NY Rangers – Washington 4:3 (kon.) | Florida – Tampa 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Colorado 2:5 (kon.)
Vancouver – Nashville 1:4 (kon.)
Vancouver Canucks
1:4 (0:1, 1:2, 0:1) Stav série: 1:1
Nashville Predators
Středa 24.04.2024, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL • Čtvrtfinále Z. konference

3. Nikita Zadorov (VAN) 1+0 (06:54:13)

Po dvou zápasech na ledě Vancouveru je stav série mezi Canucks a Predators vyrovnaná 1:1! Nashvillu se povedlo ve druhém utkání prvního kola porazit Vancouver 4:1 po fantastické defenzivní práci. Predátoři totiž zblokovali hned 32 střel Vancouveru. Zároveň se Nashvillu povedlo být v útoku nesmírně efektivní, jelikož vsítil čtyři góly z pouhých 16 střel.

Série se nyní přesune ke dvěma zápasům do Nashvillu.

59:38
    Jedovka Zuckera z mezikruží zaduněla pouze o zadní mantinel.

59:20
    Sissons před brankovištěm dostal přesnou nahrávku od levého mantinelu, svým bekhendem trefil DeSmitha, jenž přerušuje hru.

Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté vybojovali po buly v jejich pásmu puk, dostali ho do středního pásma a KIEFER SHERWOOD se po přebruslení do ofenzivní zóny trefuje z ostrého úhlu do prázdné brány. Vůbec první střela na branku ze strany Nashvillu ve třetí třetině. Bez asistence.
    Schenn L., McDonagh R., Smith Co., Sherwood K., McCarron M.
    Boeser B., Miller J., Hronek F., Lindholm E., Pettersson E., Hughes Q.

57:59
    Zatímco DeSmith vyrazil na střídačku, Nashville se dopouští icingu. Vhazuje se před Sarosem.

57:46
    Vancouver se ve vlastním pásmu formuje ke zteči.

57:01

56:40
    Přestože se to zdá neuvěřitelné, Nashville ve třetí třetině ještě nevystřelil na bránu!

56:20
    O pásmo hosté přišli, ale do útoku soupeře nepustili a znovu mají puk v držení.

55:55
    Přestože Predators zatím nevystřelili, tak šetří důležitý čas v útočném pásmu.

55:22
    Novak neprocpal nahrávku před brankoviště přes Zadorova, hosté se ale dál drží v útoku.

55:01
    Nápor Vancouveru právě dostal tvrdý direkt. Hughes jde na dvě minuty pykat za podražení v útočném pásmu.

54:14
    Boeser se hned po buly natlačil před brankoviště a pokusil se obhodit Sarose k pravé tyči, brankář Nashvillu se však fantasticky roztáhl v brankovišti a zastavil puk lapačkou! Komerční pauza.

54:09
    Nashville se nyní v podstatě pouze brání. Josi vyhazuje na zakázané uvolnění.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 36. Zadorov (Cole, Di Giuseppe) – 2. Beauvillier (F. Forsberg), 27. F. Forsberg (Nyquist), 29. Sissons (Beauvillier, Zucker), 59. Sherwood

Vancouver Canucks: DeSmith (Šilovs) – Q. Hughes (C), Hronek, Soucy, Juulsen, Zadorov, Cole – Höglander, E. Pettersson (A), Michejev – P. Suter, J. Miller (A), Boeser – Joshua, E. Lindholm, Garland – Di Giuseppe, Blueger, Lafferty.
    Trenér: Rick Tocchet

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh (A), Josi (C), Lauzon, A. Carrier, Stastney, L. Schenn – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Zucker, Sissons, Beauvillier – Jankowski, Novak, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Sherwood.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Hanson, Furlatt, Markovic – Flemington, Barton

Diváci: 18960