Arizona – New Jersey 4:1 (kon.) | Florida – Tampa 3:5 (kon.) | Calgary – Montreal 5:2 (kon.)
Boston – Philadelphia 6:5 (kon.) | Columbus – San Jose 4:2 (kon.) | Toronto – Carolina 4:5 (0:1 po s.n.)
Dallas – Los Angeles 4:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 3:2 (2:1 po s.n.) | Seattle – Nashville 1:4 (kon.)
Vancouver – Washington 1:2 (kon.) | Edmonton – Colorado 2:3 (po pr.) | NY Rangers – NY Islanders 5:2 (kon.)
Vegas – New Jersey 3:1 (kon.) | Chicago – San Jose 5:2 (kon.) | Columbus – Winnipeg 1:6 (kon.)
Ottawa – Carolina 2:7 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 6:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Detroit Red Wings
Neděle 17.03.2024, 23:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (01:44:39)

3. Valtteri Puustinen (PIT) 1+1

Pittsburgh dnes zaslouženě porazil Detroit 6:3 a trochu zase zmírnil svou ztrátu na pozice pro play-off. Penguins rozhodli především v prvních dvou třetinách, ve kterých dali dohromady pět branek. Detroit sice v závěru měl tlak a vsítil svou třetí branku, ale hrát začal až příliš pozdě.

59:34 Drew O'CONNOR - 6:3

59:34
    5/6
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Výhru Pittsburghu potvrdil gólem do prázdné branky DREW O'CONNOR, takže dva body dnes zůstanou na hokejkách domácích. 6:3. Asistence: Bryan Rust a Ryan Graves.
    O'Connor D., Rust B., Graves R., Karlsson E., Crosby S.
    Copp A., Fischer C., Seider M., Veleno J., DeBrincat A., Walman J.

59:00
    Přesně minutu před koncem třetí třetiny byl domácím odpískán další icing, opuštěnou klec netrefil Bryan Rust.

58:52
    Alex DeBrincat nebezpečně střílel hned po vyhraném buly, avšak Alex Nedeljkovic zachytil kotouč na své hrudi.

58:48
    Ani Noel Acciari nebyl ze středního pásma přesný, posléze byl puk vyhozen na zakázané uvolnění.

57:56
    Tučňáci byli kousek od toho, aby trefili prázdnou bránu, ale zamířili jen do vnějšího oblouku.

57:40
    Oddechový čas pro tým Detroit Red Wings.

57:05
    Opět to Detroit zkouší bez brankáře. Pittsburgh má tři minuty na to, aby svůj náskok uhájil.
    56:37 Lucas RAYMOND - 5:3

56:37
    6/4
    Detroit právě vstřelil branku!
    Přece jen hosté dávají gól a možná bude závěr ještě dramatický. Patrick Kane posunul kotouč mezi kruhy na LUCASE RAYMONDA, jenž to trefil výborně k zadní tyči. 5:3. Asistence: Patrick Kane a Shayne Gostisbehere.
    Raymond L., Kane P., Gostisbehere S., Fabbri R., Compher J., Perron D.
    Pettersson M., Acciari N., Letang K., Carter J.

56:19
    Další vyhození domácích hokejistů, kteří početní nevýhodu zatím zvládají.

55:52
    Lars Eller ze středního pásma prázdnou bránu asi o metr netrefil, takže hra se znovu stěhuje do pásma domácích.

55:21
    Detroit ještě zkusí se zápasem něco udělat, nyní to zkouší bez brankáře.

55:21
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Drew O'Connor – 2 min., podrážení.

54:02
    Andrew Copp jen protečoval puk do útočného pásma, kde ale hráli hokejisté v černých dresech.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 11. R. Smith (M. Pettersson, E. Karlsson), 19. Crosby, 20. Puustinen (R. Smith, Eller), 30. Bunting (Puustinen, Malkin), 40. Eller (Crosby, Letang), 60. D. O'Connor (Rust, Graves) – 16. Raymond (Perron, Chiarot), 38. Fischer (Rasmussen, Petry), 57. Raymond (P. Kane, Gostisbehere)

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, P. Joseph, Ludvig – Rust, Crosby (C), D. O'Connor – Rakell, Malkin (A), Bunting – Puustinen, Eller, R. Smith – Carter, Acciari, Bemström.
    Trenér: Mike Sullivan

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Compher, DeBrincat – Raymond, Veleno, Perron (A) – Fischer, Copp (A), Rasmussen – Sprong, Czarnik, Fabbri.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Luxmore, MacDougall – Galloway, Berg

Diváci: 17 191