Jablonec – Hr. Králové 1:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | Olomouc – Bohemians 1905 2:2 (kon.)
Karviná – Slovácko 1:3 (kon.) | Pardubice – Plzeň 2:3 (kon.)
FK Pardubice
2:3 (0:1)
FC Viktoria Plzeň
Sobota 02.03.2024, 18:00 • CFIG Arena • FORTUNA:LIGA • 23. kolo

Fotbalisté Pardubic podlehli Plzni 2:3, nicméně jejich výkon ve druhém poločase můžeme označit za heroický!

Od začátku šlo totiž vše proti domácím. Hned v úvodu jim byl po intervenci VAR vyloučen stoper Halinský. Pak se bránili drtivému náporu soupeře a ve 42. minutě nakonec inkasovali laciný gól po nenápadné střele Lukáše Kalvacha. V úvodních minutách druhé půle se pak dvakrát prosadil nejlepší ligový střelec Pavel Šulc a zdálo se, že zbytek duelu bude jen otázkou skóre. V 55. minutě ale převzal míč na pravém křídle Kryštof Daněk, který si ho dovedl k šestnáctce a střelou do šibenice snížil. V 72. minutě přišel i kontaktní gól. Po rohovém kopu Daňka tečoval míč do vlastní brány Lukáš Kalvach a najednou bylo na světě nečekané drama. V závěrečných minutách se pak Západočeši viditelně o vítězství báli. Východočeši tam měli několik náznaků a nebezpečných centrů, k vyrovnání to už však nevedlo. I tak ovšem domácí hráče nakonec vyprovází ze hřiště potlesk. (20:01:39)

90+5

90+4
    Domácí se po dlouhém autu Ichy do šance nedostali. Zabojovat se snažil Ortíz, míč šel ale do autu od něho. Vhazují Západočeši a tohle si už asi pohlídají.

90+4
    Dweh musel hrát do autu před Ichou. Domácí směřují do pokutového území soupeře...

90+2
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
    ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Ibrahim Traoré.

90+1
    Martin Jedlička měl po standardní situaci Daňka problémy, když nedokázal míč dostat pod svou kontrolu! Balón se pak dostal opět k Daňkovi, který našel Dominika Mareše. Ten zakončoval z pravé strany šestnáctky do boční sítě! Nebyla to snadná pozice, ale ani beznadějná.

90+1
    Rozhodčí Machálek nastaví čtyři minuty!

Dnešní utkání sleduje 3849 diváků.

89
    Po centru Marka Ichy šel Pavel Černý do souboje s Jedličkou. Ten balón po kontaktu s domácím útočníkem neudržel. Následovala rána zpoza šestnáctky, která skončila nad bránou hostí. Západočeši se musejí bát o výsledek, byť to dlouho vypadalo na jejich jasnou výhru!

88
    Lukáš Kalvach se hlásil o rohový kop, ale rozhodčí viděl jeho poslední dotek s míčem. Kope se naopak od brány Pardubic.

87
    Skvěle hrající Pavel Šulc se pustil do kličkované, při níž si vybojoval nedovolený zákrok na svou osobu.

86
    Icha zkusil dlouhý nákop do šestnáctky. Obránci Plzně byli pozorní.

85
    Marek Icha zamířil dopředu a na půlce byl faulován.

84
    Domácí už nemají co ztratit a i v oslabení přistoupili na hru nahoru – dolů. Centr Kryštofa Daňka zkusil využít Pavel Černý. U toho ale fauloval svého strážce Dweha.

83
    Následoval navíc rychlý kontr Plzně. Matěj Vydra se po hraničním zákroku ocitl na zemi. Pokračovat mohl Cheick Souaré, který byl v šestnáctce včas odblokován a volný míč chytá Budinský.

83
    Daněk to zahrával opět na přední tyč. Hosté s tím tentokrát počítali a ubránili se.

82
    Po Ichově standardce a centru bude následovat rohový kop Pardubic. Z jednoho dnes už domácí skórovali...

82
    Domácí se ubránili a za nakopnutým míčem pospíchal Emil Tischler. Jan Sýkora ho na chvíli chytil za dres a dostává za to žlutou kartu.

81
    Jan Sýkora byl na pravém křídle faulován Chlumeckým. Standardní situace pro Plzeň, kterou si staví opět Sýkora.

Martin Augustin

Branky: 55. Daněk (Zlatohlávek), 72. Kalvach (vla.) – 42. Kalvach (Souaré), 47. Šulc (Červ), 49. Šulc (Mosquera)

Karty:   45+3. Chorý (PLZ), 50. Jemelka (PLZ), 82. Sýkora (PLZ)   6. Halinský (PCE)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 2:8. Rohy: 2:13.
    FK Pardubice: Budinský – Icha, Halinský, Ortíz, Chlumecký – Solil, Vacek (C) (63. Darmovzal), Kissiedou (78. Mareš) – Daněk – Krobot (17. Surzyn, 78. Tischler), Zlatohlávek (63. Černý).
    Náhradníci: Kinský – Donát, Míšek, Sychra, Kukučka.

Trenér: Radoslav Kováč

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Hranáč, Dweh, Jemelka – Mosquera (62. Sýkora), Kalvach (C), Kopic, Červ (62. Valenta), Souaré – Šulc (90+2. Traoré), Chorý (62. M. Vydra).
    Náhradníci: Tvrdoň, Baier – Hejda, Paluska, Kliment, Cadu, Metsoko.