Pardubice – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:1 (1:0, 2:1, 0:0) Stav série: 2:3
BK Mladá Boleslav
Neděle 14.04.2024, 15:00 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu • Finále

Zápas je u konce! Dynamo dokázalo udržet stav 3:1 i přes celou třetí třetinu, a tak si zapisuje druhou výhru ve finálové sérii. Ta se aktuálně přesouvá Do Mladé Boleslavy. (17:02:12)

59:40
    Hra probíhá posední dvě minuty bez přerušení.

58:37
    Hanyš se dostal do zakončení z pravého kruhu, ale jeho dobrou střelu pod břevno vytěsnil Tuláček ramenem.

57:38
    Tlak na domácí branku neustává, avšak Tuláček stále drží.

56:07
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Matěj Novák – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Vojtěch Hora – 2 min., hrubost.

55:12
    Tuláček teď riskantně vyjel z branky a vyhodil puk do středního pásma.

54:41
    Hra se teď většinu času odehrává ve středním pásmu, jelikož se ani jednomu celku nedaří udržet útočné pásmo.

53:09
    Na hrotu rychlého protiútoku se ocitl Macek, jenž po bekhendové stahovačce nedokázal zasunout puk za beton Skleničky.

52:33
    Boleslav teď drží Dynamo v tlaku.

51:49
    Nebezpečné nahození na pardubickou branku Tuláček reflexivně vyráží.

50:56
    Dynamo přečkalo oslabení bez větších problémů.

50:38
    Beranova střela od modré nemířila mezi tři tyče.

50:09
    Ani napotřetí se hosté nedostali do útočného pásma.

49:31
    Dynamo zatím drží Bruslaře za modrou, ale chystá se opět další boleslavský útok.

48:52
    První plnohodnotnou přesilovou hru dostane k dispozici i Mladá Boleslav.

48:52
    Teodor Vápeník – 2 min., krosček.

47:08
    Skrytá střela Korce od modré mířila přímo do náruče Skleničky.

46:12
    Boleslav vstoupila lépe do závěrečné třetiny a zatím nepouští Dynamo moc na puk.

Lukáš Hrdina

Branky a nahrávky: 12. Lempach (Vápeník), 21. Lempach (Korec, Křečan), 38. Krčál (Ruml) – 34. Kurka (Vasiak, R. Šilhavý)

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Veřmiřovský) – Ruml, Jansa, Vápeník (A), Novosad, Křečan – Úlehla, D. Drábek, Sekanina – Krčál, Lempach, Korec (A) – V. Macek, M. Novák, P. Tvrdík – Joska, Mikeska, Rolinek (C).
    BK Mladá Boleslav: Sklenička (F. Kovář) – R. Šilhavý, Hora, K. Hájek, Piskač, T. Čermák, Doležel, D. Kovář (A) – Kristek (C), V. Beran (A), Hanyš – Kurka, F. Matějka, Vasiak – O. Hrouda, Ždanov, Václavík – Churáček.