Nashville – Vancouver 0:1 (kon.) | Vegas – Dallas 2:0 (kon.)
Nashville Predators
0:1 (0:0, 0:0, 0:1) Stav série: 2:4
Vancouver Canucks
Sobota 04.05.2024, 01:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL • Čtvrtfinále Z. konference

3. Brock Boeser (VAN) 0+1 (03:55:11)

Zápas je u konce. Dlouho to vypadalo, že se ani ve třetí třetině branky nedočkáme. Ačkoliv v prvních dvou třetinách měl navrch právě spíš Nashville, ve třetí třetině výkon Vancouveru hodně stoupl. Vypracoval si hodně zajímavých pozicí, ale nedařilo se mu šance zužitkovat. To zvládl až 99 sekund před koncem Pius Suter, a jelikož už soupeř ani přes přesilovku nedokázal srovnat, zápas skončil výsledkem 1:0 a Vancouver tak postoupil do dalšího kola po šesti utkáních. Arturs Šilovs si mimochodem připsal v takto důležitém čase první shutout v NHL kariéře.

59:40
    Nashville drží útočné pásmo a vyslal už pár střel, ale není to přesné, kotouče lítají mimo.

59:27
    Absolutní zbytečnost od Lindholma, větší hloupost asi jak on sám, tak fanoušci, trenéři i jeho spoluhráči hodně dlouho neviděli. Nashville bude hrát půl minuty v šesti proti čtyřem a jeho pozice pro vyrovnání se hodně vylepšila.

59:27
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Elias Lindholm – 2 min., krosček.
    58:21 Pius SUTER - 0:1

58:21
    5/5
    Vancouver právě vstřelil branku! Osmdesát devět sekund do konce a konečně jsme viděli první branku! Ta otřásla Nashvillem a dostala ho na pokraj vyřazení. PIUS SUTER dostal zpoza branky před brankoviště parádní pas, který jednoduše doklepl do volného prostoru u levé tyče. Asistence: Brock Boeser.
    Suter P., Boeser B., Pettersson E., Hronek F., Zadorov N.
    Sissons C., Beauvillier A., Sherwood K., Lauzon J., Carrier A.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Vypadá to, že oba týmy už trochu spoléhají na prodloužení. Snaží se hlavně nic nepokazit. Nyní po ofsajdu proběhne vhazování ve středním pásmu.

56:29
    Nils Höglander byl v útočné třetině dříve, než touš. Píská se tak ofsajd.

56:01
    Michejev si našel kotouč a dojel s ním z levé strany až na levé křídlo, odkud tvrdě, avšak neúspěšně prověřil Sarose.

55:40
    Nyní se domácí hokejisté dopustili zakázaného uvolnění. A tak se hra zase přesouvá před branku týmu, kterému v případě prohry hrozí konec sezóny.

55:24
    Z velkého úhlu pálil kapitán Nashvillu Roma Josi. Tuto střelu si ale jednoduše pokryl Šilovs, jen pak přerušil hru.

54:31
    Hronek si podal soupeře u mantinelu. Následně Vancouver rychle přečíslil soupeře, ale nakonec ani nezakončil.

53:37
    Nashville se dostal do přečíslení, nakonec z toho bylo asi pět na tři, ale Predators byli pomalí na to, aby přečíslení nějak zužitkovali.

52:50
    Joshua prohrál souboj u mantinelu a Vancouver rychle otočil hru. Jenže pak zaváhal Zadorov a Ian Cole musel upalovat do obrany pro kotouč před Pärssinenem.

52:03
    Vancouver dlouho držel pásmo, ale moc se mu nedařilo kombinovat. Nakonec to Hughes zkusil, ovšem trefil nejbližšího soupeře. K jeho štěstí se ale puk od něj odrazil až na druhou stranu na zakázané uvolnění.