Washington – NY Rangers 1:3 (kon.) | Nashville – Vancouver 1:2 (kon.) | Colorado – Winnipeg 6:2 (kon.)
Los Angeles – Edmonton 1:6 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:2 (po pr.) | Tampa – Florida 6:3 (kon.)
Nashville Predators
1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Stav série: 1:2
Vancouver Canucks
Sobota 27.04.2024, 01:30 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Utkání je u konce a hosté se mohou radovat z druhé výhry. Třetí třetina přinesla velkou snahu domácích o zvrat, svého soupeře Nashville výrazně přestřílel, nicméně v brance Vancouveru stál skvělý DeSmith, který odolával až do 57. minuty, kdy jej pěknou ranou překonal Luke Evangelista. Víc už ale domácí celek nezvládl a tak Vancouveru k výhře stačilo pouhých 12 střel, přetavených ve dva góly. Po výhře 2:1 tak vede kanadský celek stejným poměrem na zápasy. Duel číslo čtyři se odehraje už v neděli od 23:00 opět na ledě Nashvillu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:55:07)

59:50
    Nyquistova střela z úhlu skončila na brankáři, hosté poté vyhodili ven z pásma.

59:34
    Josiho střela byla sražena, Blueger vytlačil puk do středního pásma.

58:58
    Přihrávka rukou posouvá hru do středního pásma.

58:30
    Obrovský závar před DeSmithem, do zakončení se cpal hlavně O'Reilly, hosté nějakým způsobem udrželi puk před brankovou čárou.

58:09
    Evangelista se prodíral do útočného pásma z pravé strany, puk mu ale utekl přesně k DeSmithovi.

57:50
    Saros je na střídačce, začíná power-play Nashvillu!

57:50
    Nashville si bere oddechový čas.

57:50
    Rázem je domácích plný led a Vancouver situaci pro tuto chvíli vyřešil vyhozením na zakázané uvolnění.
    56:48 Luke EVANGELISTA - 1:2

56:48
    5/5
    Nashville právě vstřelil branku!
    Je tu drama! Hosté ztratili ve středním pásmu puk, Nashville se nahrnul přes modrou čáru, prostor na střelu dostal LUKE EVANGELISTA a jeho prudký pokus skončil v horním růžku branky. DeSmith si stěžoval na atak na hranici brankoviště, gól však platí a je to 1:2. Asistence: Jason Zucker, Alexandre Carrier.
    Evangelista L., Lauzon J., Sissons C., Zucker J., Carrier A.
    Garland C., Hronek F., Lindholm E., Hughes Q., Joshua D.

56:34
    Miller poté ztroskotal na Sarosovi, ten svým zákrokem přerušil hru.

55:59
    Zatím přišla pouze chyba a Pettersson mohl zakončovat zpoza kruhů. Jeho rána byla sražena.

55:32
    Za malou chvíli se dá očekávat, že pokud se domácí usadí v útočném pásmu, odjede gólman Saros na střídačku a začne power-play Nashvillu.

55:10
    Neuspěl ani Forsberg při svém nahození od modré čáry. Puk se zastavil ještě před brankářem.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 57. Evangelista (Zucker, A. Carrier) – 14. J. Miller (Q. Hughes, E. Pettersson), 25. Boeser (J. Miller, Q. Hughes)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh (A), Josi (C), A. Carrier, Lauzon, L. Schenn, Stastney – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Beauvillier, Sissons, Zucker – Evangelista, Novak, Jankowski – Sherwood, McCarron, Co. Smith.
    Trenér: Andrew Brunette

Vancouver Canucks: DeSmith (Šilovs) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Cole, Zadorov – Michejev, E. Pettersson (A), Höglander – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – Garland, E. Lindholm, Joshua – Lafferty, Blueger, Di Giuseppe.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: McIsaac, StLaurent – Shewchyk, Knorr

Diváci: 17 474