St. Louis – Carolina 2:5 (kon.) | Chicago – Nashville 1:5 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:3 (po pr.)
Anaheim – Calgary 3:6 (kon.) | Vegas – Minnesota 7:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:2 (2:0 po s.n.)
Dallas – Seattle 3:1 (kon.) | Colorado – Winnipeg 0:7 (kon.) | Florida – Buffalo 3:2 (po pr.)
Philadelphia – New Jersey 1:0 (kon.) | Washington – Tampa 4:2 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Erik Černák (TBL) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:19 (02:24:46)

Zápase je u konce a Washington ho ovládl! V třetí třetině mu k třetímu přechodu do vedení pomohla dvojnásobná přesilovka, která přišla po dvou zbytečných faulech Tampy. Ta tedy inkasovala už po návratu vyloučeného Jeannota, ale gól, který dostala byl zlomový. Následně už pouze soupeř navýšil na 4:2 a tímto výsledkem duel taky skončil.

59:41
    Alexander Ovečkin nyní trochu obětoval sám sebe, kde se sesunul do střely jednoho z domácích z dálky. Šlo vidět, že ho to zaboleli, pomalu se odsunul na střídačku.

59:09
    Martin Fehérváry vybojoval kotouč a poslal ho na Carlson,a který puk vysunul z obranné třetiny Washingtonu až do obranné třetiny TAmpy.

58:27
    Washingtonu se daří držet soupeře mimo ohrožení, ale nedaří se mu kotouč poslat do odkryté branky.

58:08
    Vasilevskij je už na střídačce. Tampa útočila v šesti, z čehož vyprodukovala střelu, kterou si pohlídal Lindgren. Po jeho zákroku došlo k menší strkanici.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
    56:46 Nic DOWD - 4:2

56:46
    5/5
    Washington právě vstřelil branku! Tři minuty před koncem si domácí pojišťují vedení a jdou do dvoubrankového náskoku. Malestyn před brankou tečoval ránu van Riemsdyka, Vasilevskij dokázal kotouč pouze vyrazit před sebe. Před brankou byl ale důrazný NIC DOWD, kteýrý kotouč do již víceméně odkryté branky dorazil. Asistence: Beck Malenstyn a Trevor van Riemsdyk.
    Dowd N., Malenstyn B., van Riemsdyk T., Pacioretty M., Alexejev A.
    Point B., Kučerov N., Sheary C., Dumba M., Hedman V.

56:13
    Kučerov se snažil vypálit, ale než to dokázal, byl mu kotouč vypíchnut. Washington ho navíc rychle posunul pryč z pásma.

55:48
    Capitals jsou v posledních chvílích opravdu jasně aktivnějším a lepším týmem. Kotouč si stahují i za vlastní branku, kde prostřídávají lajny a znovu útočí.

54:50
    Tentokrát se vyznamenal Lindgren, který zastavil ránu z blízkosti branky. Následně kotouč podržel a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

54:05
    A nyní se hosté prezentovali jen dlouhým vyhozením přes absolutně všechny čáry. A tak se píská icing.

53:30
    Tampa jen nahodila do pásma přes Raddyshe, jeho kotouč tam nikdo ovšem nedojel a ani pak nezískal, a tak zase hrají Capitals.

52:52
    Washington je nabuzený brankou a po jejím vstřelení je viditelně aktivnější. Nyní dost dlouho kombinuje v útočném pásmu, ale zatím se mu nepodařilo propálit ruského gólmana po čtvrté.

52:26
    V útočném pásmu Washingtonu se na boku u mantinelu utvořila skrumáž. Hodně z hokejistů se tam sjelo a snažilo se kotouč vydolovat.

51:45
    Eyssimont opět provokoval, srazil se u mantinelu s jedním z domácích. Tentokrát z toho ale šarvátka nevznikla.

51:18
    Za riskantní rozehrávkou Washingtonu před vlastní brankou se natahoval Eyssimont, který ale kotouč nakonec nedokázal získat.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 10. Milano (Pacioretty, Lapierre), 14. Milano (D. Strome, Protas), 49. Carlson (D. Strome, Wilson), 57. Dowd (Malenstyn, T. van Riemsdyk) – 14. Duclair (Point, D. Raddysh), 17. Hagel (Stamkos, Cirelli)

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Alexejev, Iorio, T. van Riemsdyk – Oshie, McMichael, Ovečkin (C) – Wilson (A), D. Strome, Protas – Milano, Lapierre, Pacioretty – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn.
    Trenér: Spencer Carbery

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Tomkins) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, Perbix, Dumba, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Sheary – Stamkos (C), Cirelli, Hagel – Chaffee, Paul, Eyssimont – Duclair, Glendening, Jeannot.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: M. Marković, F. L'Ecuyer