Třinec – Motor ČB 2:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:0 (0:0, 0:0, 2:0) Stav série: 4:3
Banes Motor České Budějovice
Čtvrtek 28.03.2024, 17:00 • Werk arena, Třinec • Tipsport extraliga • Čtvrtfinále

Všichni aktéři této série, hráči i funkcionáři, si na její závěr podávají ruku ve středovém kruhu. Já teď s jistotou mohu konstatovat, že se v Třinci extraliga ještě letos hrát bude. Zápasy číslo tři a čtyři semifinálové série s pražskou Spartou se tady budou hrát v sobotu 6. a neděli 7. dubna. Do té doby se mějte co nejlíp! (19:30:48)

Nejlepší hráči utkání: Petr Vrána – Dominik Hrachovina

Třinečtí Oceláři nakonec sérii zlomili až v úplně poslední třetině. Domácí do ní vstoupili tlakem, byli odměněni v padesáté minutě, když z předbrankového prostoru zametl kotouč do Hrachovinovy sítě Miloš Roman. Ve zbytku třetiny si domácí hlídali skóre a nakonec jim pomohl faul hostů v závěr. V power play Motoru totiž dovezl puk do sítě Viliam Čacho a pečetil výsledek. Třinečtí tak nedopustili, aby se Motor stal prvním týmem v historii, který otočí sérii ze stavu 0:3 na zápasy.

59:54
    Puk je u Kundrátka a už se nic nestane.

59:42
    Dravecký poslal obloučkem puk k Hrachovinovi...

59:30
    Hrehorčák zatáhl puk za brankou, kde jej sbírá Hrachovina.

59:15
    Hosté mají puk ve vlastním pásmu a rozjíždějí další útok...

59:08
    5/5
    Třinec právě vstřelil branku!
    VILIAM ČACHO zadržel postup hostů na modré čáře a doslova dotlačil puk až do odkryté branky Motoru. Bez asistence. Stav utkání 2:0.
    Čacho V., Smith A., Daňo M., Voženílek D., Nestrašil A.
    Beránek M., Doudera M., Kachyňa O., Kondelík J., Pýcha P.

58:44
    Hosté získali puk a útočí. Hrachovina je na střídačce...

58:21
    Hosté si v témže čase vybrali time out.

58:21
    Oceláři nějaký čas udrželi puk na holích, ale situace končí poté, co Daňo s Hudáčkem zkusili zaútočit. 99 sekund před koncem třetí části hry je vyloučen Dominik Simon (CEB) za faul vysokou holí v útočném pásmu.