Třinec – Motor ČB 2:0 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 1:5 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:0 (1:0, 1:0, 0:0) Stav série: 2:0
Banes Motor České Budějovice
Pondělí 18.03.2024, 17:00 • Werk arena, Třinec • Tipsport extraliga • Čtvrtfinále

To je z úvodních dvou zápasů série mezi Třincem a Českými Budějovicemi vše. Série bude ve čtvrtek a pátek pokračovat zápasy na jihu Čech. My se z Třince ještě v této sezóně určitě přihlásíme. Pokud by to bylo při utkání číslo pět této série, pak by se zápas hrál v neděli 24. března. Mějte zatím pěkné dny! (19:26:25)

Trestné minuty 4:0

Třetí třetina už na historii dnešního utkání nic nezměnila. Hosté se sice nevzdali, zejména záměr měli drtivý. Poměrně brzo odvolali brankáře Hrachovinu, navíc měli druhou přesilovku v zápase, dařilo se jim vyhrávat buly, držet v pásmu a ohrožovat třineckou branku. Skórovat se jim však nepodařilo ani v šesté třetině po sobě a jelikož domácí měli po čtyřiceti minutách hry dvoubrankový náskok, znamenalo to druhou porážku Motoru v sérii.

Nejlepší hráči utkání: Marek Mazanec – Martin Beránek

59:51
    Gulašova střela zablokována, puk je u mantinelu.

59:43
    Pýcha střílí od modré a Daňo vyblokoval puk na třineckou střídačku. Další vhazování před Mazancem.

59:23
    Pýcha v ofsajdu a Čacho zaklesnutý s Gulašem u třinecké střídačky...

58:57
    Nedomlel vyhodil až za branku hostů, domácí střídají a Dravecký s Čachem napadají v útočném pásmu.

58:43
    Kubík ze strany trefil brankovou konstrukci.

58:00
    Nedomlel po zblokované střele Štencela poslal puk aspoň do neutrální zóny.

57:52
    Hostující hráči si vybrali oddechový čas. Trenér Čihák předá pokyny svým svěřencům a dá odpočinout šestici hráčů, která půjde teď proti kvartetu domácích.

57:52
    Harrisovi pak vysekl hůl Adam Smith (TRI) a je druhým vyloučeným hráčem utkání – za sekání.

57:45
    Harrisovu střelu z první ze slotu vyrazil Mazanec nad sebe...

57:35
    Hostům se daří vyhrávat buly a stále se drží v pásmu...

56:56
    Prudkou přihrávku od Štencla od modré na Harrise u pravé Mazancovy tyče vytečoval Marinčin mimo hřiště.

56:37
    Hosté posouvají puk po obvodu šestiúhelníku, který si rozestavěli v útočném pásmu. Přihrávku Pecha ze strany skrz brankoviště přikryl Mazanec.

I dnešní druhé utkání v Třinci je vyprodané – zápas sleduje 5 400 diváků.

56:23
    Čacho vyhazuje na zakázané uvolnění.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 19. Daňo (L. Hudáček, Kundrátek), 36. Cienciala (Daňo, L. Hudáček)

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mar. Adámek, Polášek, Šenkeřík – M. Růžička (A), Nestrašil, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Helewka, Vrána (C), M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký (A).
    Trenér: Zdeněk Moták

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Pýcha, Gulaši, Kachyňa, Doudera (A), Vráblík, Štencel, Štich – M. Beránek, Harris, F. Přikryl – Gulaš (C), Kondelík, Ordoš – Kubík, Pech (A), D. Simon – Valský, Vopelka, Koláček.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: A. Jeřábek, Mejzlík – D. Hynek, D. Klouček

Diváci: 5 400 (vyprodáno)