W. Brémy – Bochum 4:1 (kon.) | Dortmund – Darmstadt 4:0 (kon.) | Frankfurt – RB Lipsko 2:2 (kon.)
Heidenheim – Kolín nad Rýnem 4:1 (kon.) | Hoffenheim – Bayern 4:2 (kon.) | Leverkusen – Augsburg 2:1 (kon.)
Stuttgart – Mönchengladbach 4:0 (kon.) | Union Berlín – Freiburg 2:1 (kon.) | Wolfsburg – Mohuč 1:3 (kon.)
Eintracht Frankfurt
2:2 (0:1)
RB Lipsko
Sobota 18.05.2024, 15:30 • Deutsche Bank Park, Frankfurt • Německá Bundesliga • 34. kolo

RB Lipsko sice hned na začátku druhé půle zvýšilo na 2:0 Šeškem, následně se dlouho nehrálo kvůli technickým problémům.

Neplánovaná přestávka přišla lépe vhod pro domácí když v 56. minutě snižoval Ekitiké, opět minut později si se štěstím obránce srazil míč na tyč a z dorážky smolně tu stejnou tyč napálil Elmas.

V 77. minutě po faulu na svou osobu zařídil následné vyrovnání z penalty Marmúš. Utkání skončilo remízou 2:2, což znamená čtvrté místo a základní skupinu LM a Eintracht Frankfurt
    díky potřebnému bodu končí šestý a zahraje si základní skupinu EL. (17:37:42)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 13:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:11.

90+14

90+14
    Rode a následně i Hasebe vyhráli osobní souboj a to byli poslední momenty tohoto zápasu.

90+13
    I hráči Lipska kombinující kolem středového kruhu čekají ukončení tohoto utkání.

90+12
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Benjamin Šeško, přichází Nuha Jatta.

90+12
    ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Jonathan Norbye.

90+11
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Sebastian Rode,
    ze hřiště odchází Fáris Šájbí, přichází Makoto Hasebe.

90+10
    Pouze propagační pokus vyslal ze své kopačky Marmúš navíc přímo do rukavic brankáře Blaswiche.

90+9
    Eintracht Frankfurt se snaží držet míč co nejdále od své branky.

90+8
    ze hřiště odchází Hugo Ekitiké, přichází Niels Nkounkou.

90+7
    Šájbího centr z rohu byl snadno odvrácen bránícím soupeřem.

90+7
    Šájbí sice rozehrávku přímáku nezvládl, nicméně s odraženým míčem si poradil lépe, setřásl bránícího protihráče a jeho střela byla sražena bránícím davem na malém prostoru na rohový kop.

90+6
    Hráči Frankfurtu budou rozehrávat přímý kop z nebezpečné pozice pro soupeře.

90+5
    Údaje o nastaveného času nejsou bohužel k dispozici.

90+4
    Openda nevyužil svůj náskok na své soupeře a následná jeho střela skončila pouze na bránícím hráči.

90+2
    Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Ansgar Knauff) za nesportovní chování

Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Xavi Simons) za faul.

90+2
    Simons velmi tvrdě fauloval Knauffa, který si nic nenechal líbit a vyskočil ze zeleného pažitu jako čert z krabičky.

90+1
    ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází El Chadaille Bitshiabu,
    ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Kevin Kampl.

Rostislav Králik

Branky: 56. Ekitiké (Knauff), 78. Marmúš (pen.) – 42. Simons (pen.), 46. Šeško (Seiwald)

Karty:   57. Koch (FRN), 90+2. Knauff (FRN) – 51. Henrichs (RBL), 90+2. Simons (RBL)

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Koch, Pacho – Buta (79. Dina Ebimbe), Götze (90+11. Rode), Schirí (79. Larsson), Knauff – Marmúš, Šájbí (90+11. Hasebe) – Ekitiké (90+8. Nkounkou).
    Náhradníci: Grahl – Chandler, Max, Smolčić.

Trenér: Dino Toppmöller

RB Lipsko: Blaswich – Henrichs (90+1. Bitshiabu), Lukeba, Orbán (C), Klostermann – Seiwald, Haidara (90+1. Kampl) – Simons (90+12. Norbye), Elmas (74. Baumgartner) – Šeško (90+12. Jatta), Openda.
    Náhradníci: Gulácsi, Zingerle – Raum, Poulsen.

Trenér: Marco Rose

Rozhodčí: Zwayer – Lupp, Achmüller