Motor ČB – K. Vary 5:4 (po pr.) | Litvínov – Plzeň 4:1 (kon.) | Liberec – Olomouc 2:3 (po pr.)
Mountfield HK – Vítkovice 1:0 (kon.)
Mountfield HK
1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Stav série: 2:0
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 07.03.2024, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • Předkolo

To už bude ode mě všechno, přeji příjemný zbytek dne a zase někdy příště na počtenou! (20:40:19)

Třetí, potenciálně rozhodující klání série, je na programu tuto sobotu na ledě Ostravar arény.

Máme za sebou druhý mač série předkola mezi Mountfieldem HK a HC Vítkovicemi Ridera, který Východočeši vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, a tak celkově vedou na zápasy už 2:0!

Hradečtí byli po většinu prvních čtyřicet minut jednoznačně lepším celkem, což se ovšem příliš nepromítalo do skóre. V závěrečné části však otěže jasně převzala Ridera, která domácí několikrát mohutně zatlačila a byla velmi blízko ke skórování, Matěje Prčíka od něj dělily možná milimetry, Marka Kaluse zase fenomenálním zásahem lapačkou vyčapal výborně chytající Lukáš Pařík. Lvi tak za svou střeleckou převahu byli odměněni určitou dávkou štěstí, i ta ale k hokeji patří.

Nejlepší hráči zápasu: Lukáš Pařík – Lukáš Klimeš.

59:55
    Kotouč je pro Hradec bezpečně daleko, více se už v utkání nestane!

59:45
    James Raskob vypálil z úhlu, i tentokrát byl Pařík pozorný, puk je v rohu hřiště.

59:29
    Vítkovice mají na srovnání necelých 31 sekund a hrají opět bez brankáře!

59:29
    Oddechový čas pro tým HC Vítkovice Ridera.

59:29
    Hosté stále tlačí v pásmu, další důležitý zákrok putuje na konto maskované muže Východočechů.

58:58
    Fámozní Lukáš Pařík! Po nahození od modré čáry puk vyplaval před na brankovišti úplně volného Marka Kaluse, ten ve stoprocentní gólovce neuspěl, proti byla pohotová lapačka domácího fantoma, jenž podržel svůj tým!

58:40
    Ridera v šesti hráčích v poli!

57:38
    Mountfield se znovu úspěšně ubránil, hostím se čas velmi krátí.

57:06
    Bohumil Jank vyhazuje do středního pásma, Ostravané budou začínat ofenizvní snahu od znova.

56:03
    Hradečtí drží kotouč v rohu třetiny soka.

55:39
    Lvi mohou na chvíli vydechnout, oba celky jdou na střídačku, Mountfield má touš v moci za svou svatyní.

54:12
    Vítkovice v posledních minutách diktují tempo hry, vyrovnání visí ve vzduchu, avšak do třetí sirény zbývá necelých šest minut.