Boston – Toronto 1:2 (po pr.) | Carolina – NY Islanders 6:3 (kon.) | Winnipeg – Colorado 3:6 (kon.)
Vancouver – Nashville 1:2 (kon.)
Boston Bruins
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1) Stav série: 3:2
Toronto Maple Leafs
Středa 01.05.2024, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL • Čtvrtfinále V. konference

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště. (04:17:12)

Toronto právě vstřelilo branku!
    Toronto dává branku v prodloužení a odvrací konec sezóny! Rychlá akce přes střední pásmo vyústila ve střelu Johna Tavarese a následnou dorážku MATTHEWA KNIESE, který tak zaručil Torontu minimálně ještě jeden zápas! Asistence: Tavares, Ljubuškin
    Knies M., Tavares J., Rielly M., Ljubuškin I., Nylander W.
    Coyle C., Geekie M., Grzelcyk M., McAvoy C., DeBrusk J.

60:51
    Joseph Woll předvedl skvělý zákrok betonem, kterým ještě zachránil pro Toronto tuto sezónu.

60:35
    Charlie McAvoy vypálil od modré, jeho střela byla vyražena hostujícím brankářem.

60:01

Tento zápas rozhodne až prodloužení! Boston vyhrál na střely třetí třetinu 12:8 a byl i velmi blízko druhému gólu, když Torontu pomohla tyčka. Toronto mělo též velmi slibné šance, žádný z týmů se ale nedokázal prosadit a na branku si ještě počkáme.

60:00

59:40
    Boston je na puku ve vlastním pásmu a drží puk za bránou.

59:00
    Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:42
    Boston je znovu v útočném pásmu a bude se snažit ukončit tento zápas a postoupit do další fáze.

57:31
    Morgan Geekie zavezl puk do útočného pásma a nahrál na hokejku Davida Pastrňáka, kterému ale při střele sjel puk z hole.

56:31
    Mitchell Marner vypálil z levého kruhu, puk je vyražen mimo bránu.

56:03
    Boston se snaží nahodit po mantinelu do útočného pásma, je z toho pouze zakázané uvolnění.

54:47
    Toronto se dostalo do přečíslení dva na jednoho, Max Domi velmi dlouho čekal s přihrávkou, která ale nakonec prošla a Tyler Bertuzzi vystřelil z první. Jeremy Swayman zatím od prvního obdrženého gólu bezchybný.

52:33
    Trent Frederic právě neproměnil gólovou šanci, když se dostal osamocený před hostujícího brankáře a nedokázal zvednout odražený puk nad beton.

51:34
    Toronto se drželo v útočném pásmu, nedostalo se ale k žádné střele, která by ohrozila domácí bránu.

Nicol Burešová

Branky a nahrávky: 14. Frederic (Maroon) – 6. McCabe (Marner, Domi), 63. Knies (Tavares, Ljubuškin)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Lohrei, Carlo, H. Lindholm, P. Wotherspoon, Grzelcyk – Pastrňák, Zacha, DeBrusk – Geekie, Coyle, Marchand – Heinen, Frederic, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Maroon.
    Trenér: Jim Montgomery

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Ljubuškin, Rielly, McCabe, Benoit, Brodie, Edmundson – Marner, Domi, Bertuzzi – W. Nylander, Tavares, Knies – Järnkrok, Holmberg, N. Robertson – Reaves, Kämpf, Dewar.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Kyle Rehman, Jake Brenk, Steve Kozari – Andrew Smith, Travis Gawryletz, Jonny Murray