Carolina – NY Islanders 3:1 (kon.) | Boston – Toronto 5:1 (kon.) | Florida – Tampa 3:2 (kon.)
NY Rangers – Washington 4:1 (kon.)
Boston Bruins
5:1 (1:0, 3:0, 1:1) Stav série: 1:0
Toronto Maple Leafs
Neděle 21.04.2024, 02:00 • TD Garden, Boston • NHL • Čtvrtfinále V. konference

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště. (05:00:19)

3. Charlie McAvoy (BOS) 0+2

Máme po zápase. Boston dnes hlavně v prvníma dvěma třetinami jasně vyhrál. Toronto nestačilo na domácí jak rychlostí, tak ani produktivitou. Utkání otevřel John Beecher, následně se k němu přidali Brandon Carlo, Jake DeBrusk a Trent Frederic. Toronto se doukázalo prosadit až ve třetí třetině dorážkou Davida Kämpfa. Velkou zásluhu na vítězství domácích měl brankář Jeremy Swayman, který dnes předvedl 35 zákroků.
    Boston jde do vedení v sérii a další zápas bude už v úterý 23.04.2023 v 1:00.

59:50
    Boston vyhazuje z obranného pásma a k ničemu dalšímu se už v tomto utkání nedostaneme.

59:30
    Boston nahazuje do útočného pásma a jede prostřídat svůj tým.

59:00
    Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
    57:52 Trent FREDERIC - 5:1

57:52
    5/6
    Boston právě vstřelil branku!
    Boston potvrzuje dnešní vítězství gólem do prázdné brány! David Pastrňák skvěle zabojoval v útočném pásmu a poslal přihrávku na TRENTA FREDERICA, který dokonal tuto akci. Asistence: Pastrňák
    Frederic T., Pastrňák D., Lindholm H., Boqvist J., McAvoy C.
    Domi M., Knies M., Holmberg P., Rielly M., Bertuzzi T., Robertson N.

57:36
    Toronto se přesouvá do středního pásma.

57:12

56:50
    Toronto to zkouší se šesti hráči v poli.

56:28
    Toronto se usazuje v útočném pásmu a začíná kombinovat.

56:04
    Boston znovu vyhazuje a nepouští Toronto k žádné nebezpečné akci.

55:24
    Nepřesné přihrávky Toronta v útočném pásmu využívá bránící hráč Bostonu, který vyhazuje.

55:12
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Brandon Carlo – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

54:49
    Ofsajd Toronta.

53:52
    Tyler Bertuzzi to zkusil z otočky na případnou teč před bránou, která ale nepřišla.

Nicol Burešová

Branky a nahrávky: 3. Beecher (J. Boqvist, Maroon), 26. Carlo (DeBrusk, H. Lindholm), 36. DeBrusk, 38. DeBrusk (Marchand, McAvoy), 58. Frederic (Pastrňák) – 42. Kämpf (Dewar, Reaves)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, Peeke, Shattenkirk – Pastrňák, Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand – Frederic, Geekie, Lauko – Maroon, J. Boqvist, Beecher.
    Trenér: Jim Montgomery

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Ljubuškin, Rielly, McCabe, Benoit, Liljegren, Edmundson – Domi, Matthews, Bertuzzi – Marner, Tavares, Knies – Holmberg, N. Robertson, Reaves – Kämpf, Dewar, Järnkrok.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Chris Rooney, Gord Dwyer, Thomas John Luxmore – James Tobias, Matt MacPherson