New Jersey – Florida 3:5 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 5:3 (kon.) | Boston – Edmonton 1:2 (po pr.)
NY Islanders – St. Louis 4:2 (kon.) | Nashville – Montreal 3:4 (po pr.) | Winnipeg – Seattle 3:4 (kon.)
Arizona – Chicago 2:5 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 1:2 (po pr.) | San Jose – Dallas 6:7 (po pr.)
Boston Bruins
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Edmonton Oilers
Středa 06.03.2024, 01:30 • TD Garden, Boston • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný den a všem Miroslavům vše nejlepší k svátku! (04:33:36)

Statistika
    Střely na bránu: 26 – 26 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Linus Ullmark (BOS) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 62:18
    Stuart Skinner (EDM) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2 %, odchytal 61:24

Česká a slovenská stopa
    Jakub Lauko (BOS) – 0+0, +0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 9:28
    David Pastrňák (BOS) – 0+0, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:40
    Pavel Zacha (BOS) – 1+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:50

1. Leon Draisaitl (EDM) 2+0
    2. Stuart Skinner (EDM) 25 zákroků, úspěšnost 96,2 %
    3. Linus Ullmarkí (BOS) 24 zákroků, úspěšnost 92,3 %

Duel dvou útočně silných celků bohužel přinesl minimum útočné zábavy. Z obou stran byl cítit respekt k soupeři, možná ale až příliš velký, neboť se po velkou část utkání skutečně nic zajímavého nedělo. Pravdou je, že oba gólmani chytali dobře, ale výrazně složité to zkrátka neměli. Domácí Boston byl velmi blízko výhře, protože mohl na konci třetí třetiny skórovat do prázdné branky. Místo toho ovšem přišlo na poslední chvíli vyrovnání a v prodloužení bylo asi nemožné ubránit Connora McDavida s Leonem Draisaitlem.

Utkání v TD Garden sledovalo 17 850 diváků.

62:18 Leon DRAISAITL - 1:2

62:18
    3/3
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Connor McDavid se dvěma rychlými manévry dostal na levý kruh a vypadalo to, že půjde sám do zakončení. Místo toho ale parádně našel na pravé straně LEONA DRAISAITLA, jenž z první překonal zklamaného Ullmarka. Asistence: Connor McDavid a Evan Bouchard.
    Draisaitl L., McDavid C., Bouchard E.
    Frederic T., Carlo B., McAvoy C.

61:35
    Hyman okradl Pastrňáka za brankou domácích a ihned dával puk do brankoviště. Tam nikdo z Edmontonu nebyl, ale Ullmark pro jistotu kotouč přikryl.

61:00
    Pastrňák měl poměrně dobrou rychlost, zadovka pro Zachu ale nebyla přesná.

60:35
    Hosté zůstávali u kotouče, potom ho ale z vlastního pásma nepochopitelně přihráli soupeři.

60:15
    Leon Draisaitl měl první dobrou střeleckou šanci v prodloužení, z pravého kruhu ale přestřelil branku.

60:01

60:00
    58:40 Leon DRAISAITL - 1:1

58:40
    6/5
    McDavid bekhendem nahrnul puk zprava před branku, LEON DRAISAITL ho tečoval na Ullmarka. Toho kotouč doslova přeskočil a domácí gólman si ho smolně posunul sám za brankovou čáru. Asistence: Connor McDavid a Evan Bouchard.
    Hyman Z., Bouchard E., Draisaitl L., Kane E., Nugent-Hopkins R., McDavid C.
    Frederic T., Coyle C., Carlo B., Marchand B., McAvoy C.

58:32
    Přes střední pásmo puk doklouzal až k Ullmarkovi, jenž ho raději přikryje.

57:50
    Edmonton už to zkouší v šesti bez brankáře.

57:12
    Na Ryana McLeoda zívala prázdná branka, ale z ostrého úhlu poslal skrz brankoviště do protějšího rohu.

Dnešní utkání sleduje v TD Garden 17 850. diváků.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 45. Zacha (Heinen, Wotherspoon) – 59. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 63. Draisaitl (McDavid, Bouchard)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, Lohrei, Shattenkirk, Wotherspoon – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery.

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse (A), Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Draisaitl – Janmark, Nugent-Hopkins (A), E. Kane – Perry, R. McLeod, Foegele – Ryan, Holloway, C. Brown.
    Trenér: Kris Knoblauch.

Rozhodčí: Blandina, Sutherland – Gawryletz, MacPherson.

Diváci: 17 850.