Nitra – Spišská N. Ves 2:1 (po pr.)
HK Nitra
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) Stav série: 4:0
HK Spišská Nová Ves
sk Středa 24.04.2024, 18:00 • Tipsport Aréna Nitra • Tipsport Liga (SR) play-off • Finále

Nitra mala fantastickú formu už od kvalifikácie. Vyradila Trenčín, vo štvrťfinále prešla cez Poprad, šancu nedala ani Michalovciam a úplne vymazala Spišiakov, ktorí jej nezobrali ani jeden zápas. Na ľadovej ploche prebiehajú oslavy Nitranov, na druhej strane vidno veľký smútok Spišskej. Oba tímy budú dekorované predstaviteľmi SZĽH. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Medailové poradie Tipos extraligy v sezóne 2023/24:

1. Nitra (zlato)
    2. Spišská Nová Ves (striebro)
    3. Michalovce (bronz) (21:04:53)

61:59
    Nitra dala gól! Netrvalo dlho a je po extraligovej sezóne 2023/24. Hokejisti HK Nitra sa stávajú majstrami Slovenska druhýkrát v histórii klubu. MILOŠ BUBELA mal veľa šťastia, keď vystrelil a puk sa po odraze dostal do bránky Spišskej. Bez asistencie.

60:56
    Groch mierne zaostával za Okoličánym, ktorý bol silnejší na puku a nakoniec trafil z bekhendu rameno Suráka.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne o 20:54.

Odvážnemu šťastie praje. Spišská urobila všetko pre predĺženie ročníka. Odvolala brankára, slávila úspech. 1:1 po 60 minútach. Nasleduje 15 minútová prestávka a po nej nekonečné predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:39
    Nitra mohla ísť absolútne do kolien! Bakoš spoza bránky vyzval na koncovku Bortňáka! Ten však trafil len do Kašíkových betónov!

58:58
    Spišská Nová Ves dala gól! Hostia vyrovnali! Výborný finiš rysov. TODD BURGESS fantasticky tečoval Merežkovo zakončenie tesne nad ľadom! Východniari sa nechcú zmieriť s ukončením sezóny. Asistencie: Igor Merežko a Anthony Nellis.

58:54
    Spišská Nová Ves oddychový čas!

58:25
    Spišská Nová Ves hrá bez brankára! Rysy sa snažia vyrovnať so šestkou mužov na ľadovej ploche!

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:43
    Michael Drábek vletel do brankára Kašíka! Viniť ho za to nie je správne, keďže k tomuto momentu dopomohol Mezei!

57:31
    Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.

55:31
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
    hráčska lavica Spišská Nová Ves – 2 min., zdržiavanie hry / úprava výstroja.

55:31
    Gól platí! Nitra vyhráva 1:0, Samuel Buček s 37. gólom v ročníku! Spišská Nová Ves dostáva dve minúty za zdržiavanie hry!