Chomutov – Kobra 3:0 (kon.) | Havířov – Žďár n/S 8:2 (kon.) | Opava – Havlíčkův Brod 3:4 (po pr.)
Tábor – Benátky n/J 4:2 (kon.) | Letňany – Děčín 6:2 (kon.) | Vyškov – Kopřivnice 9:1 (kon.)
SHKM Hodonín – Nový Jičín 5:3 (kon.) | Příbram – Vrchlabí 4:2 (kon.)
HC Tábor
4:2 (1:0, 0:2, 3:0) Stav série: 1:0
HC Benátky nad Jizerou
Úterý 12.03.2024, 18:00 • Tábor • 2. liga • Osmifinále

Skvělý zápas, plno akcí, šancí i emocí. Tenhle duel byl hodný play-off a měl zkrátka vše, co si divák přeje vidět! Tábor nakonec potvrdil roli favorita a získal první bod v osmifinálové sérii s Benátkami. Jihočeši v zápase vedli 1:0, hosté ve druhé třetině stav otočili. Tlak Tábora byl ale obrovský a výsledkem byly tři góly v závěrečné periodě. Za zmínku ještě stojí výborný brankářský výkon hostujícího Brázdila. Druhý duel je na programu ve čtvrtek na ledě soupeře. Děkujeme za pozornost, přejeme pěkný zbytek úterý. (20:23:46)

59:39 Rudolf HUNA - 4:2

59:39
    Tábor právě vstřelil branku!
    Pravděpodobně je rozhodnuto! Táborský Matušík vyhrál u mantinelu souboj a poslal dopředu RUDOLFA HUNU. Ten od modré neměl problém trefit prázdnou branku! Asistence: Jakub Matušík.

59:02
    Začala poslední minuta třetí třetiny a drama tak vrcholí! Hraje se před domácí brankou, napětí na stadionu by se dalo krájet!

58:10
    Dramatické buly plné soubojů vyhrál nakonec hostující celek, který udržel pásmo a kombinuje.

58:07
    Oddechový čas pro tým HC Benátky nad Jizerou. Tábor vyhodil puk na zakázané uvolnění a hosté toho využívají k poradě.

58:02
    Benátky hrají v šesti!

57:42
    Dančišin je zpět na ledě a Jihočeši jdou ihned dopředu. Benátky ale ví, že už nemají moc času a tak v rohu kluziště bojují o puk, aby to byli hosté, kdo bude udávat tempo hry.

57:32
    Hosté zatím hrají stále v pěti a zkouší najít další možnosti, jak ohrozit domácí branku. Tábor se ale dostal k puku a vyhazuje.

57:01
    Benátky kombinovaly v útočném pásmu. Po zrychlení přihrávky rázem měly po střele šanci na dorážku u tyče, Žajdlík ale i v leže dobře zasahuje!

56:03
    Vyloučení v týmu HC Tábor:
    Milan Dančišin – 2 min., podrážení. Hosté mají velkou šanci na vyrovnání. Po faulu domácího hráče mají v závěru přesilovku.

55:27
    To je zápas hodný play-off! Hraje se za skvělé kulisy, vidíme plno šancí i emocí. Benátky se pokusily nyní zaútočit, obrana domácích ale rychle zasahuje.

54:09
    Zápas sleduje 1783 diváků.

53:56
    Jihočeši cítí šanci na finální zlomení soupeře a hrají v útočném pásmu. Benátky se teď jen brání před vlastním gólmanem.
    52:24 Adam ZEMAN - 3:2

52:24
    Stadion jihočeského celku je na nohou! Minutu a pět sekund po návratu z trestné lavice otáčí ADAM ZEMAN stav a do vedení tak jde opět Tábor! Dramatický zápas má novou zápletku! Matušík vybojoval na modré čáře puk, dal ho Hunovi do akce 2 na 1, který situaci řeší ještě pasem na lépe postaveného Zemana. A ten prostřeluje přesouvajícího se hostujícího brankáře! Asistence: Rudolf Huna a Jakub Matušík.

51:19
    Zeman je zpět na ledě a Jihočeši se ihned pouštějí do dalšího útoku. Mají necelých devět minut, aby svůj tlak, který kromě přesilovky soupeře je místy enormní, přetavili v třetí gól.

50:55
    Dančišin se dostal s pukem za hostující branku, kde dlouho motal jednoho z obránců.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 17. Dančišin (Suchánek, Nevšímal), 45. Zadražil (Jáchym), 53. Zeman (Huna, Matušík), 60. Huna (Matušík) – 31. Martínek (Zumr), 38. Šafránek (Jankovský, L. Kučera)

HC Tábor: Žajdlík (Gába) – Jáchym, Plášil, Hajič, K. Černý (A), Hubata, Suchánek (A), Gajdolín – Zeman, Matušík (C), Krliš – Huna, Zadražil, L. Prášek – Severa, Milfait, Dančišin – Šulek, Zíb, Nevšímal – J. Duda.
    Trenér: Jakub Grof

HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (Hofman) – M. Němeček, Antoš, Kliment, Knesl, Kulvejt, Mašek, Fišer, D. Novák II – Řepík, Havlas (A), Hozák (A) – L. Kučera, Šafránek (C), Jankovský – Martínek, Zumr, Vágner – Vorel, Husák, Peca.
    Trenér: Martin Novák

Rozhodčí: Šperl, Valda – Teršíp, Tuháček

Diváci: 1 783