Boston – Ottawa 6:2 (kon.) | Detroit – Columbus 4:3 (po pr.) | New Jersey – Pittsburgh 5:2 (kon.)
NY Rangers – Winnipeg 2:4 (kon.) | Philadelphia – Toronto 4:3 (kon.) | NY Islanders – Carolina 1:4 (kon.)
Nashville – San Jose 8:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:4 (kon.) | Edmonton – Montreal 3:2 (po pr.)
Vancouver – Buffalo 3:2 (kon.) | Vegas – Tampa 3:5 (kon.) | Anaheim – Minnesota 0:4 (kon.)

Jakub Lauko (BOS) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 11:13
    Dominik Kubalík (OTT) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 10:49

1. David Pastrňák (BOS) 3+0
    2. Kevin Shattenkirk (BOS) 0+3
    3. Linus Ullmark (BOS) 30 zákroků (02:56:55)

Ačkoliv to s Bostonem vypadalo po druhé třetině všelijak s ohledem na vysokou aktivitu Ottawy, tak třetí třetina se přeměnila v jednostrannou záležitost. Domácí skórovali celkem třikrát a své soupeře nakonec deklasovali 6:2. Svůj sedmnáctý hattrick v základní části NHL zkompletoval David Pastrňák. Bruins si navíc pojistili své vedení na čele ligy.

59:34
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Trent Frederic – 2 min., hákování.

59:11
    Tkachuk se dostal do slovní přestřelky s Laukem. Dostává osobní trest.
    58:06 Justin BRAZEAU - 6:2

58:06
    5/4
    Boston právě vstřelil branku!
    JUSTIN BRAZEAU byl za brankou a s pukem povyjel do prostoru před brankovištěm. Místo přihrávky se rozhodl k otočce a rychlé střele, která prošla za Korpisala! Asistence: Jake DeBrusk, Morgan Geekie.
    Frederic T., Shattenkirk K., Geekie M., Brazeau J., DeBrusk J.
    Zub A., Stützle T., Joseph M., Sanderson J.

57:38
    Hosté vyhodili puk ze svého pásma. Návrat do útoku řídil Brazeau, jenž se dostal za obranu, ale před brankovištěm se nedokázal prosadit.

57:19
    Bude se vylučovat. Na trestnou lavici míří hostující Kelly za hákování. Komerční pauza.

56:55
    Vhazovat se bude před Ullmarkem. Bruins se při přechodu středního pásma dopustili icingu.

56:22
    Domácí mají puk ve svém pásmu a trochu zklidňují hru. S rozehrávkou nepospíchají.

55:45
    Čas se velmi rychle krátí. Pokud chce Ottawa ještě duel zdramatizovat, potřebuje rychle vytvořit tlak a skórovat.

54:39
    Prudká střela Josepha od modré čáry se odráží od Ullmarka zpět do hřiště.

54:10
    Domácí se při pokusu o nahrávku na útočnou modrou dopustili icingu.

53:05
    Chychrun má dnes v koncovce poměrně smůlu. Pálí ze všech možných pozic, tentokrát mu Beecher sráží puk mimo kluziště.

51:51
    Ottawa vjela do postavení mimo hru. Její útok je zastaven.

51:10
    Jedovka Grzelcyka zpoza levého kruhu končí v náruči Korpisala.

50:24
    DeBrusk protečoval střelu Carla z dálky, Korpisalo ale na puk dokázal zareagovat. Komerční pauza.

49:30
    Hru nakonec přerušuje ofsajd Ottawy.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 9. Pastrňák (Grzelcyk, Zacha), 12. Pastrňák, 39. Brazeau (Shattenkirk, Geekie), 45. Pastrňák (Shattenkirk, Heinen), 46. J. Boqvist (Beecher, Shattenkirk), 59. Brazeau (DeBrusk, Geekie) – 34. Pinto (Giroux, Chabot), 40. B. Tkachuk (Chychrun, Batherson)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Shattenkirk, Peeke – Marchand (C), Coyle, DeBrusk – Heinen, Zacha, Pastrňák (A) – Lauko, Geekie, Frederic – Beecher, J. Boqvist, Brazeau.
    Trenér: Jim Montgomery

Ottawa Senators: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chabot (A), Brännström, Chychrun, Bernard-Docker – B. Tkachuk (C), Pinto, Batherson – M. Joseph, Stützle, Giroux (A) – Greig, Ostapchuk, Kubalík – Katchouk, Kastelic, Kelly.
    Trenér: Jacques Martin

Rozhodčí: L'Ecuyer, Beach – Tobias, McNamara

Diváci: 17850