Lazio – Empoli 2:0 (kon.) | Janov – Sassuolo 2:1 (kon.) | Hellas Verona – Turín 1:2 (kon.)
Juventus – Salernitana 1:1 (kon.) | Atalanta BC – AS Řím 2:1 (kon.)
S. S. Lazio
2:0 (1:0)
Empoli FC
Neděle 12.05.2024, 12:30 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 36. kolo

Je konec. S. S. Lazio doma ve 36. kole poráží tým Empoli FC poměrem 2:0. Domácí na branku Patrica ze závěru prvního poločasu navázali rovněž na konci toho druhého. Matías Vecino v 89. minutě ostrou střelou definitivně rozhodl, že všechny body zůstanou ve věčném městě. Hosté měli své šance, ale předvedli to, co v podstatě celou sezónu, trápení se v koncovce. Lazio je dvě kola před koncem jediný bod od páté Atalanty a souboj o poháry bude mít v italské lize ještě šťávu. To Empoli bude trnout, zda Udinese nebude v pondělní dohrávce bodovat. (14:36:48)

90+7

90+7
    Matteo Cancellieri to zkusil z pravé strany ostrým pokusem, ale Christos Mandas se stihl rychle přesunout ke své pravé tyčce.

90+6
    Alessio Romagnoli poslal na pravé straně na zem jednoho z hostů a vidí žlutou kartu. Romagnoli navíc vynechá příští zápas Lazia.

90+5
    Po rohovém kopu hostů z levé strany došlo jenom na ofsajd. Christos Mandas nyní s rozehrávkou vůbec nespěchá.

90+4
    Nicolò Cambiaghi pláchl okolo postranní čáry, ale je centr byl jenom přetažený. Lazio poslalo míč do bezpečí.

90+3
    Alessio Romagnoli na ose zastavuje pokus Empoli o rychlé přenesení hry. Hosté mají k dispozici centr do vápna.

90+2
    Lazio zkušeně tahá čas u postranní čáry a nenechá Empoli hrát.

90+1
    Alessio Romagnoli skončil na zemi po vzdušném souboji před vlastním vápnem. Hra je přerušena.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
    89. Matías VECINO - 2:0

89
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Domácí rozhodují v závěru druhého poločasu. Po autu z levé strany se domácí prokombinovali až před vápno. Tam dostal nabito na střelu MATÍAS VECINO od Pedra, první jmenovaný dostal balon na pravačku a pak jej expedoval křižnou střelou k levé tyčce, 2:0.

89
    Lazio dobře tahá u levé postranní čáry na polovině Empoli.

88
    Střídání v týmu S. S. Lazio:
    ze hřiště odchází Daiči Kamada, přichází Danilo Cataldi.

87
    Empoli mělo poté k dispozici roh z levé strany, po kterém Christos Mandas likviduje dobře umístěnou hlavičku Stivena Shpendiho. Ta mířila přesně za pravou tyčku.

86
    Răzvan Marin poslal skvělý centr z levé strany na zadní tyčku, tam před Ardianem Ismajlim dostal balon do bezpečí domácí obránce.

85
    Nicolo Rovella na levé straně poslal na zem nevybíravě jednoho z hostů. Je tady další šance pro Răzvana Marina.

84
    Liberato Cacace zkusil nastartovat dlouhým nákopem duo svých kolegů. Jenže do balonu přenesl nohou až příliš mnoho energie. Následuje totiž jenom odkop od domácí branky.

Vít Káňa

Branky: 45+3. Patric (Zaccagni), 89. Vecino (Pedro)

Karty:   77. Lazzari (LAZ), 85. Rovella (LAZ), 90+6. A. Romagnoli (LAZ) – 73. Gyasi (EMP)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 11:16. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 18:16.
    S. S. Lazio: Mandas – Patric, A. Romagnoli, Hysaj – Marušić, Guendouzi (65. Vecino), Kamada (88. Cataldi), Lazzari – F. Anderson (65. Rovella), Zaccagni (76. Pedro) – Immobile (65. Castellanos).
    Náhradníci: Renzetti, Provedel – Lu. Pellegrini, Casale, Isaksen, D. González.

Trenér: Igor Tudor

Empoli FC: Caprile – Bereszyński, Ismajli, Luperto (77. Shpendi) – Gyasi, S. Bastoni (55. Cambiaghi), Ră. Marin, Máleh (77. Fazzini), Pezzella (67. Cacace) – Caputo (67. Destro), Cancellieri.
    Náhradníci: Perisan, Seghetti – Gogličidze, Walukiewicz, Grassi, Kovalenko, Niang, A. Cerri, Żurkowski.

Trenér: Davide Nicola

Rozhodčí: Gianluca Aureliano