Nitra – Trenčín 5:1 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 6:2 (kon.)
HKM Zvolen
6:2 (1:0, 3:2, 2:0) Stav série: 3:2
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Neděle 17.03.2024, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos extraliga predkolo play-off • 5. kolo

Zápas je minulosťou rovnako ako séria. Zvolen dnes položil základ svojho vysokého víťazstva na začiatku druhej tretiny, keď súperovi za necelé dve minúty odskočil z 1:0 na 4:0. Napriek tomu, že Liptáci sa ešte do zápasu stihli vrátiť a znížili na 4:2 v tretej tretine sa už strelecky presadili iba domáci. Rozhodujúci piaty zápas teda vyhráva HKM Zvolen, postupuje do štvrťfinále play off a v ňom vyzve Michalovce. Ja vám dnes už iba poďakujem za pozornosť a teším sa už teraz na ďalšie prenosy zo zvolenského zimáku. Lúčim sa s konštatovaním, že sezóna pre Zvolen ešte nekončí, ale pokračuje ďalej. (20:25:23)

59:30
    Posledná minúta sa už iba dohráva a ľudia postojačky tlieskajú a ďakujú Zvolenu za dnešný výkon.

58:45
    Komická situácia. Mudrák prišiel v páde o nôž korčule a nevedel sa dostať na striedačku, tak ho tam domáci gólman počas hry normálne dotlačil.

57:40
    Záver síce patrí Liptákom, ale to už je neskoro. Kriškovu delovku do modrej zblokoval mimo brány Gachulinec.

56:41
    Quince strieľal spoza Rauhausera, síce ho obstrelil, ale toto dnes nie sú strely, ktoré by Kupsky pustil do siete.

56:04
    Nebezpečné nahodenie Fekiača od modrej. Kupsky mal plné betóny práce, ale nakoniec puk nejako vyrazil.

Dnešné stretnutie sleduje 2195 divákov.

55:30
    Zvolen je na koni. Bomba Mudráka od modrej, Krasikov puk iba vyrazil pred seba, ale Lukosevicius v dorážke neuspel.

54:28
    Zrejme posledná reklamná prestávka tejto série. Na strely aktuálne 30:23, ale to už je myslím nepodstatné zápas sa už iba dohráva.

53:36
    Zvolen dal gól! PATRIK MARCINEK zrejme definitívne rozhoduje stretnutie a aj celú sériu. Najprv ukážkovo dohral obrancu hostí a vybojoval puk. Následne pred bránou jemne tečoval Gachulinocvu strelu od modrej – 6:2.
    Asistencie Daniel Gachulinec, Marek Viedenský.