Kopřivnice – Dukla 30:26 (kon.) | Lovosice – Zubří 34:31 (kon.) | Plzeň – Frýdek-M. 35:33 (kon.)
Karviná – Královo Pole 25:22 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
30:26 (16:11) Stav série: 1:1
HC Dukla Praha
Neděle 24.03.2024, 17:00 • Hala ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice • Chance Extraliga mužů • Čtvrtfinále

KH ISMM Kopřivnice – HC Dukla Praha 30:26 (16:11)
    Nejvíce branek: Ošmera 7/1, Polcar 5, Hanus 5 – Erebai 6, Duda 4, J. Rakouský 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2. Vyloučení: 3:6. Diváků: 612. (18:35:25)

Stav čtvrtfinálové série mezi Kopřivnicí a pražskou Duklou je vyrovnaný 1:1, pokračuje se dvěma zápasy o velikonočním víkendu v Praze.
    Dnešní zápas měl přesně opačný průběh než včerejší, Kopřivnice otevřela skóre ve 3. minutě a od té doby nedovolila Dukle vyrovnat. Hosté poprvé překonali výborného Pšenicu až v 9. minutě, v první půli sice stáhli manko z 4:0 na 7:6, ale domácí se rychle dostali do šestibrankového náskoku a v přelévající se hře už se Pražanům nepodařilo přiblížit na více než dvougólový rozdíl.

Konec zápasu. (30:26)
    60
    V poslední vteřině zápasu ještě zakončil trpělivou souhru stylově opět nejlepší střelec zápasu Ošmera. (30:26)

59
    Za řeči směrem k rozhodčím dostává žlutou kartu vedoucí mužstva Dukly Ondřej Bílek. (29:26)
    59
    Volného místa při přesilovce 6 na 4 využívá David Ošmera ke své šesté trefě, je rozhodnuto! (29:26)

59
    Tahle varianta „já na bráchu“ se nevydařila. Sourozence následuje na trestnou lavici Jiří Rakouský (Dukla Praha) a hosté hrají ve čtyřech. (28:26)

58
    Vyloučením zasadil ránu snahám o vyrovnání Martin Rakouský (Dukla Praha). (28:26)

58
    Domácí mají míč ve své moci, pokračovat budou ale rozehrávkou z devíti metrů až po úpravě palubovky. (28:26)
    57. Martin RAKOUSKÝ - 28:26
    57
    Rychlý protiútok do zející díry v kopřivnické obraně proměňuje Martin Rakouský. Závěr bude ještě napínavý! (28:26)

57
    Dnešní utkání sleduje 612 diváků.

56
    Při Zimově střele z pivota exceloval pravou dlaní Petržala. (28:25)

56
    Erebaiova tečovaná střela o zem končí těsně vedle, hosté zůstanou u míče. (28:25)
    55
    Na pravé křídlo si naběhl Ošmera a prostřelil Petržalu nad rameno. (28:25)

55
    Pšenica se roztáhl na brankové čáře a vyráží nebezpečnou střelu J. Rakouského z levé spojky. (27:25)

55
    Oddechový čas pro HC Dukla Praha. (27:25)

54
    Petržala vyráží Ošmerovu sedmičku, nařízenou za bránění v brankovišti. (27:25)

54
    Vyloučen byl Matúš Moravčík (Dukla Praha). (27:25)
    53
    Nadšení trochu zchladil snížením opět přesně mířící Erebai. (27:25)
    52. Martin STŘELEC - 27:24
    52
    Bohumil Pšenica vychytal Svitákův nájezd a z protiútoku rozjásal zaplněnou halu z levého křídla Martin Střelec. (27:24)
    52
    Těsně před koncem přesilovky z pivota skóruje Krušberský. (26:24)
    51
    V oslabení se prosazuje Radek Doležel. (26:23)
    51
    Do prázdné kopřivnické brány se snadno trefuje Jiří Rakouský. (25:23)
    50. Dan EREBAI - 25:22
    50
    Při hře 5 na 5 snižuje z dobře připraveného proskoku nejlepší střelec pražského celku Erebai. (25:22)

50
    Podruhé byl vyloučen Oto Kancel (Kopřivnice) a síly se vyrovnávají. (25:21)
    49
    V přesilovce se prosazuje počtvrté Portoričan Edwin Brito. (25:21)

49
    Vyloučen byl Kristián Duda (Dukla Praha). (24:21)
    48. Radek DOLEŽEL - 24:21
    48
    Bukovský na sebe navázal dva hráče a jeho přihrávku využil po proskoku k uklidňující brance Radek Doležel. (24:21)

47
    Oddechový čas pro KH ISMM Kopřivnice. (23:21)
    47
    Dukle se v těchto chvílích střelecky daří, další úspěšnou trefu zaznamenal Duda. (23:21)
    47
    Dlouhý pas přes celé hřiště do brejku využil k bezchybnému zakončení zblízka Jan Bolehovský. (23:20)
    46
    Na druhé straně mířil přesně popáté v zápase Polcar, čímž se dostává do vedení v tabulce střelců. (23:19)
    45
    Nepokrytý Jiří Rakouský prostřelil Pšenicu z pivota. (22:19)

45
    Dukla ztratila míč při přechodu do útoku, domácí otočili hru, jenže úplně volný Hanus z brankoviště netrefil mezi tyče. (22:18)

44
    Vyloučen byl Marek Hlinka (Dukla Praha). (22:18)
    44. Marek HLINKA - 22:18
    44
    Hosté si složitě hledali cestu do zakončení, ovšem nakonec ji našel pěkným obstřelem k tyči Marek Hlinka. (22:18)

43
    Technická chyba Dukly, která musí odevzdat míč. (22:17)
    42
    Za domácí odpovídá přesným lobem zleva Jan Polcar. (22:17)
    41
    Michal Tonar proměňuje sedmičku po faulu na Jiřího Rakouského. (21:17)
    40
    Počtvrté skóruje hostující Dan Erebai. (21:16)
    40
    Domácí šli do protiakce po skvělém zákroku Bohumila Pšenici a opět míří přesně Zima, který zvolil oblouček přes rameno brankáře. (21:15)
    39
    Z pravé spojky se na druhé straně chytře o zem prosazuje David Zima. (20:15)
    38
    Jakub Sviták proskočil pravou spojkou a rozvlnil kopřivnickou síť. (19:15)
    38. Jan HANUS - 19:14
    38
    Jan Hanus zavěsil ukázkově z pravého křídla na zadní tyč. (19:14)

37
    Dále už Pražané přesilovku nevyužili, Kopřivnice je v plném počtu. (18:14)
    35
    Navzdory faulu dokázal dotáhnout svou akci Marek Hlinka a snižuje. (18:14)

35
    Vyloučen byl Oto Kancel (Kopřivnice) za faul na zakončujícího Hlinku, kterým stejně gólu nezabránil. (18:13)
    35
    Také domácí mužstvo se prosazuje brzy po rozehrání, skóroval Marek Bukovský. (18:13)
    34
    Za pouhých 13 vteřin ovšem odpovídá dalším přesným zakončením Jiří Rakouský. (17:13)
    34
    Domácí ale zůstali u míče a z pravého křídla se prosadil Jan Hanus. (17:12)

34
    Polcarovu ránu po rozehrávce standardky z devíti metrů vykopává Petržala. (17:12)
    32
    Rychlý průnik zakončil pěkným lobem do sítě Jiří Rakouský. (16:12)

31
    Začal druhý poločas. (16:11)

Domácí mají nakročeno k vyrovnání čtvrtfinálové série, když Duklu pustili k prvnímu gólu až v 9. minutě a i když se v jednu chvíli jejich náskok smrskl na jedinou branku, znovu si ho dokázali vybudovat a vedou v poločase o pět branek.

30
    První poločas skončil. (16:11)

30
    Polcarovu devítku po odpískání vyráží zpod břevna Petržala. (16:11)
    30. Dan EREBAI - 16:11
    30
    Dudovi odskočila prudká přihrávka, jenže kopřivnický protiútok se také zadrhl a z dalšího otočení hry se o zadní tyč trefuje dnes potřetí Erebai. (16:11)

29
    Vyloučen byl Radek Doležel (Kopřivnice). (16:10)
    29
    Z rychlého protiútoku navyšuje náskok domácího mužstva Hanus. (16:10)

29
    Pohlednou souhru Pražanů zakončuje Křístek pouze do tyče. (15:10)
    28
    Tentokrát odpovídá rychle Dukla, hned po rozehrání zavěsil Duda. (15:10)
    28
    Edwin Brito doskočil s míčem skoro až do sítě. (15:9)
    26
    Trefou v pádu z šestky však vzápětí 10 vteřin po rozehrání odpovídá nejlepší dnešní kopřivnický střelec Ošmera (14:9)
    26
    Další akci Dukly zakončuje úspěšně opět Tonar. (13:9)
    25. David LEFAN - 13:8
    25
    Lefanův parádní podstřel přes obránce rozvlnil síť Dukly. (13:8)
    25
    Tonar mladší proměňuje sedmimetrový hod. (12:8)
    22
    Osmiminutový půst Dukly ukončil přesnou střelou Michal Tonar. (12:7)
    22
    Průnik do rozhozené obrany proměnil David Lefan, Kopřivnice pokračuje ve skvělé brankové šňůře. (12:6)
    20
    Ze sedmimetrového hodu zvyšuje náskok Kopřivnice David Ošmera. (11:6)

19
    Martin Rakouský přihrával do proskoku Březinovi, který míč neudržel. (10:6)
    18
    Ošmera vrací Moravanům čtyřgólový náskok ranou z pravého křídla do vzdálenější šibenice. (10:6)

18
    Jeden z házenkářů Dukly je ošetřován na kopřivnickém brankovišti. (9:6)

17
    Oto Kancel (Kopřivnice) dostává žlutou kartu. (9:6)

17
    Erebai trefuje prudkým švihem jen nohy domácího brankáře. (9:6)

16
    Oddechový čas pro HC Dukla Praha. (9:6)
    16. Jan POLCAR - 9:6
    16
    Polcar využil Bukovského přihrávku, prosmýkl se před brankáře a pěkně ho přeloboval. (9:6)
    14
    Třetí pokus z pravého křídla již Kopřivnici vychází, trefuje se David Ošmera. (8:6)
    14
    V oslabení zavěsil po rozehrávce z devítky z levé spojky Jakub Sviták. (7:6)

12
    Vyloučen byl Dan Erebai (Dukla). (7:5)
    12
    Rychlý protiútok využívá Erebai a snižuje na rozdíl dvou branek. (7:5)

12
    Brankář Dukly Petržala vyráží zvednutýma rukama střelu z pravého křídla. (7:4)
    11. Kristián DUDA - 7:4
    11
    Duda dostal přihrávku přes celé hřiště do brejku a v jasném postavení se nemýlil. (7:4)
    10
    V gólové explozi pokračuje domácí Martin Střelec. (7:3)
    9
    Góly se sypou v neuvěřitelném tempu, osm minut nic a teď pátý během 41 vteřin. Skóruje Kristián Duda. (6:3)
    9
    A domácí okamžitě odpovídají Polcarem. (6:2)
    9
    Zcela volný Jakub Krušberský pálí do šibenice. (5:2)
    9
    Za deset vteřin však pálí přesně také domácí Hanus. (5:1)
    9
    Dan Erebai prostřelil Pšenicu mezi nohy a konečně smazal vykřičník v podobě nuly na střeleckém kontě Pražanů. (4:1)
    8
    Bukovský prostrčil míč na Brita, který z otočky vymetl horní růžek. (4:0)

8
    Po technické chybě Dukly vracejí rozhodčí domácí celek zpět na místo přestupku. (3:0)

7
    Pšenica je stále neprůstřelný, teď v další šanci hosté přestřelují. (3:0)
    6. Jan POLCAR - 3:0
    6
    Tvrdou střelu Jana Polcara hostující brankář jen ztlumil, ale skončila za brankovou čarou. (3:0)

5
    Kopřivnici zachránilo nastřelené břevno! (2:0)

5
    Doleželova střela do protipohybu končí vedle brány Dukly. (2:0)
    3
    Do protiútoku dostal přihrávku úplně volný Jan Hanus a nezaváhal. (2:0)

3
    Bohumil Pšenica vykopává střelu hostujícího Březiny. (1:0)
    3
    Edwin Brito Benítez otevírá skóre dorážkou z brankoviště. (1:0)

1
    Hosté zachytili nepřesnou rozehrávku a běželi v tandemu do brejku, který se Kopřivnickým podařilo zbrzdit. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Domácí házenkáři budou hrát ve žlutých dresech a modrých trenýrkách, Dukla má do značné míry zaměnitelnou žluto-červenou kombinaci.

KH ISMM Kopřivnice: Pšenica, Žingor – Střelec, Ježek, Ošmera, Zima, Gřes, Kancel, Petřík, Polcar, Doležel, Brito, Musálek, Lefan, Hanus, Bukovský.
    Trenér: Sklenák

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Vojtela, Bolehovský, Duda, Sviták, Březina, Erebai, Krušberský, Křístek, J. Rakouský, Hlinka, Tonar, Moravčík, M. Rakouský, Hrubý.
    Trenér: Tonar

Rozhodčí: Horáček, Novotný.

Nejlepším střelcem Kopřivnice v základní části byl Jan Polcar se 137 brankami, v tomto ohledu jej v extralize překonal pouze frýdecko-místecký Moješcik. Za Duklu to nejlépe střílelo Jiřímu Dokoupilovi, který nasázel 113 gólů. Klíčový pivot ale do úvodního čtvrtfinále nenastoupil.
    Zajímavý je také brankářský souboj, domácí Bohumil Pšenica a hostující Tomáš Petržala byli v gólmanské tabulce úspěšných zákroků na stupních vítězů za vítězným zuberským Krůpou.

Čtvrtfinálová série házenkářské extraligy pokračuje v Kopřivnici po sobotní skvostné přestřelce druhým zápasem.
    V základní části byly v obou případech úspěšnější domácí celky. Dukla v úvodu sezóny zvítězila 35:32, což jí Severomoravané oplatili o gól vyšším poměrem 29:25. Tento jediný gól tak v důsledku rozhodl při rovnosti bodů o čtvrtém místě Kopřivnice a tak i pořadatelství papírově nejvyrovnanější série, přestože celkově měli Pražané o 36 gólů lepší skóre.
    Domácí celky ve vzájemných zápasech nepustily hostům ani bod šestkrát v řadě, jenže úvod čtvrtfinále vše změnil. Kopřivnice se doma nedostala ani jednou do vedení, vyrovnala naposledy uprostřed prvního poločasu na 8:8, pak odskočili Pražané do sedmigólového trháku, který se domácím podařilo v závěru už jen stáhnout na nejtěsnější porážku 35:36.
    Tatrovákům nepomohlo ani dvanáct gólů nejlepšího střelce Martina Střelce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.