Izrael – Chorvatsko 1:5 (kon.) | Island – Austrálie 2:3 (kon.) | SAE – Srbsko 2:5 (kon.)
Island
2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Austrálie
Čtvrtek 25.04.2024, 16:00 • Ledena dvorana Pionir, Beograd • Mistrovství světa - II. A Divize • 4. kolo

S konstatováním, že Austrálie nakonec udržela vedení 3:0 a Island porazila 3:2, čímž si pojistila záchranu a naopak Island bude v posledním zápasu v sobotu bojovat o udržení proti Izraeli, se s vámi loučí a hezký čtvrtek přeje Tomáš Lysý. (18:23:35)

Nejlepší hráči zápasu:
    Johann Johannesson (25 zákroků z 28) – Vadim Virjassov (0+1, +2)

Austrálie je tak zachráněna, po 4 zápasech má 4 body a už nemůže být horší než pátá.

Island naopak bude v posledním kole bojovat o udržení proti Izraeli, kterému má z loňské divize 2A co vracet. Tehdy totiž Islanďáci potřebovali neprohrát o více jak tři branky, aby nesestoupili, ovšem 38 sekund před koncem vstřelil Spektor gól na 7:3. Island se ale přesto zachránil kvůli tomu, že další soupeř ze skupiny, Gruzie, nasadila do hry neoprávněně několik hráčů.

Nyní má Island po čtyřech zápasech stále 0 bodů, ale jeho výkon proti Austrálii je proti Izraeli příslibem. Izraelci mají naopak 2 body a stačí jim neprohrát v základní hrací době.

Je konec, Island sice odehrál nejlepší zápas na turnaji, ale může žehrat na dva inkasované góly ve svých přesilovkách. Na začátku se Islanďáci dvakrát ubránili přesilovce soupeře, ovšem poté inkasovali ve vlastním oslabení po úniku Caseyho Kubary, jehož střelu zblízka před brankářem James Woodman. Tři minuty před koncem první třetiny navíc ve zmatku před brankou dorazil puk do sítě Ethan Hawes.

Když se v čase 25:13 prosadil při oslabení opět Kieren Webster, jenž dostal přihrávku před volnou branku od Virjassova, který po dlouhém souboji přetlačil útočníka a odvedl opravdu dobrou práci, vypadalo to s Islandem špatně. Jenže v čase 33:21 se prosadil ránou z levého kruhu z první v přesilovce Gunnar Arason, dostali svěřenci Vladimíra Kolka nový elán do hokejek a byl jich plný led. Hned poté měl velkou šanci Runarsson, jehož střelu ze stejného prostoru vyrazili hráči Austrálie spolu s Toivonenem těsně před brankovou čárou ven.

V čase 45:08 využil Island druhou přesilovku po ráně Halldora Skulasona, který dostal pas na modrou, sjel si blíže ke kruhům a trefil se pod víko. Austrálie se následně velmi dobře bránila a nepouštěla soupeře do šancí, naopak vrátit dvoubrankový náskok mohl svému týmu Casey Kubara. Minutu a 49 sekund před koncem šel Johannesson ven z branky a Island to zkusil v šesti hráčich v poli. Velkou šanci si vypracoval až v samotném závěru. Střelu Blondala pět vřetin před koncem vyrazil Toivonen a o tři sekundy později minul Arason dorážkou z předbrankového prostoru volnou část svatyně – 2:3.

59:58 Obrovská šance Islandu na vyrovnání

59:58
    Austrálie znovu málem přišla o vedení v samotném závěru. Mezi kruhy byl zcela volný Uni Blondal, který si připravil puk na střelu, ovšem Toivonen jeho pokus vyrazil před sebe. V těsné blízkosti branky mohl zamést kotouč do sítě Gunnar Arason, ale mířil těsně vedle.

59:34
    Hraje se před opuštěnou brankou Austrálie a Islandu již moc času nezbývá.

59:21
    Ani nyní se Island nedokázal udržet v útočném pásmu.

58:58
    Vadim Virjassov z levé strany středního pásma netrefil přes obránce volnou branku. To by mohlo Australany mrzet.

58:37
    Po tvrdém souboji u hrazení se vylučovat nebude, Austrálie vyhazuje přes všechny čáry vedle branky.

58:13
    Austrálie vyhazuje puk kousek do středního pásma, byť se zdálo, že po buly budou mít puk Islanďané.

58:11
    Vladimír Kolek, který působí v islandském hokeji již od roku 2017, si bere oddechový čas a po něm nechává brankáře Johannessona na střídačce. Šest hráčů Islandu v poli proti pěti Australanům a brankáři.

58:11
    Islanďané se zatím nemohou dostat do útočného pásma, ale Austrálie jim nyní celou situaci ulehčila zakázaným uvolněním.

57:33
    Kdy se odhodlá Vladimír Kolek, trenér Islandu a mistr československé ligy s Duklou, k odvolání brankáře Johannessona?

57:08
    Andri Mikaelsson přebral puk za modrou čárou a akce Islandu končí ofsajdem.

V posledním utkání proti Izraeli dostala Austrálie dvě branky v poslední minutě také při hře soupeře bez brankáře. Nejprve osm sekund po tom, co brankář Izraele opustil svou klec, následně 16 sekund poté.

56:13
    Zakázané uvolnění Austrálie. Na odvolání brankáře Johannessona je zřejmě ještě čas.

54:55
    Po akci Runarssona se dostal odražený puk mezi kruhy na hůl Alexe Sveinssona, který ale hráz soupeřů před sebou nepropálil.

54:24
    Ať už zápas dopadne jakkoliv, je jasné, že jde o nejlepší výkon Islandu na tomto turnaji a brankář Johann Johannesson si zřejmě řekl o místo jedničky pro klíčový záchranářský duel proti Izraeli.

54:00
    Australané jdou střídat a drží puk za svou brankou, odkud bude vedena rozehrávka.

53:11
    Prohrávající tým šel do kontru dva na dva, celá akce ale byla pokažena nepřesnou přihrávkou.

52:38
    Austrálie nevyužila ani čtvrtou přesilovku v zápasu a hraje se opět v pěti.

52:25
    Australané sevřeli soupeře v útočném pásmu, jenže tlaku týmu finského kouče Mattiho Luomy chybí střelba.

51:57
    Islanďáci po chvíli poslali puk až na druhou stranu a ještě částečně napadají australskou rozehrávku, čímž si šetří trošku času.

50:38
    Problém pro Island, Kari Arnarsson jde ven za sekání.

49:59
    Austrálie šla do rychlého kontru dva na jednoho, následně do dvou proti dvěma. Tyler Kubara dával kotouč před branku na Vadima Virjassova, který ale puk přes Johannessona do sítě nedostal.

49:20
    Po špatné rozehrávce Bjorgvinssona získal puk na modré Casey Kubara, který si mezi kruhy dovolil kličku, následně ale mířil těsně vedle.

48:35
    Island se zatím do žádné další příležitosti nedostal. Austrálie se opravdu hodně soustředí na defenzívu.

47:37
    Závěrečných 12 minut bude jistě zajímavých, pokud si vzpomeneme na australský kolaps proti Izraeli.
    45:08 Halldor SKULASON - 2:3

45:08
    Island právě vstřelil branku!
    A je rázem zaděláno na drama. Sverrisson zpoza branky poslal puk po prknech na beka Pålssona, jenž podél modré našel HALLDORA SKULASONA, připraveného k ráně z první. Hráči, který také zkoušel štěstí ve druhé dánské lize, rána sedla a poslal jí kolem hlavy brankáře pod víko, čímž dává svůj třetí gól v národním týmu. Asistence: Robert Freyr Pålsson.

44:21
    Další šance pro Island, Brian Funes jde ven na dvě minuty za podrážení.

44:19
    V další akci ale už raději pokryl kotouč a buly proběhne po jeho levici.

43:52
    Islanďáci ujeli do situace dva na dva, ale kombinačně pohořeli a Toivonen zasahovat nemusel.

42:24
    Jakob Johannesson se musel také pořádně činit, jelikož Austrálie spustila v útočném pásmu kanonádu. Hráči v bílém se s troškou potřebného štěstí ubránili.

40:57
    Island využil chybné rozehrávky a dostal se poměrně snadno do útočného pásma.

40:01

Třetí třetina opět začne o maličko později, ledová plocha ve velkém horku patrně neschne.

Pokud mají Islanďáci nějakou možnost na obrat zápasu, tak ve třetí třetině. Austrálie je hraje hodně bídně, navíc nad Izraelem v posledním zápasu vedla v této části hry 4:1 a minutu před koncem ještě 4:2, ale nakonec odešla poražená výsledkem 4:5 na nájezdy.

Bilance třetích třetin:
    Island: 1-7
    Austrálie: 1-6.

Ve druhé části opět Island inkasoval v přesilové hře, když Virjassov výborně napadal útočníka, nakonec po dlouhém souboji získal puk, předložil ho mezi kruhy pro Kierena Webstera a ten ho zvedl do šibenice. Islanďáci snížili ve 34. minutě povedenou kombinací při přesilovce a ránou Gunnara Arasona. Krátce poté mohl vstřelit kontaktní branku Runarsson, ale Toivonenovi a spoluhráčům se nějakým zázrakem podařilo dostat puk z brankové čáry ven – 1:3.

39:24
    Po špatné rozehrávce Islandu se vrací k puku ve středním pásu hráči Austrálie, kteří budou chtít tuto periodu hlavně v klidu dohrát.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:27
    Hráči v bílém se nadále tlačí před Toivonena a nyní si možná jeden z hokejistů Austrálie pomohl za brankou drobným háčkem. Hraje se ale dále.

37:05
    Během krátkého časového sledu vystřelili Islanďané hned čtyřikrát na branku, z toho jednou s úspěšným pokusem. Až nyní to vypadá, že Austrálie dostává puk na delší čas dále od Toivonena.

36:50
    Hráči Islandu jsou nyní opravdu lepší a jdou si za kontaktní brankou.
    35:08 Obrovská šance Runarssona

35:08
    Austrálie se brání opravdu jen tak tak. Gunnar Arason vytáhl mezi kruhy efektivní stahovačku, jenže z dobré pozice minul branku. Puk se od zadního mantinelu odrazil na levý kruh pro Unnara Runarssona, který se opřel do kotouče a už to vypadalo, že puk skončí v brance, ale Toivonen a jeho spoluhráči ho těsně před čárou dostali pryč.

34:48
    Hráči Islandu hned po vstřelené brance pořádně ožili a Toivonen má nyní co dělat.
    33:21 Gunnar ARASON - 1:3

33:21
    Áfram Ísland, zní arénou v Bělehradě. Johann Leiffson si za brankou dvakrát vyměnil puk s Blondalem, načež ho dal na pravý kruh pro Sverrissona. Útočník Islandu vyslal přihrávku hned z první na GUNNARA ARASONA, který se trefil přesně k levé tyči branky Toivonena, kde nechal brankář Austrálie přeci jen trošku místa. Island tak po dvou inkasovaných brankách ve vlastní přesilovce konečně skóruje. Asistence: Hilmar Sverrisson, Johann Leifsson.

32:57
    Také Tyler Kubara jde dnes podruhé na trestnou, nyní za hákování.

32:48
    Australané krátce poté sebrali puk a MacKenzie Caruana po levé straně najel před branku. Ještě v lepší pozici hledal spoluhráče Wardlawa přímo před Johannessonem, ovšem přihrávka neprošla.

32:28
    Island nyní mohl využít horší rozehrávky soupeře. Thorgils Eggertsson zavezl po pravé straně puk do pásma a jeho střela křížem z kruhu na vzdálenější tyč vyklepala betony Toivonena.

30:20
    Dílčí nastěhování v útočném pásmu nemělo pro Island zužitkování v podobš nějaké velké šance. Ve druhé třetině se zatím brankář Austrálie Toivonen příliš nezapotil, však čelil pouze jedné střele.

29:52
    Island je v pěti.

29:02
    Island se osvobodil a Australané měli trošku práce se zavezením puku do pásma.

28:30
    Přesilové hry jsou prvkem, který dnes oběma týmům jde prachbídně. Ani Austrálie si ve třetí přesilové hře nedokázala vypracovat žádnou velkou šanci. Zatím.

27:52
    Podruhé v zápasu usedne na trestnou Arnar Helgi Kristjansson, nyní za podrážení.

25:46
    Ani další přesilovka Islandu nevyšla, opět v ní inkasoval. Australané jsou v pěti.
    25:13 Kieren WEBSTER - 0:3

25:13
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Vadim Virjassov v oslabení napadal na modré Johanna Leifssona, který s ním svedl souboj. Oba dva se dostali až do obranného pásma Islandu, kde Virjassov puk nakonec získal a přes vracejícího se Arasona nahrál před zcela volnou branku KIERENU WEBSTEROVI, který zvedl puk nad marně se natahujícího Johannessona pod víko. Druhý gól Austrálie v oslabení. Asistence: Vadim Virjassov.

24:44
    Tahle akce ale měla oči. Leiffson se ze středního pásma prodral až mezi kruhy. Jeho střela byla zblokovaná a Hilmar Sverrisson poslal dorážku nikoliv do části volné branky, ale vedle.

24:36
    Skoro minuta přesilovky je pryč a Islanďané zatím pořádně nevystřelili na branku. Austrálie se velmi dobře brání.

23:46
    Druhá přesilová hra pro Island. Tyler Kubara, jeden ze tří australsko-polských bratří v dresu protinožců, totiž nezahrál puk dobře a vyhodil ho mimo kluziště. Zdržování hry.

23:44
    Johannesson v brance Islandu má stále co na práci. Přerušení mu tak přijde vhod. Island nevstoupil do druhé třetiny příliš dobře.

22:23
    Rodák z Kohtia-Järve Vadim Virjassov, který svého času kroutil hokej i v U-18 České Lípy, si sjel mezi kruhy, ovšem jeho střela byla zblokována. Připomeňme, že někdejší talent estonského hokeje hrál ještě před deseti lety za reprezentaci Eesti!

21:26
    Svěřenci českého trenéra Vladimíra Kolka, tedy Islanďáci, začínají napadat rozehrávku soupeře už ve středním pásmu. Což je třeba, protože se musí oproti druhé části první třetiny výrazně zlepšit.

21:21
    Austrálie se musela na chvilku bránit ataku soupeře, ale s menšími problémy dílčí nebezpečí zažehnala.

20:13
    Jakob Johannesson, čtyřiadvacetiletý gólman z Akureyri, se hned na úvod druhé třetiny musí co otáčet. Puk má ale ve výstroji. Za islandský A-tým letos nastupuje k jubilejnímu 10 zápasu.

20:06
    Islandští fanoušci, kterých je v hledišti několik, ženou na úvod druhé třetiny své svěřence dopředu.

20:01

Statistiky druhých třetin na turnaji:
    Island: 4:12.
    Austráliie: 3:4

Austrálie má na šampionátu opravdu skvostné první třetiny s bilancí 6:1, naopak Island potvrdil, že mu úvodní periody nejdou a zhoršil své skóre na 2:10.

Vzhledem k tomu, že Izrael ve čtvrtém zápasu na turnaji padl s Chorvatskem 1:5 a má 2 body, a Island zatím prohrává s Austrálií 0:2, je Austrálie na nejlepší cestě k přímé záchraně a naopak Island si to zřejmě v posledním zápasu proti Izraeli rozdá o přímé udržení v divizi 2A.

V oslabení: 0-1.

První třetina je minulostí. Island v úvodních deseti minutách zvládl dvě oslabení a mezi nimi zahrozil dvěma vyloženými šancemi Magnussona, kterého nejprve vychytal Toivonen a poté mířil jen do boční sítě. V okamžiku, kdy šel na první přesilovku Island, Austrálie překvapivě otevřela skóre. Po ztrátě puku Islandu totiž ujeli Australané do situace tři na dva, Caruana předložil puk před branku Jamesi Woodmanovi a ten zvedl puk do šibenice. V 17. minutě vedli hráči s klokanem ve znaku už 2:0, když ve zmatcích před brankou dorazil střelu Caruany zblízka Ethan Hawes nad ležícího Johannessona. Islanďáci mohli minutu a půl před koncem snížit, ale Hafberg tečoval nahození Kristjanssona jen do tyče – 2:0.

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:24
    Island se mohl dočkat snížení. Robert Hafberg mezi kruhy tečoval nahození Kristjanssona a puk skončil na levé tyčce za zády Toivonena.
    17:00 Ethan HAWES - 0:2

17:00
    Klokani první třetiny na turnaji umí a nyní v nich mají skóre již 6:1. Celá akce začala dobrým zavezením puku do útočného pásma, kdy Casey Kubara dostal puk na modrou. Ihned našel mezi kruhy Caruanu, jehož střelu Johannesson vykryl, ovšem puk si nepohlídal. Dojíždějící ETHAN HAWES puk rychle našel a přes ležícího gólmana jej poslal do sítě. Asistence: MacKenzie Caruana.

16:33
    Vadim Virjassov z levé strany viděl, že mu před branku najíždí spoluhráč, ale přes soupeře na něj nedostal puk.

15:23
    Islandu se přesilovka také vůbec nepovedla, navíc v ní inkasoval. Australané jsou v pěti.
    13:44 James WOODMAN - 0:1

13:44
    Australané jdou překvapivě při vlastním oslabení do vedení. Tým, který hrál ve dvou svých přesilovkách otřesně, se nyní ujímá vedení v početní nevýhodě. Casey Kubara získal na ose hřiště ve vlastní třetině puk a vyjel do protiútoku tři na dva. Ve středním pásmu předal puk na levou stranu pro Caruanu, který si sjel ke kruhu a nahodil kotouč na branku. V tomto prostoru se natlačil přes soupeře JAMES WOODMAN a tečoval puk do šibenice. Asistence: MacKenzie Caruana, Casey Kubara.

13:23
    Trest za příliš mnoho hráčů Austrálie na ledě jde odpykat Julian Fodor.

13:15
    Naopak skóre Islandu z prvních třetin je 2:8. A nyní si jí budou moct vylepšit v signalizovaném vyloučení soupeře.

12:16
    Austrálie má zatím ve třech zápasech výborné skóre prvních třetin – 4:1 v její prospěch. Nyní ale působí zatím dost ospalým dojmem. Možná se na protinožcích podepsalo nešťastně ztracené utkání proti Izraeli.

11:08
    Nepříliš vydařená kombinace hráčů v bílých dresech, tedy Islandu, končí zakázaným uvolněním.

10:19

10:05
    Hned po buly se Island osvobozuje a zvládne i druhé oslabení důležitého zápasu.

09:54
    Na levý kruh dostal nabito John Kennedy, který se opřel do puku. Ačkoliv měl Johannesson trošku zakrytý výhled, puk zvládl zkrotit.

09:45
    Austrálie zatím v přesilovce nedokáže najít recept na obranu soupeře. Kombinace sice "klokanům" nechybí, ale moment překvapení ano.

08:19
    Další trest pro Island. Hakon Magnusson jde na dvě minuty ven za vražení na hrazení.
    07:05 Toivonen vychytal Magnussona, který další střelou rozvlnil boční síť

07:05
    Obrovská šance Islandu. Gunnar Arason nahazoval od modré puk na branku, který si mezi kruhy našel Hakon Magnusson. Zkusil hned vystřelit, ale Toivonen kryl jeho střelu a proti dorážce zasahovat nemusel, neboť jednadvacetiletý forvard švédského Hovasu rozvlnil jen boční síť.

06:22
    Mitch Henning sice obkroužil půlku útočného pásma, na pravém kruhu ale vhodný prostor ke střele nenašel. A Island už je v plném počtu.

05:47
    Tým Islandu potřebuje, aby se konečně chytili gólmani. Dnes dostal přednost Jakob Johannesson a při přesilovce Austrálie zatím podává velmi dobrý výkon.

04:44
    Islandu se po buly nepodařilo vyhodit. Následně si dobře vedl Hakon Magnusson, který zblokoval střelu Johna Kennedyho od modré a vzápětí vyhodil puk z pásma tak, že se právě přes Kennedyho dostal mimo hrací plochu.

04:16
    Arnar Helgi Kristjansson jde na dvě minuty ven za držení hole.

02:59
    V utkání proti Emirátům a Srbsku, tedy druhém a třetím vystoupení Islandu na turnaji, platilo, že se ostrovní tým dostal v úvodu zápasu do vedení. Také nyní hrají svěřenci Vladimíra Kolka ze začátku velmi dobře.

02:31
    Islandští hokejisté se opět dostali do útočného pásma po zakázaném uvolnění Austrálie, které zatím rozehrávka příliš nejde.

01:21
    Zakázaným uvolněním se provinili také Islanďáci.

00:19
    Hned po buly se Island dostal na dostřel branky finského-australského brankáře, ovšem rána zkušeného Roberta Pålssona, který to svého času zkoušel i ve druhé dánské lize, mířila vedle.

00:07
    Vůbec první akce Australanů končí zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před jasnou jedničku týmu Toivonena.

00:01

Johann Leifsson a Cameron Todd už jsou znovu připraveni na buly, rozhodčí pískl do píšťalky a jdeme na zápas!

Rozhodčí ještě upravují nějaké menší nesrovnalosti na hrací ploše. Možná ještě není led po úpravě zcela zaschlý, takže na začátku máme menší zdržení.

Oba celky jsou již na hrací ploše, jdeme na úvodní buly.

Island: J. Johanesson (Ragnarsson) – Pålsson (A), Arason, Jonsson (C), Eggertsson, Kristjansson, K. Johannesson, Skulason – Svensson, Mikaelsson, Leifsson (A) – Sverrisson, Arnarsson, Hlynsson – Hafberg, Runarsson, Magnusson – Bjorgvinsson, Blondal, Johansson
    Trenér: Vladimír Kolek

Austrálie: Toivonen (Doornbos) – Kennedy (A), Hawes, B. Kubara, Christensen, Woodman (A), McMahon, Pataky – Virjassov, Todd (C), Allen – Webster, Ruck, Kyros – Wardlaw, C. Kubara, Caruana – Fodor, Henning, T. Kubara – Funes
    Trenér: Matti Luoma

Rozhodčí: Marcus Wannerstedt – Patrick Dapuzzo, Marko Saković.

Austrálie:
    Australané hrají skupinu 2A již několik let, konkrétně od roku 2017, jelikož se v roce 2016 dokázali po sestupu ihned vrátit o patro výše. Hned v dalších dvou sezonách bojovali o postup o patro výše do divize 1B, kterou hráli naposled v sezoně 2009, ale v obou případech skončili na druhém místě. Loni v Madridu brali čtvrté místo. Klokany vede finský trenér Matti Luoma, který se může spolehnout na gólmana Aleksi Toivonena, rodáka z Canberry, jenž hrával nižší soutěže ve Finsku. V týmu je i několik naturalizovaných Američanů, kteří však v posledních sezonách působí právě v australských ligových soutěžích. Na mistrovství působí Australané velmi sympatickým dojmem, vždyť se Srbskem prohráli jen o dvě branky a velmi dlouho také trápily favorizované Chorvaty, se kterými padli jen 2:3. Poté už urvali bod, když proti Izraeli vedli ve 22. minutě 3:0, ve 47. minutě 4:1 a ještě v čase 59:00 4:2, ale nakonec padli 4:5 na nájezdy.

Výsledky na turnaji:
    Austrálie – Srbsko 2:4
    Chorvatsko – Austrálie 3:2
    Austrálie – Izrael 4:5 sn.

Nejproduktivnější hráč: Kieran Webster, 4 body (1+3)
    Nejlepší střelec: Bayley Kubara, John Kennedy, Kieran Webster, Cameron Todd, Casey Kubara, Mackenzie Caruana, Strat Allen a Jake Ruck, 1 gól.

Island:
    Hokejisté z ostrova ohně, vody a ledu měli jít o patro níž v loňském roce, když v divizi 2A v Madridu skončili poslední. Brzy však vyšlo najevo, že Gruzie podváděla s několika neoprávněnými starty reprezentantů a Island se zachránil. Nyní čeká tým velká šichta, aby se v této výkonnostní skupině udržel a nespadl do divize 2B, ze které v roce 2022 na domácím šampionátu v Reykjavíku pod vedením českého trenéra Vladimíra Kolka postoupil. Island zatím trápí zejména defenzívní činnost, jelikož ve třech zápasech inkasoval 27 branek. Ovšem třeba říct i to, že Islanďáci mají za sebou zápasy s dvěma hlavními favority skupiny Chorvatskem a Srbskem a také s Emiráty, které se těchto dvou zemí poměrně drží.

Chorvatsko – Island 11:2
    Island – SAE 2:7
    Srbsko – Island 9:3.

Nejproduktivnější hráč: Kari Arnarsson, Kristjan Johanesson, Unnar Runarsson, Andri Mikaelsson, Johann Leifsson a Hilmar Sverrisson, 2 body
    Nejlepší střelec: Johann Leifsson, 2 góly

Situace v tabulce:
    1. Chorvatsko, 9 bodů (18:5)
    2. Srbsko, 9 bodů (18:6)
    3. Spojené arabské emiráty, 6 bodů (18:12)

Srbsko – Chorvatsko

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího pokračování na mistrovství světa divize II. A v Srbsku. Ve druhém utkání čtvrtého hracího dne má reprezentace Islandu jednu z posledních dvou šancí, jak se vyhnout strašáku v podobě sestupu o patro níže. Od 16 hodin totiž vyzve reprezentaci Austrálie a již nutně potřebuje bodovat, jelikož je na posledním místě. Ale ani "klokani" na tom nejsou o moc lépe, po třech zápasech mají na kontě jen 1 bod za prohru v posledním utkání na nájezdy proti Izraeli 4:5.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 34. Arason (Sverrisson, Leifsson), 46. Skulason (Pålsson) – 14. Woodman (Caruana, C. Kubara), 17. Hawes (Caruana), 26. Webster (Virjassov)

Island: J. Johannesson (Ragnarsson) – Pålsson (A), Arason, Jonsson (C), Eggertsson, Kristjansson, K. Johannesson, Skulason – Svensson, Mikaelsson, Leifsson (A) – Sverrisson, Arnarsson, Hlynsson – Hafberg, Runarsson, Magnusson – Bjorgvinsson, Blondal, Johansson

Rozhodčí: Marcus Wannerstedt – Patrick Dapuzzo, Marko Saković