Arizona – New Jersey 4:1 (kon.) | Florida – Tampa 3:5 (kon.) | Calgary – Montreal 5:2 (kon.)
Boston – Philadelphia 6:5 (kon.) | Columbus – San Jose 4:2 (kon.) | Toronto – Carolina 4:5 (0:1 po s.n.)
Dallas – Los Angeles 4:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 3:2 (2:1 po s.n.) | Seattle – Nashville 1:4 (kon.)
Vancouver – Washington 1:2 (kon.) | Edmonton – Colorado 2:3 (po pr.) | NY Rangers – NY Islanders 5:2 (kon.)
Vegas – New Jersey 3:1 (kon.) | Chicago – San Jose 5:2 (kon.) | Columbus – Winnipeg 1:6 (kon.)
Ottawa – Carolina 2:7 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 6:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
Toronto Maple Leafs
4:5 (0:0, 3:2, 1:2 - 0:0)
Carolina Hurricanes
Neděle 17.03.2024, 00:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Děkuji za sledování onlajnu a přeji vám dobrou noc. (03:17:12)

Utkání je u konce. Přestože zápas začal v poklidném tempu, nakonec měl velmi dramatický závěr. Toronto sice odskočilo do třígólového vedení, ale Carolina se dokázala vrátit do zápasu. Ve třetí části navýšil skóre český forvard David Kämpf a zdálo se, že je rozhodnuto. Ovšem poté se dvěma brankami v závěru utkání předvedl Sebastian Aho a do té doby neviditelný muž poslal zápas do prodloužení. V něm Toronto nevyužilo dvouminutovou přesilovku a šlo se do nájezdů. Tuto loterii nakonec vyhráli hosté díky jedinému úspěšnému nájezdu Jakea Guentzela. Carolina tak potvrdila svou formu a podruhé v letošní sezoně Javorové listy porazila.

Statistika
    Střely na bránu: 40 – 40 | Přesilová hra: 0/4 – 2/5 | Trestné minuty: 10 – 8

Ilja Samsonov (Toronto) – 36 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 65:00
    Pjotr Kočetkov (Carolina) – 36 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 61:25

Česká a slovenská stopa
    David Kämpf (Toronto) – 1+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 16:57
    Martin Nečas (Carolina) – 0+0, +1 účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 20:08

1. Jake Guentzel (Carolina) 0+2
    2. Sebastian Aho (Carolina) 2+1
    3. John Tavares (Toronto) 1+1

Jake GUENTZEL - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
    Autorem vítězné branky je JAKE GUENTZEL.