Real Madrid – Bayern 2:1 (kon.)
Real Madrid
2:1 (0:0)
Bayern Mnichov
Středa 08.05.2024, 21:00 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Liga mistrů • Semifinále
    Neuvěřitelný obrat Realu Madrid režíroval Joselu

Máme za sebou naprosto strhující závěr zápasu. Především domácí prožívají mimořádné pozitivní emoce, když dokázali v úplném závěru zápasu otočit výsledek z 0:1 na 2:1 a postupují tak do finále Ligy mistrů! Dlouhé minuty byl hrdinou zápasu gólman Manuel Neuer, který předvedl několik skvělých zákroků, avšak právě on v 88. minutě chyboval a Real srovnal na 1:1. Jen o pár minut později pak dokonal obrat svým druhým gólem v zápase Joselu a Estadio Santiago Bernabeu slaví. (23:04:56)

90+15
    90+14. Neuznaný gól Bayernu Mnichov

90+14
    Velké věci i v podání rozhodčích. Hlavní rozhodčí Marciniak totiž po signalizaci pomezního asistenta odpískal ofsajd, který dost možná ani nebyl. Hosté pak dopravili míč do brány, ale v podstatě až po odpískání. Gól tedy nemůže platit, i kdyby se o ofsajd nejednalo.

90+13
    Stále se hraje a Bayern se zoufale tlačí do útoku.

90+11
    Hodně neortodoxním způsobem nyní rozhodčí Marciniak ukázal dvěma prsty na ruce celému stadionu, že nastaví ještě dvě minuty.

90+11
    Eduardo Camavinga fauloval a dostává žlutou kartu.

90+10
    Je jasné, že kvůli průtahům při gólu na 2:1, při přezkumu VAR a také kvůli polehávání hráčů Realu se nastaví ještě něco navíc.

90+10
    Střídání v týmu Real Madrid:
    ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Éder Militão.

90+9
    Hosté se zoufale tlačili do útoku, jenže Alphonso Davies byl teď v ofsajdu.

90+8
    Konec zápasu je totálně živelný a nedá se říct, že by měl Real závěrečné vteřiny zápasu úplně pod kontrolou.

90+7
    Thomas Tuchel dostal žlutou kartu za protesty.

90+7
    Domácí jsou u balonu a skoro se zdá, jako by hosté neměli síly s vývojem zápasu cokoliv udělat.

90+5
    Konec zápasu se rychle blíží a teď jsou to domácí, kdo šikovně kouskuje hru. Hosté teď hrají bez vystřídaných ofenzivních hráčů a to bude pro Bayern složité.

90+4
    Za stavu 0:1 polehávali hosté, teď se vše zase otočilo a polehávají domácí.
    90+2. JOSELU - 2:1

90+2
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelný závěr zápasu! Domácí dokonávají obrat, ale jejich gól musel ještě posvětit VAR. Po obrovském tlaku to byl Rüdiger, kdo byl na levé straně u balonu a jeho střílenou přihrávku usměrnil do brány hrdina JOSELU, který dává i druhý gól domácího celku!

90+1
    Nastavuje se devět minut.

Aleš Strouha

Branky: 88. Joselu, 90+2. Joselu (Rüdiger) – 68. Davies (Kane)

Karty:   90+11. Camavinga (REA) – 90+7. Tuchel (trenér) (BAY)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:10.
    Real Madrid: Lunin – Carvajal, Rüdiger, N. Fernández (C), F. Mendy – Valverde (81. Joselu), Kroos (70. Modrić), Tchouaméni (70. Camavinga) – Rodrygo (81. B. Díaz), Bellingham (90+10. Militão), Vinícius Júnior.
    Náhradníci: Courtois, Arrizabalaga – Vázquez, Ceballos, F. García, Güler.

Trenér: Carlo Ancelotti

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, de Ligt, Dier, Mazráwí – Laimer, A. Pavlović – Sané (76. Kim Min-čä), Musiala (85. Müller), Gnabry (27. Davies) – Kane (85. Choupo-Moting).
    Náhradníci: Ulreich, Peretz – Upamecano, Goretzka, Zaragoza, Tel.

Trenér: Thomas Tuchel

Rozhodčí: Marciniak – Listkiewicz, Kupsik
    30.04.2024
    Bayern - Real Madrid 2:2

Branky: 53. Sané (Laimer), 57. Kane (pen.) – 24. Vinícius Júnior (Kroos), 83. Vinícius Júnior (pen.)

Karty:   43. Mazráwí (BAY), 82. Kim Min-čä (BAY) – 64. Kroos (REA), 90+1. Vázquez (REA)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:1. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:10.