si naskočil na Berenguerův trestný kop, ale jeho hlavička se obloukem snesla za horní síť domácí brány.

88
    Náběh domácího Aspase zastavuje praporek pomezního rozhodčího, rozehrávat bude Bilbao.

87
    Julen Agirrezabala zalehává po včasném výběhu šikmou přízemní přihrávku na nabíhajícího Iaga Aspase.

85
    Iñaki Williams nestihl míč na kluzkém trávníku udržet na hrací ploše, vhazovat bude Celta Vigo. Poslední minuty jsou hodně nervózní a hra je plná chyb.

83
    Jen nedovoleným způsobem zastavuje Lekue postup střídajícího Douvikase.

82
    Ve Vigu houstne déšť, který se spustil už po poločasové přestávce, dohrává se už ve vyloženém lijáku.

81
    Raúl García zaháčkoval Carlose Domíngueze, jenž se teď svíjí na trávníku, přestože to nebyl nijak zákeřný zákrok.

80
    Carl Starfelt (Celta Vigo) dostává žlutou kartu za protesty proti neodpískané ruce Aitora Paredese.

78
    Teď je řada na Bilbau, které si ale jen obtížně po rozkouskovaných minutách samými střídáními hledá cestu k soupeřově bráně.

77
    Poslední střídání dnešního zápasu provedla Celta de Vigo:
    ze hřiště odchází Williot Swedberg, přichází Franco Emanuel Cervi.

75
    Střídání v týmu Athletic Bilbao:
    ze hřiště odchází Dani García, přichází Mikel Vesga,
    ze hřiště odchází Beñat Prados, přichází Iñigo Ruiz de Galarreta.

Karel Jedlička

Branky: 68. Swedberg (H. Álvarez), 71. H. Álvarez (Dam. Rodríguez) – 23. Berenguer

Karty:   80. Starfelt (CVG), 90+5. Cervi (CVG)

Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:14.
    Celta de Vigo: Villar /C/ – Manquillo, Starfelt, Domínguez – Pérez (46. Mingueza), Beltrán, D. Rodríguez, Sánchez (46. H. Álvarez) – Bamba (46. Aspas), Larsen (73. Douvikas), Swedberg (77. Cervi).
    Náhradníci: Guaita – Núñez, Tapia, Sotelo, de la Torre, Jailson, M. Rodríguez.

Trenér: Giráldez

Athletic Bilbao: Simón (62. Agirrezabala) – Lekue /C/, Y. Álvarez, Paredes, de Albéniz – Prados (75. de Galarreta), D. García (75. Vesga) – Berenguer, Gómez, Ares (62. R. García) – Villalibre (62. Williams).
    Náhradníci: Rincón, Egiluz, Vivian, de Marcos, Herrera, Jauregizar, Olabarrieta.

Trenér: Valverde