Boston – Ottawa 6:2 (kon.) | Detroit – Columbus 4:3 (po pr.) | New Jersey – Pittsburgh 5:2 (kon.)
NY Rangers – Winnipeg 2:4 (kon.) | Philadelphia – Toronto 4:3 (kon.) | NY Islanders – Carolina 1:4 (kon.)
Nashville – San Jose 8:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:4 (kon.) | Edmonton – Montreal 3:2 (po pr.)
Vancouver – Buffalo 3:2 (kon.) | Vegas – Tampa 3:5 (kon.) | Anaheim – Minnesota 0:4 (kon.)

3. Zach Werenski (CBJ) 1+2 (02:39:47)

Detroit nakonec získává velmi důležité vítězství, které se vůbec nerodilo snadno, v duelu prohrával po první třetině o dva góly, v té třetí pak o gól a to ještě třináct vteřin před koncem, přesto se mu povedlo vyrovnat a v prodloužení velmi rychle rozhodnout o své výhře. Bylo to vůbec poprvé, co se domácí dostali do vedení, avšak v tomto případě jim je už protivník nemůže vzít.

Hosté ještě zkoušeli trenérskou výzvu, avšak gól byl naprosto regulérní a rozhodčí neměli důvod jej neuznávat.

60:48
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Johnny Gaudreau – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
    60:48 Patrick KANE - 4:3

60:48
    3/3
    Detroit právě vstřelil branku!
    Prodloužení netrvalo dlouho. PATRICK KANE střelou z levé strany do horní části brány možná trochu překvapil dnes jinak velice jistého Tarasova.
    Asistence: Alex DeBrincat a Moritz Seider.
    Seider M., Kane P., DeBrincat A.
    Werenski Z., Gaudreau J., Jenner B.

60:29
    Johnny Gaudreau se málem dostal do šance, přihrávku před bránu si ale nezpracoval.

60:01

60:00
    59:47 Lucas RAYMOND - 3:3

59:47
    6/5
    V úplném závěru se domácím přeci jen daří vyrovnat. Po vyhraném buly střílel Kane, Tarasov puk betonem vyrazil, ovšem nepohlídaný LUCAS RAYMOND jej rychle doklepl do brány a s touto dorážkou už nemohl muž v masce nic dělat.
    Asistence: Patrick Kane a Shayne Gostisbehere.
    Fabbri R., Copp A., Raymond L., Gostisbehere S., Kane P., DeBrincat A.
    Provorov I., Gaudreau J., Jenner B., Severson D., Nylander A.

59:41
    Oddechový čas pro Detroit.

59:41
    Nepřesná střela z velké dálky v podání jednoho z hráčů Columbusu končí pouze na icingu.

59:03
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a domácí gólman znovu spěchá na střídačku.

58:50
    Vhazuje se ve středním pásmu, James Reimer je zpět v bráně.

58:42
    Hosté vyhráli buly a vyhodili puk na jistotu.

58:36
    Zakázané uvolnění Columbusu.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 23. Raymond (Fabbri, P. Kane), 25. Seider (Chiarot, Rasmussen), 60. Raymond (P. Kane, Gostisbehere), 61. P. Kane (DeBrincat, Seider) – 6. Werenski, 14. Texier (Werenski, Severson), 45. Marčenko (Werenski, J. Gaudreau)

Detroit Red Wings: Reimer (Lyon) – Seider, Chiarot (A), Petry, Edvinsson, Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Veleno, DeBrincat – Raymond, Compher, Perron (A) – Fischer, Copp (A), Rasmussen – Sprong, Czarnik, Fabbri.
    Trenér: D. Lalonde.

Columbus Blue Jackets: Tarasov (Merzļikins) – Werenski (A), Severson, Provorov, Bean, Gudbranson (A), Christiansen – A. Nylander, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Sillinger, Texier – Fix-Wolansky, Voronkov, Pyyhtiä – Meyer, Gaunce, Olivier.
    Trenér: P. Vincent.

Rozhodčí: G. Rank, M. Markovic – D. Berg, T. Baker

Diváci: 17 707