NY Islanders – New Jersey 0:4 (kon.) | Carolina – Toronto 2:1 (kon.) | Ottawa – Edmonton 5:3 (kon.)
Philadelphia – Florida 1:4 (kon.) | Arizona – Dallas 2:4 (kon.) | Anaheim – Tampa 2:3 (po pr.)
Seattle – Montreal 1:5 (kon.) | Calgary – Buffalo 1:4 (kon.)
Arizona Coyotes
2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Dallas Stars
Pondělí 25.03.2024, 01:00 • Mullet Arena, Tempe • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny milovníky hokeje a NHL především! V noci z pondělku na úterý se utkají Arizona Coyotes a Dallas Stars. Kojoti letos nepatří k úplně nejslabším týmům, ale play-off je také velmi daleko. To Texasané si dělají ty nejvyšší ambice.

Dallas Stars:
    Dallas odehrál 71 zápasů a na kontě má už 95 bodů. V tabulce Západní konference je celkově třetí. Aktuálně navíc Stars mají v nohách tři vyhraná utkání v řadě, kterými zakončili zápasovou sérii před vlastními fanoušky. Hvězdy v rámci ní přehrály 5:2 také Arizonu. Naposledy vyhrály 4:2 s Pittsburghem. Na listině zraněných aktuálně figurují obránce Jani Hakanpää s útočníkem Jevgenijem Dadonovem.

Arizona Coyotes:
    Hokejisté Arizony nejsou v této sezóně zdaleka nejslabším týmem soutěže. Podávají o dost lepší výkony než Anaheim, Chicago a San Jose, kteří se nacházejí v konferenční tabulce za nimi. 63 bodů ze 70 odehraných zápasů na druhou stranu také zdaleka nestačí na myšlenky na play-off. Z posledních čtyř utkání Kojoti hned tři vyhráli. Padli právě jen se svým dnešním soupeřem. Naposledy doma zdolali 2:1 v prodloužení Seattle, když duel rozhodl 20letý talent Dylan Guenther. Na marodce zůstávají útočníci Barrett Hayton s Travis Boyd.

Matt Villalta – 2 zápasy, průměr 4,17, úspěšnost 82,8 %, 0 nul

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Durzi, Moser, Kesselring, Välimäki, Crotty, Dermott – Schmaltz (A), Bjugstad, Keller (A) – Guenther, L. Cooley, Crouse (A) – Carcone, Kerfoot, O'Brien – Maccelli, McBain, Leonard.
    Trenér: André Tourigny

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Harley, C. Tanev, Lindell (A), Lundkvist, R. Suter – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Seguin (A), Duchene, Marchment – Stankoven, W. Johnston, Benn (C) – Cr. Smith, Faksa, Steel.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Schlenker, McCauley – Smith, Hughes.

00:01

01:02
    Domácí zahráli puk až za branku soupeře. Zakázané uvolnění se ale nepíská.

01:57
    Tentokrát už se Arizona icingu dopustila. Vhazuje se před Connorem Ingramem.

02:19
    Ryan Suter vypálil vedle domácí branky. Odražený kotouč pak přikryl Ingram.

02:43
    Ránu Mira Heiskanena zablokoval McBain. Poté následoval hostující ofsajd.

04:14
    Od modré čáry střílel Logan Stankoven. Puk se od mantinelu odrazil k Jamiemu Bennovi, který z úhlu minul branku.

04:21
    5/5
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! U zadního mantinelu zabojoval Wyatt Johnson, který našel JAMIEHO BENNA. Kapitán Dallasu na nic nečekal a ranou z levého kruhu překvapil Ingrama. Asistence: Wyatt Johnston.
    Benn J., Johnston W., Heiskanen M., Stankoven L., Harley T.
    Schmaltz N., Keller C., Bjugstad N., Dermott T., Crotty C.
    04:21 Jamie BENN - 0:1

05:40
    Hosté byli zaslouženě odměněni za svou aktivitu. Zatím hrají směrem dopředu především oni.

06:26
    Od modré čáry střílel Miro Heiskanen. Ingram zasáhl betonem.

07:14
    Dvě minuty za podrážení dostává Logan Stankoven. Přesilovka Yotes začne po reklamní přestávce.

07:20
    Hned po buly odpálil puk přes celé hřiště Christopher Tanev.

07:59
    Hosté se opět osvobozují vyhozením.

08:38
    Maccelli našel na ose čekajícího Lawsona Crouse. Tomu však střela nesedla a Jake Oettinger nemusel zasahovat.

09:15

09:45
    Michael Carcone to zkoušel od pravého mantinelu, ale trefil jen obránce Stars Esu Lindella.

09:58
    Mohutně napřaženo měl Cameron Crotty, který dnes debutuje v NHL. Domácí zadák však zlomil při ráně hůl.

11:47
    Čtvrtá lajna Dallasu se usadila v útočném pásmu. Puk posílal před branku Radek Faksa, ovšem Ingram ho lapačkou přikryl. Reklamní přestávka.

12:12
    Stankoven dobrusloval nahozený kotouč, ale v rohu kluziště se o něj postaral Cameron Crotty.

12:59
    Domácí nyní zahráli na zakázané uvolnění.

13:24
    Jack McBain si dokázal u mantinelu ze vzduchu sklepnout puk na led a z pravé strany se snažil natlačit před hostující branku. Tanev ho však nepustil a odvezl protihráče za branku.

13:44
    Dvě minuty za držení dostal Janis Moser. Domácí obránce objal rukama Jasona Robertsona, který by mu jinak zřejmě ujel.

14:15
    Mason Marchment se dopustil zbytečného faulu v útočném pásmu. Přidržel si Välimäkiho a síly na ledě se vyrovnávají.

14:30
    Jamie Benn se snažil projet s pukem až k brance soupeře. Byl však odstaven Kesselringem a volný kotouč odpálil brankářskou holí Ingram.

15:15
    Dalším vyloučeným hráčem za držení je domácí Michael Carcone. Dallas bude hrát po reklamní pauze krátkou přesilovku 4 na 3.

15:27
    Rána Mira Heiskanena skončila na hrudi Ingrama. Domácí vyhodili.

15:45
    Nyní se hraje ve čtyřech na obou stranách.

16:13
    Pokus Matta Duchenea byl zablokován. Další střela Heiskanena pak minula levou tyčku.

16:16
    Dallas v plném počtu a je tu jeho klasická přesilovka.

16:42
    Wyatt Johnston střílel z dobré pozice, ovšem Ingram zasáhl betonem.

17:23
    Domácí už jsou v plném počtu. Ze slotu zakončoval Logan Stankoven. Ingram byl v rozkleku včas a nenechal se překonat ani od dorážejícího Matta Duchenea.

17:43
    Od modré čáry střílel Ryan Suter. Ingram přerušil hru.

17:55
    Mohlo být srovnáno! Crouse nahrál před branku Nickovi Bjugstadovi. Ten si stáhl puk do forhendu, ovšem proti jeho zakončení natáhl levý beton Oettinger!

18:44
    5/5
    Arizona právě vstřelila branku!
    Domácí srovnávají! Od modré čáry střílel Michael Kesselring. Oettinger zřejmě ještě tečovaný kotouč vykopl doleva ke CLAYTONOVI KELLEROVI, který i z ostrého úhlu dokázal zamířit do poloodkryté klece – 1:1. Asistence: Michael Kesselring a Alexander Kerfoot.
    Keller C., Välimäki J., Kesselring M., Schmaltz N., Kerfoot A.
    Tanev C., Pavelski J., Robertson J., Lindell E., Hintz R.
    18:44 Clayton KELLER - 1:1

19:12
    Matt Duchene rychle vyjel zpoza branky a u tyčky zkusil překvapit Ingrama. Ten tam položil levý beton.

19:55
    Ještě pískáno zakázané uvolnění Kojotů.

19:59
    Po nahození Sutera se ještě snažil na slotu prosadit Jason Robertson. Domácí však jeho pokusy dokázali zablokovat.

20:00

Po první třetině hraje Arizona s Dallasem nerozhodně 1:1. Hosté z Texasu začali lépe a už v 5. minutě je nasměroval do vedení Jamie Benn. Kojoti pak vytěžili vyrovnání z povedeného střídání v 19. minutě, které zužitkoval povedenou dorážkou Clayton Keller.

Statistiky
    Střely na bránu: 7 – 11 | Přesilová hra: 0/1 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Další třetina začne přibližně ve 2:03.

20:01

20:34
    Z pravé strany střílel na bližší tyčku Logan Stankoven. Connor Ingram si sáhl pro puk lapačkou.

21:00
    Christopher Tanev nahodil puk za branku domácích, aby jeho spoluhráči mohli forčekovat.

21:35
    Po dalším zásahu Taneva do hry skončil puk na střídačce Arizony.

22:19
    5/5
    Hosté sehráli rychlý kontr, který podpořil také ze druhé vlny najíždějící obránce Ryan Suter. Ten na ose převzal přihrávku od Duchenea a vystřelil. Ránu po ledě odrazil Ingram pravým betonem jen k TYLEROVI SEGUINOVI, který se z dorážky nemýlil – 1:2. Asistence: Ryan Suter a Matt Duchene.
    Seguin T., Lundkvist N., Suter R., Marchment M., Duchene M.
    Välimäki J., Kesselring M., Guenther D., Crouse L., Cooley L.
    22:19 Tyler SEGUIN - 1:2

22:52
    Střelu Jamieho Benna z levé strany vyrazil Ingram před sebe. K dorážce se dostal Wyatt Johnson, Ingram však rychle máchl lapačkou a zabránil tak třetímu gólu v domácí brance.

23:22
    Střelu Seana Durziho zablokoval Jamie Benn. Odražený puk si našel Nick Bjugstad, který z pravé strany zamířil jen do betonů Oettingera.

23:53
    Aktivní střídání Roope Hintze. Finský útočník nejprve přestřelil branku z pravého kruhu. Ránu z levé strany pak pokryl Ingram.

24:31
    Lawson Crouse připravil přihrávkou z rohu hřiště tutovku pro Dylana Guenthera, který byl zcela sám před Oettingerem. Dvacetiletý útočník však trefil pouze lapačku gólmana Stars!

25:43
    Z pravého kruhu vystřelil Matias Maccelli. Oettinger zakročil vyrážečkou.

26:42
    Na levém křídle vyrazil dopředu Joe Pavelski. Zkušený hostující útočník zamířil nad lapačku, ale také nad horní tyčku.

27:14
    Lawson Crouse to zkoušel z levé strany. Oettinger připisuje úspěšný zákrok.

27:59
    Nyní zase tlak Dallasu. Guenther osvobozuje Kojoty vyhozením do středního pásma.

28:49
    Nick Bjugstad vyrazil dopředu na pravém křídle. Na druhé straně měl ještě spoluhráče. Situaci řešil sám a za Oettingerem zvonila tyčka!

29:45
    Z pravé strany pálil Jason Robertson. Ránu mu zablokoval obránce Moser.

30:07
    Na pravé straně nabral rychlost Matias Maccelli, který se dostal až před Oettingera. Ten zasáhl vyrážečkou!

31:17
    Mason Marchment najížděl zprava směrem k brance domácích. Chtěl ještě nahrávat za sebe Seguinovi, ovšem dobře zasáhl vracející se obránce Crotty.

31:40
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

32:02
    Zakázané uvolnění Arizony. Hra se stěhuje před branku Connora Ingrama.

32:32
    Craig Smith střílel z pravé strany. Zamířil do boční síťky domácí svatyně.

33:05
    Střely na branku – 16:20

33:23
    Obrovská šance hostí! Logan Stankoven nedokázal překonat dezorientovaného Ingrama z dorážky. Domácí brankář se spíše na slepo vrhl zády na led a takto zabránil gólu! Byl tam ale nedovolený zákrok...

33:23
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Juuso Välimäki – 2 min., sekání.

34:01
    Roope Hintz střílel z vrcholu levého kruhu, Ingram vyráží do rohu.

34:18
    Domácí se osvobodili.

34:48
    Janis Moser získal puk za brankou a vyhodil ho.

35:04
    Hosté se nyní dopustili postavení mimo hru.

35:31
    Domácí jsou už v plném počtu. Nyní se neujala střela Thomase Harleyho.

36:20
    Tanev našel Jamieho Benna. Ten z pravé strany nabízel kotouč na zadní tyčku Wyattovi Johnsovovi, který ho tečoval vedle!

36:46
    Hosté si vytvořili tlak v útočném pásmu, který ukončil faulem Michael Kesselring. Po reklamní pauze začne další přesilovka Hvězd.

37:14
    Hosté zavezli puk do útočného pásma a nemazali se s tím. Miro Heiskaken si vyměnil puk s Hintzem a z osy vypálil. Jeho projektil vyrazil Ingram!

38:21
    Od modré čáry střílel Thomas Harley. Ingram má další zákrok.

38:45
    Po střele Wyatta Johnsona se puk odrazil zpátky před branku. Ingram ho nestačil přikrýt, Seguin ho posunul na Matta Duchenea, který mohl pálit na odkrytou klec. Krátce před tím však sudí Wes McCauley přerušil hru, protože si zřejmě myslel, že ho Ingram drží! Duchene se chytil za hlavu.

38:48

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:12
    Z předbrankového prostoru zakončoval Nick Bjugstad, který trefil jen dobře postaveného Oettingera.

39:53
    Zakázané uvolnění domácích Kojotů.

39:57
    Hintz vyhrál buly, následovalo posunutí na Ryana Sutera a ten ještě nebezpečně palil. Branku domácích však netrefil.

40:00

Druhá třetina nabídla pouze jeden gól, ale také řadu zajímavých šancí na obou stranách. Hned ve 23. minutě se prosadil Tyler Seguin, jenž dorazil puk do branky po střele Sutera a poslal Dallas do vedení 2:1. Na straně Yotes mohl vyrovnat Guenther, který zblízka zamířil jen do lapačky. A pak především Nick Bjugstad, po jehož střele hosty zachránila tyčka. Také Texasané ovšem měli dost možností na to, aby ještě více odskočili.

Statistiky
    Střely na bránu: 19 – 28 | Přesilová hra: 0/1 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 4

Třetí třetina začne přibližně ve 3:00.

40:01

40:50
    Rána Janise Mosera, kterou zablokoval Pavelski.

42:05
    Cameron Crotty střílel od modré čáry. Puk si našel Oettinger.

43:23
    Zakázané uvolnění Kojotů. Hra se stěhuje před Ingrama.

43:39
    Hintz nabil na pravý kruh pro Joea Pavelskiho, jehož ránu vyrazil Ingram.

44:11
    Dobré střídání elitní formace Dallasu, která teď tlačí svého soupeře.

44:31
    Nyní se už domácí osvobodili.

45:05
    Marchmentův pas se snažil dojet Tyler Seguin. Alespoň zabránil odpískání icingu.

45:20
    Lawson Crouse našel zadovkou Travise Dermotta, který zakončoval do prázdné branky, ale Oettinger proti puku stačil nastavit hokejku a zabránil jasnému gólu! Neskutečné!

45:20
    Vyloučení v týmu Dallas Stars:
    Mason Marchment – 2 min., podrážení.

45:35
    Dylan Guenther dostal přihrávku na levý kruh a z jedničky nastřelil bližší tyčku!

46:34
    Přesilovka domácím zatím moc nevychází.

46:48
    Puk nyní vypadl na střídačku Stars.

47:26
    5/5
    Domácí se trefují těsně po skončení přesilové hry! Logan Cooley si našel prostor ke střele na pravém kruhu. Tu vyrazil Oettinger jen k NICKOVI BJUGSTADOVI, proti jehož dorážce byl gólman hostí již bezmocný – 2:2. Asistence: Lawson Crouse a Logan Cooley.
    Bjugstad N., Cooley L., Maccelli M., Moser J., Crouse L.
    Tanev C., Benn J., Lindell E., Marchment M., Johnston W.
    47:26 Nick BJUGSTAD - 2:2

48:22
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

48:49
    Z nahození Ryana Sutera nemohl Ingram mnoho vidět. Puk ale dokázal vyrazit.

49:38
    Radek Faksa se dostal k puku na pravém křídle. Nedokázal se však natlačit před obránce Kesselringa.

49:51
    Dylan Guenther měl dobrou rychlost a mohl se dostat i do samostatného úniku! V tom mu zabránil Christopher Tanev, který si pomohl faulem. Další přesilovka pro Arizonu.

50:29
    Tohle je už pro Dallas problém! Thomas Harley totiž vyhodil puk mimo hrací plochu a je vyloučen za zdržování hry. Domácí cítí šanci a berou si oddechový čas! Přesilovka 5 na 3 může trvat až 83 sekund.

50:40
    Hostům se podařilo vyhodit.

51:01
    Clayton Keller zkusil z úhlu překvapit Oettingera. Ten ale má puk v lapačce.

51:22
    Výborná práce Radka Faksy, který přerušil domácí kombinaci a dostal puk do středního pásma!

51:52
    Hosté jsou ve čtyřech!

52:17
    V oslabení se dostal do brejku obránce Esa Lindell! Křižoval ho protihráč a Lindell tak nemohl moc vymýšlet. Tvrdá střela skončila vedle horního růžku nad lapačkou.

52:30

53:34
    Roope Hintz si vybruslil mezi kruhy, ale nepřekonal Ingrama, S pukem pak odjel do bezpečí Carcone.

54:22
    Matt Duchene zavážel puk do útočného pásma, ovšem obránce Moser tam těsně před tím zatlačil Marchmenta. Pískáno tedy hostující postavení mimo hru. Čas na reklamní přestávku.

54:32
    5/5
    Hosté strhávají vedení na svou stranu! Chyby v rozehrávce se dopustil gólman Connor Ingram, který poslal puk jen k Mattovi Ducheneovi. Kotouč se pak přes Tylera Seguina dostal k MIROVI HEISKANENOVI a ten z vrcholu pravého kruhu vypálil k bližší tyčce – 2:3. Asistence: Tyler Seguin a Matt Duchene.
    Heiskanen M., Marchment M., Harley T., Seguin T., Duchene M.
    Kerfoot A., McBain J., Dermott T., Maccelli M., Moser J.
    54:32 Miro HEISKANEN - 2:3

55:45
    Connor Ingram nyní zastavil ránu Roopeho Hintze. Poslední reklamní pauza v tomto zápase.

56:04
    Zakázané uvolnění Dallasu. Domácí mají necelé čtyři minuty na to, aby alespoň vyrovnali.

56:54
    Domácí se usadili v útočném pásmu. Brzy můžeme čekat také odvolání gólmana.

57:44
    Nyní se ale domácí marně snaží dostat s pukem zpátky do útočné třetiny a čas ubíhá.

58:08
    Harley nahazuje puk za branku domácích. Tam hraje Ingram.

58:18
    Teď už je branka Arizony prázdná! Kojoti už využili oddechový čas.

58:30
    5/6
    A je zřejmě jasno! Skvělou práci odvedl Tyler Seguin, který získal puk ve vlastním obranném pásmu u pravého mantinelu. Pak poslal dopředu MATTA DUCHENEA a ten od modré čáry trefil opuštěnou klec soupeře. Asistence: Tyler Seguin.
    Tanev C., Benn J., Lindell E., Seguin T., Duchene M.
    Schmaltz N., Keller C., Guenther D., Kerfoot A., Maccelli M., Cooley L.
    58:30 Matt DUCHENE - 2:4

59:14
    Zakázané uvolnění Dallasu. Kouč Tourigny opět povolává Ingrama na střídačku.

59:31
    Puk, který rozehrál Oettinger, tečoval do hlediště Ryan Suter. Domácí se domáhali vyloučení, ovšem to by musel obránce hostí kotouč sám odpálit. Za teč se netrestá.

59:49
    Jamie Benn minul z vlastního obranného pásma prázdnou branku. Pískáno zakázané uvolnění.

Hokejisté Dallasu dokázali zvítězit na ledě Arizony výsledkem 4:2. Domácím se podařilo dvakrát srovnat stav. Na úvodní trefu Jamieho Benna odpověděl v závěru první třetiny Clayton Keller. Ve druhé části šli Stars opět do vedení zásahem Tylera Seguina. Kojoti tentokrát na vyrovnání čekali až do 48. minuty, kdy se těsně po vypršení početní výhody Nick Bjugstad. Následně domácí nevyužili přesilovku 5 na 3 a za to přišel trest. Po nepovedené rozehrávce brankáře Ingrama se dostal ke střele Miro Heiskanen, který se trefil tvrdě a dostatečně přesně. Tečku za utkáním pak udělal v čase 58:30 gólem do opuštěné klece Matt Duchene.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 19. Keller (Kesselring, Kerfoot), 48. Bjugstad (Crouse, L. Cooley) – 5. Benn (W. Johnston), 23. Seguin (R. Suter, Duchene), 55. Heiskanen (Seguin, Duchene), 59. Duchene (Seguin)

Rozhodčí: Schlenker, McCauley – Smith, Hughes