Frankfurt – Augsburg 3:1 (kon.)
Eintracht Frankfurt
3:1 (0:1)
FC Augsburg
Pátek 19.04.2024, 20:30 • Deutsche Bank Park, Frankfurt • Německá Bundesliga • 30. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:33:47)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 2:19.

Frankfurt si udržel šesté místo a utekl sedmému Augsburgu na rozdíl šesti bodů, což ho výrazně přibližuje účasti v evropských pohárech.

Zhruba hodinu to vypadalo, že Frankfurt popáté v řadě nevyhraje. Kvůli jediné šanci Augsburgu a gólu Vargase od 13. minuty prohrával a změna k lepšímu nastala až deset minut po pauze, kdy k obratu zavelel Šajbí. Krátce poté se prvního gólu za Eintracht dočkal Ekitiké a z poslední akce zápasu ještě uzavřel skóre Marmúš.

90+7

90+7
    Za svlečení dresu při oslavě gólu dostal Marmúš žlutou kartu.

90+5
    Frankfurt právě vstřelil branku!
    Schirí odvrátil roh před vápno. UMAR MARMÚŠ se v souboji zbavil Pedersena a v souvislosti s účastí Dahmena na útočné standardní situaci běžel z vlastní poloviny na prázdnou kasu, což mu usnadnilo cestu za prvním ligovým gólem od 25. února.

90+5
    Fáris Šájbí vzorně přepnul do obrany. S Mbabuem se vrátil až do křídla a tam srazil míč na další nepovedený roh v podání Maiera.

90+4
    Michel udržel míč ve hřišti a centrem na ztrojeného Demiroviće získal pro své barvy roh, jenž skončil v rukavicích Trappa.

90+3
    Ansgar Knauff tak dlouho váhal s vhozením autu, až ho sudí Petersen potrestal za zdržování žlutou kartou.

90+2
    Nevynucená chyba Mbabua způsobila odchod míče za postranní čáru. Nkounkou nebude spěchat s provedením autu.

90+1
    Nastavuje se 6 minut.

90
    Robin Koch zezadu podkopl Demiroviće a v devadesáté minutě si připsal na konto již osmou žlutou kartou v sezóně.

89
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Nacho Ferri.

89
    ze hřiště odchází Aurélio Buta, přichází Hrvoje Smolčić.

87
    Faul Pedersena na Götzeho teď bodl asi všem protagonistům, kteří během chvilky absolvovali několik intenzivních sprintů.

86
    A zase rychle na druhou stranu. Augsburg šel vpřed v solidním počtu, jenže Koch krkolomný postup ukončil rázným odkopem do bezpečí.

85
    Ani ze hry Maier nebezpečný nebyl. Střílený pas do ohně byl odražen k hráčům Frankfurtu a ti se velmi rychle vydali do protiútoku. Knauff urazil několik desítek metrů. Dokonce i obešel Dahmena, ale finální přihrávka do malého vápna šla mimo dosah Marmúše.

84
    Arne Maier z přetaženého rohu nic nevymyslel. Naopak se jeho parťáci museli rychle vracet s brejkem Marmúše, který skončil na půlící čáře.

Michal Břuchanský

Branky: 55. Šájbí (Dina Ebimbe), 61. Ekitiké, 90+5. Marmúš (Schirí) – 13. Vargas (Demirović)

Karty:   90. Koch (FRN), 90+3. Knauff (FRN), 90+7. Marmúš (FRN) – 49. Engels (AUG), 65. Demirović (AUG), 67. Gouweleeuw (AUG)

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Buta (89. Smolčić), Koch, Pacho, Max (70. Nkounkou) – Dina Ebimbe (78. Knauff), Götze (89. Ferri), Schirí, Šájbí – Marmúš, Ekitiké (78. Larsson).
    Náhradníci: Grahl – Hasebe, Chandler, van de Beek.

Trenér: Dino Toppmöller

FC Augsburg: Dahmen – Mbabu, Gouweleeuw, Uduokhai, M. Pedersen – Engels (80. Michel), Jakić (80. Breithaupt), Vargas (57. Biel), Maier – Tietz (65. P. Pfeiffer), Demirović (C).
    Náhradníci: Koubek – Bauer, Dorsch, Kömür, Beljo.

Trenér: Jess Thorup

Rozhodčí: Petersen – Sather, Wessel