Start Brno – Ostrava B 0:2 (kon.) | Zlínsko – Blansko 2:1 (kon.) | Hlučín – Třinec 3:2 (kon.)
Hranice – Znojmo 1:2 (kon.)
FC Zlínsko
2:1 (0:0)
FK Blansko
Pátek 19.04.2024, 17:00 • Stadion Otrokovice • Moravskoslezská fotbalová liga • 24. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký víkend a třeba zase někdy na počtenou. (19:31:45)

Celek z Otrokovic zajíždí o příštím víkendu na půdu Uničova, to na Blansko čeká další hostující duel, tentokrát na půdě Znojma.

Zápas 24. kola Moravskoslezské fotbalové ligy mezi Zlínskem a Blanskem skončil lépe pro domácí fotbalisty, kteří zvítězili 2:1.
    V prvním poločase jsme na branku čekali v Otrokovicích marně, nejblíže k ní byl Oleksandr Pernatskyi, ale míč na poslední chvíli vykopl z lajny obránce. Své kvalitní příležitosti nevyužili ani Jovanović se Samim. Blansko bylo v druhé polovině poločasu aktivnější, ale brankáře Kalinu pořádně neohrozilo.
    Vstup do druhé půle vyšel domácím skvěle, neboť po přihrávce Martina Pecucha překonal brankáře Nešetřila domácí útočník Veljko Jovanović – 1:0. Hosté se poté snažili o vyrovnání, jenže to se příliš nedařilo, naopak na druhé straně zvýšil na 2:0 po centru z levé strany kapitán Zlínska Martin Krakovčík. Dvougólové vedení ale vydrželo svěřencům kouče Davida Rojky jen dvě minuty, protože v 76. minutě si vzal míč Jiří Tulajdan a snížil na 2:1. Ke konci základní hrací doby měli domácí velkou šanci na zvýšení náskoku v podobě pokutového kopu, který ale útočník Jovanović neproměnil. V závěru se Blansko snažilo o vyrovnávací gól, který ale už nepadl a Zlínsko tak vyhrává na svém stadionu nad Blanskem 2:1.

90+3

90+3
    Zakončení kapitána Smrčky končí v náručí Kaliny, tohle už vypadá pro domácí dobře.

90+2
    Blansko bude rozehrávat z poloviny hřiště, možná poslední šance na vyrovnání.

90+2
    Střídání v týmu FC Zlínsko:
    ze hřiště odchází Weber, přichází Vintr.

90+1
    Žlutou kartu za faul ve středu hřiště vidí Souamene Dano (Zlínsko).

90+1
    Domácí Jan Kuběna faulován, následně musí odejít za postranní čáru Weber, kterého už chytají křeče.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90
    Jovanović v ofsajdu, hrají znovu hosté.

90
    Hostující Moses Gimsay přihrává míč brankáři Nešetřilovi, začíná 90. minuta.

89
    Penaltu si vzal Veljko Jovanović, ale neproměnil. Dobrý zákrok gólmana Nešetřila, pokračuje se za stavu 2:1.

88
    Ale chvíli nato už to penalta po faulu na Dostála je!

88
    Veljko Jovanović byl na hraně pravidel zastaven v pokutovém územím Chylou, ale penalta to není.

87
    Při brejku na druhou stranu nepředal Jovanović míč Dostálovi, rozehrává zase Blansko.

86
    Blansko podniklo rychlý brejk, na jehož konci byl Moses Gimsay, ale jeho zakončení do protipohybu Kaliny se nepovedlo a míč skončil v autu.

86
    Z dalšího rohu nastřeloval míč Galus na přední tyč, ale obrana hostů míč zblokovala.