Švýcarsko – Německo 3:2 (po pr.) | USA – Finsko 5:0 (kon.)
Švýcarsko
3:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Německo
Sobota 13.04.2024, 17:00 • Adirondack Bank Center, Utica • Mistrovství světa žen • O 5. - 6. místo

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (19:30:21)

Je dobojováno. Švýcarky v prodloužení vítězí 3:2 a zapisují tak poslední výhru na turnaji a končí na pátém místě.

64:07 Alina MÜLLEROVÁ - 3:2

64:07
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Je hotovo. Jako nůž máslem projela LINA MÜLLEROVÁ přes půl kluziště až před Abstreiterovou a poté ji švihem nedala šanci – 3:2. Asistence: Sinja Leemannová.

63:38
    Alessia Baechlerová okopírovala útočné pásmo a poté se dostala do zakončení před Abstreiterovou, ale nepřekonala ji.

61:57
    Alina Martiová dostávala přihrávku mezi kruhy do jízdy, ale na kotouč nedostáhla. Následně pak to zkusila ještě jednou před Abstreiterovou, ale nesupěla.

60:36
    Obrovská šance na straně Švýcarska nekončí gólem, na druhé straně pak také Němky promarnily tutovku.

60:01

Základní hrací doba vítěze neurčila a na řadu tak přijde minimálně prodloužení.

60:00

59:58
    Lara Stalderová dorážela kotouč u brankoviště, nakonec ho zastavila Sandra Abstreiterová a už to nikdo nestihne.

59:45
    Další snaha Němek rozhodnout zápas, nepovedlo se a asi do poslední akce třetí třetiny se vydávají Švýcarky.

58:24
    Němky měly nyní tlak před brankou Švýcarek, ale nezužitkovaly ho. Stále se ale drží v útočné třetině.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:40
    Lara Stalderová nad kruhy napřáhla ke střele a tu zablokovala obrana Německa. Hned na to se narodila šance na druhé straně, ale nakonec i tak nekončí mezi třemi tyčemi.

55:15
    Stále na ukazateli skóre svítí stav 2:2, zatím to vypadá, že by tento duel mohl dojít do nastavené hrací doby.

54:36
    Zakázané uvolnění Švýcarska a hra se stěhuje před Maurerovou, kde se bude vhazovat. Ještě ale následuje znovu komerční pauza.

53:22
    Lara Stalderová napřahovala ke střele na pravém kruhu, ale už toho měla dost a střela neměla takovou razanci a končí na obraně německého celku.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 18. Müllerová (Christenová), 33. Stalderová (Weyová), 65. Müllerová (Leemannová) – 31. Lu. Welckeová (Li. Welckeová, Feldmeierová), 39. Nixová (Klugeová, Eisenschmidová)

Švýcarsko: Brändliová (45. Maurerová) – Christenová, Baechlerová, Vallarioová, Büchiová, Wetliová, Rosselová, Leemannová, Herzigová – Weyová, Müllerová, Stalderová – Enzlerová, Martiová, Zimmermannová – Schaeferová, Ryhnerová, Quennecová – Jorayová, Ingoldová, Balzerová.
    Trenér: Colin Muller

Německo: Abstreiterová (Hemmerleová) – Harková, Gleissnerová, Strobelová, Jobst-Smithová, Schaffrathová, Botthofová, T. Schmitzová, L. Schmitzová – Eisenschmidová, Klugeová, Nixová – Voigtová, Li. Welckeová, Lu. Welckeová – Schieferová, Feldmeierová, Haiderová – Wagnerová, Karpfová, Christofová.
    Trenér: Jeff MacLeod

Rozhodčí: Hillerová (USA), Nearyová (CAN) – Gatauskasová (CAN), Welshová (CAN)