Boston – Florida 2:6 (kon.) | Vancouver – Edmonton 3:4 (po pr.)
Vancouver Canucks
3:4 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1) Stav série: 1:1
Edmonton Oilers
Sobota 11.05.2024, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL • Semifinále Z. konference

Z mé strany je to pro toto utkání vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (07:24:01)

3. Nikita Zadorov (VAN) – 1+1

Ačkoliv Vancouver třikrát v dnešním utkání vedl, nakonec z tohoto souboje odchází jako poražený. Po dvou třetinách měl náskok v poměru 3:2, jenže poslední perioda jednoznačně patřila Edmontonu, který díky McDavidovi srovnal. V prodloužení se nakonec štěstí přiklonilo na stranu hostů. O tom, že do Edmontonu se pojede za stavu 1:1 na zápasy, rozhodl Evan Bouchard.

65:38 Evan BOUCHARD - 3:4

65:38
    5/5
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Oilers rozhodují v 66. minutě o svém vítězství. McDavid zavezl kotouč do útočného pásma, vyměnil si jej s Draisaitlem a německý forvard pak našel EVANA BOUCHARDA. Obránce Edmontonu nabízel kotouč k brankovišti, kde si touš do vlastní klece nešťastně srazil Ian Cole. 3:4 po prodloužení. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.
    Bouchard E., Draisaitl L., McDavid C., Ekholm M., Hyman Z.
    Lafferty S., Blueger T., Michejev I., Cole I., Zadorov N.

65:25
    Kosatky posílají kotouč na zadní mantinel, mezitím pádí na střídačku.

64:44
    J. T. Miller nabral rychlost na pravém křídle. Před brankovištěm hledal Eliase Petterssona, jenž ale nebyl dostatečně důrazný.

63:48
    U mantinelu se snažil něco vymyslet Warren Foegele, který byl ale tvrdě zastaven.

63:06
    Brett Kulak měl před sebou volný prostor, tak to zkusil. Arturs Šilovs ale na puk dobře viděl, tudíž lapačkou zakročil.

62:26
    Evan Bouchard od modré čáry natáhl ke střele, která nebyla přesná. Případný odraz si celek v modrých dresech pohlídal.

61:49
    Hosté vyhodili touš tak šikovně, že se icing pískat nemusel. To ale neplatilo o domácích hokejistech.

61:14
    Vancouver začíná prodloužení celkem opatrně, rozhodně se nikam nežene.

60:32
    První střelu v prodloužení vyslal Leon Draisaitl, jehož projektil zastavil Arturs Šilovs.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 17 – 28

Po šedesáti minutách vítěze tohoto utkání neznáme, tudíž je jisté, že rozhodnout bude muset prodloužení. Ve třetí periodě byl Edmonton jasně lepší, měl k dispozici několik vyložených šancí, ale prosadil se pouze jednou, když z úniku vyrovnal Connor McDavid. Olejáři byli blízko k tomu, aby sérii srovnali, nicméně nastavená hrací doba už bude pouze o jedné brance.

60:00

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 5. E. Pettersson (J. Miller, Q. Hughes), 21. Boeser (Soucy, Zadorov), 39. Zadorov (J. Miller) – 11. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 22. Ekholm (McDavid, Draisaitl), 46. McDavid (Hyman, Draisaitl), 66. Bouchard (Draisaitl, McDavid)

Vancouver Canucks: Šilovs (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Cole, Zadorov – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – Michejev, E. Pettersson (A), Höglander – Garland, E. Lindholm, Joshua – Lafferty, Blueger, Di Giuseppe.
    Trenér: Rick Tocchet

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Ceci, Nurse, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Draisaitl (A) – E. Kane, Nugent-Hopkins (A), Foegele – Perry, R. McLeod, Holloway – Ryan, Henrique, Janmark.
    Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Gawryletz, Murchison

Diváci: 18 985