HC Sparta Praha
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:0, 0:1) Stav série: 3:4
HC Oceláři Třinec
Sobota 13.04.2024, 13:00 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • Semifinále

Nejlepší hráči utkání: Jakub Krejčík (HC Sparta Praha) – Ondřej Kacetl (HC Oceláři Třinec). (18:35:29)

Dnešní utkání tak končí, po obratu ze stavu 0:3 na 4:3 na zápasy se z postupu do finále radují Oceláři.

121:46 Miloš ROMAN - 2:3

121:46
    5/5
    Třinec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Na pravém křídle se kotouče zmocnil Adámek a poslal jej přímo před branku připravenému MILOŠI ROMANOVI, ten měl již dostatek času a prostoru na přesné zakončení. Asistence: Marián Adámek, Daniel Kurovský.
    Roman M., Adámek Mar., Kurovský D., Vrána P., Šenkeřík P.
    Buchtele J., Lajunen J., Krejčík J., Moravčík M., Irving A.

120:36
    Ke střele ze středu pravého kruhu se dostal Cienciala, Kovář musel bleskově reagovat a zasáhnout vyrážečkou.

120:12
    Po Kempného chybě v rozehrávce se k zakončení těsně před Kovářem málem dostal Helewka, brankář Sparty si však celou situaci pohlídal a zasáhl lapačkou.

120:01
    Začalo čtvrté prodloužení.

Na ledovou plochu nám již posedmé v dnešním zápase nastupují hráči obou mužstev, čtvrté prodloužení za malou chvíli začíná.

Další třetina začíná přibližně v 18:30.

Třetí prodloužení končí, stále jsme se nedočkali vítězného gólu. Po osmnáctiminutové přestávce se tak můžeme těšit na prodloužení čtvrté.

120:00
    Třetí prodloužení skončilo.

119:49
    Píská se domácí zakázané uvolnění, Třinečtí tak v úplném závěru třetího prodloužení budou mít možnost ještě zahrozit.

119:41
    Před brankou se nacházel chumel hráčů obou týmů, přesto si Kovář nahození od modré čáry našel svou lapačkou.

119:18
    Chlapík ve vlastní obranné třetině ztratil rovnováhu, akce Sparty tak skončila dřív, než vůbec začala.

118:53
    Do Moravčíkova nahození hokejku vložil Hudáček a poslal jej až do ochranné sítě, vhazovat se tak bude po levé ruce Kacetla.

118:28
    Po bleskovém objetí branky Kousal předal kotouč na modrou čáru Miklišovi, jeho následnou střelu Kacetl vyrážečkou poslal do rohu kluziště.

116:59
    Po Voženílkově nahození na Kováře z pravého křídla se k dorážce snažil na brankovišti dostat Nestrašil, byl však odstaven domácími obránci.

Jakub Houžvička

Branky a nahrávky: 5. Krejčík (Chlapík, D. Vitouch), 21. Krejčík (P. Kousal, Hrabík) – 12. Helewka (L. Hudáček, Cienciala), 60. Daňo (L. Hudáček, Marinčin), 122. M. Roman (Mar. Adámek, Kurovský)

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Mikliš, Moravčík, Irving, Němeček – Řepík (C), Sobotka (A), Forman – D. Vitouch, Horák, Chlapík – Buchtele, Lajunen, Harper – Hrabík, O. Najman, P. Kousal.
    Trenér: Pavel Gross

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Mar. Adámek – Nestrašil, Čacho, Hrehorčák – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – Voženílek, Helewka, M. Růžička (A) – M. Roman, Vrána (C), Dravecký (A) – Kurovský.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Hribik, Ondráček – Ondráček, Hynek

Diváci: 16 780