Boston – Ottawa 6:2 (kon.) | Detroit – Columbus 4:3 (po pr.) | New Jersey – Pittsburgh 5:2 (kon.)
NY Rangers – Winnipeg 2:4 (kon.) | Philadelphia – Toronto 4:3 (kon.) | NY Islanders – Carolina 1:4 (kon.)
Nashville – San Jose 8:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:4 (kon.) | Edmonton – Montreal 3:2 (po pr.)
Vancouver – Buffalo 3:2 (kon.) | Vegas – Tampa 3:5 (kon.) | Anaheim – Minnesota 0:4 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+1, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 19:27

1. Leon Draisaitl (EDM) 1+0
    2. Mattias Ekholm (EDM) 0+2
    3. Nick Suzuki (MTL) 1+0 (04:52:17)

Montreal ve třetí třetině dokázal stáhnout dvoubrankovou ztrátu na Edmonton, pak ale půl minuty před koncem fauloval Armia Henriqua, jemuž způsobil krvavé zranění a zamířil na čtyři minuty pykat. Edmonton si přenesl přesilovku do prodloužení a v podstatě těsně před vypršením Armiova trestu nakonec dokázal Leon Draisaitl dlouhou početní převahu využít. Domácí vyhráli 3:2 po prodloužení.

63:18 Leon DRAISAITL - 3:2

63:18
    4/3
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Když už to vypadalo, že by se Montreal mohl ubránit dlouhému čtyřminutovému oslabení, tak přišla rána LEONA DRAISAITLA z pravého kruhu a Montembeault, byť si na puk "sáhl" betonem, tak kapituluje. Asistence: Connor McDavid, Darnell Nurse.
    Bouchard E., Nurse D., Draisaitl L., McDavid C.
    Suzuki N., Kovacevic J., Savard D.

62:54
    Kane to zkusil z levého kruhu na vzdálenější tyč, brankář Montrealu puk sráží lapačkou mimo.

62:26
    Byť trochu kostrbatě, tak domácí vykombinovali vyloženou pozici pro Hymana, kterého ale Montembeault vychytal! Hra pokračuje.

61:49
    Zblokovaná Bouchardova střela se odráží mimo pásmo Montrealu.

61:23
    McDavidovu ránu z levého kruhu dokázal Montembeault vyrazit a Suzuki posléze vyváží puk do neutrální zóny.

60:58
    Montembeault přerušuje hru, udržel puk u sebe a nepovolil Nugentovi-Hopkinsovi dorážet.

60:33
    Evans vystihl přihrávku soupeře a odrazil puk do středního pásma.

60:01

Edmonton bude v prodloužení hrát přesilovku čtyři na tři.

60:00

59:58
    Nugent-Hopkins se přiblížil k brance z levé strany, jeho bekhendovou střelu ještě dorážel Hyman. Montembeault krušné chvíle ustál.

59:32
    Podle rozhodčích ale Armia způsobil srážku s Kanem sám a tudíž mohl zabránit i faulu na Henriqua. Čtyřminutový trest platí!

59:32
    Rozhodčí jdou k videu, Armiovi hrozí čtyři minuty, protože Henrique krvácí. Je tam ovšem jedno podstatné ALE. Armia trefil Henriqua po střetu s Kanem, kdy nemohl svůj pohyb dobře kontrolovat.

59:32
    Hra je přerušena, Henrique byl trefen hokejkou do obličeje.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 10. McDavid (Ekholm), 35. Henrique (Ekholm, Bouchard), 64. Draisaitl (McDavid, Nurse) – 41. Suzuki (Slafkovský, Savard), 45. Guhle (J. Evans, Harris)

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Nurse, Stecher, Ekholm, Bouchard, Kulak, Ceci – E. Kane, McDavid (C), Hyman – R. McLeod, Draisaitl (A), Foegele – Nugent-Hopkins (A), Henrique, Ryan – Janmark, Carrick, Perry.
    Trenér: Kris Knoblauch

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Matheson (A), Guhle, Xhekaj, Savard, Harris, Kovacevic – Caufield, Suzuki (C), Slafkovský – J. Roy, Newhook, Armia – Gallagher (A), J. Evans, Jos. Anderson – Pezzetta, White, Harvey-Pinard.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Brenk, Nicholson – Apperson, Toomey

Diváci: 18347