Izrael – Chorvatsko 1:5 (kon.) | Island – Austrálie 2:3 (kon.) | SAE – Srbsko 2:5 (kon.)
Izrael
1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Chorvatsko
Čtvrtek 25.04.2024, 12:30 • Ledena dvorana Pionir, Beograd • Mistrovství světa - II. A Divize • 4. kolo

Střely na branku – 36:36 (13:15, 15:7, 8:14) (14:49:23)

Hokejisté Chorvatska vítězí nad Izraelem 5:1 a také po čtvrtém hracím dni turnaje zůstávají neporaženi. Na závěr turnaje si to rozdají o zlato a postup do Divize I. B s domácím Srbskem, což bude jistě třaskavý souboj.

Chorvaté si dnes do 7. minutě vytvořili dvoubrankový náskok. Ten dokázal Izrael trefou v oslabení snížit, ale 26 sekund před první přestávkou upravil pro změnu v početní výhodě na 3:1 Karlo Marinković, jenž se dnes střelecky prosadil dvakrát. Pak už si favorit utkání duel kontroloval a v každé třetině přidal ještě po jedné brance. Nejprve se radoval kapitán Domen Vedlin a ve 44. minutě uzavřel skóre Bruno Idžan.

Nejlepší hráči zápasu:
    Maxim Kaljajev (ISR) – 31 zákroků
    Bruno Idžan (CRO) – 1+1

59:58
    Po nahrávce Daniela Levina se z pravé strany natlačil do koncovky Yann Raskin. Nikolić odolal závěrečné akci utkání.

59:43
    Daniel Levin dostal přihrávku na pravý kruh, odkud z voleje vypálil. Branku však netrefil.

59:18
    Opět vyhození Chorvatska. Nacházíme se v poslední minutě.

58:25
    Chorvaté vyhráli buly a vyhodili. Ke hře bez brankáře Izraelci přeci jen nesáhli.

58:18
    Izraelská lavička si vyžádala oddechový čas.

58:18
    Vyloučení v týmu Chorvatsko:
    Dominik Čanić – 2 min., podrážení.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Už se spíše dohrává.

57:06
    Chorvaté nevyužili přesilovku 5 na 3 ani následnou klasickou početní výhodu. Izrael kompletní.

56:07
    Izrael hraje ve čtyřech!

55:40
    Mark Katić se nepohodl se spoluhráčem, který se mu postavil do cesty a Izraelci mohli vyrazit ve dvou na jednoho. Nesehráli to a trojice Chorvatů se pro změnu hnala na druhou stranu. Katić se ale rozhodl situaci pozdržet a raději rozehrát klasickou přesilovkovou šablonu.

55:05
    A přesilovka 5 na 3 pro Chorvatsko! Dvě minuty za sekání pro Timura Galejeva.

54:06
    Chorvatsko v plném počtu. Vylučuje se ale na druhé straně. Za sekání je potrestán Gleb Chvoles.

54:03
    Ještě jeden zákrok Nikoliće v tomto oslabení. Chorvatský brankář zastavil puk po ráně od modré čáry.

53:33
    Michael Levin nahrál doleva Danielovi. Ten posunul na osu pro Daniela Mazoura, jehož rána končí opět u Nikoliće.

53:19
    Přesilovkovou souhru zakončil ranou od modré Michail Koževnikov. Nikolić tlumí kotouč ve výstroji. Chytá dobré utkání.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 14. Marsčjonok (Levin, Kozev) – 2. Marinković (Fran Završki), 7. Dobrić (Ivan Janković, B. Idžan), 20. Marinković (V. Idžan, Janković), 25. Vedlin (Dimitrijević, Katić), 44. B. Idžan (Vedlin)

Izrael: Kaljajev (Tichon) – Koževnikov (C), Turner, Kozev, Sigalov, Galejev, Ben Tov – M. Levin, Marsčjonok, D. Levin (A) – Spektor, Mazour (A), Chvoles – Raskin, Chubašvili, Kapulkin – Aharonovič.
    Trenér: Jevgenij Koževnikov

Chorvatsko: Nikolić (Rosandić) – Katić, Vedlin (C), Dobrić, Vukadin, Brenčun (A), Cavlović, Filipović, Slovinać – Janković, V. Idžan (A), B. Idžan – Selitaj, Čanić, Bebek – Šimunković, Marinković, Završki – Dimitrijević, Kašparek.
    Trenér: Enio Sacilotto

Rozhodčí: Kaczmarek (POL) – Fu (CHN), Mladenović (SRB)