Boston – Florida 3:2 (po pr.) | Chicago – Dallas 3:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 2:4 (kon.)
San Jose – St. Louis 3:2 (po pr.) | Columbus – Philadelphia 6:2 (kon.) | Montreal – Toronto 2:4 (kon.)
Ottawa – New Jersey 3:4 (kon.) | NY Islanders – Nashville 2:0 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 6:3 (kon.)
Calgary – Edmonton 2:4 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:1 (kon.) | Chicago – Minnesota 0:4 (kon.)
Carolina – Columbus 3:0 (kon.)
Ottawa Senators
3:4 (0:3, 1:1, 2:0)
New Jersey Devils
Neděle 07.04.2024, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:08:48)

3. Jesper Bratt (NJD) 0+2

Bez lehce zraněného Tima Stützleho hrající Ottawa měla tradičně špatný začátek. V sedmnácté minutě prohrávala 0:3 a když se po přesilovkovém gólu Sandersona začala zvedat, tak její rozlet přibrzdil zbytečný faul debutujícího Imamy. Devils se v přesilovce nadechli a díky trefě Hischiera šli na druhou pauzu s komfortním náskokem. Ve třetí třetině se Senators opět semkli. Giroux využil další početní výhodu a mimořádně aktivní Tkachuk (7 střel, 16 hitů) zadělal v 55. minutě na obrovské drama. Drtivý tlak kanadského týmu byl umocněn vyloučením DeSimoneho. Allen šance na vyrovnání noblesně likvidoval a v závěrečných sekundách mu v gólovce Pinta pomohla také branková konstrukce.

Tkachuk po vypršení času vystartoval na Hischiera kvůli tomu, že dovezl puk do prázdné branky po vypršení času. Pak to vypadalo, že půjde do bitky se Smithem, ale čárový rozhodčí nakonec zvládl extrémně namotivovaného kapitána Ottawy zpacifikovat.

59:55
    Zablokovanými střelami Chychruna a Bathersona chaos u branky Devils ještě neskončil. Allen vyrazil dorážku Tkachuka na Pinta a ten v ohromné příležitosti na vyrovnání trefil tyč!

59:40
    Sens vydolovali puk z důležitého vhazování a přenesli ho na pravou stranu. Tkachuk napřáhl k ráně golfákem a nechal vyniknout Allenův zákrok levým betonem!

59:33
    Tkachuk v drtivém tlaku nedostrkal puk za Allena z bezprostřední blízkosti. Puk vypadl ke Girouxovi a jeho střela zápěstím byla sražena do ochranné sítě.

59:22
    Volej Pinta gólové parametry neměl. Chabot však zastavil hostující pokus o vyhození a udržel Ottawu v palebné destinaci!

59:06
    Ze střídačky naskočil Pinto a okamžitě přihrál do pravého kruhu Chabotovi, jehož nebezpečný golfák Allen v důležité chvíli vyrazil.

58:50
    Bratt nezkrotil prudkou přihrávku Jacka Hughese. Tkachuk rychle otočil hru a Joonas Korpisalo mezitím odjel na střídačku za šestého útočícího hráče!

58:25
    DeSimone s Haulou odvezli puk k červené čáře a odjeli střídat. Drama vrcholí, Senátorům zbývá na vyrovnání posledních devadesát sekund.

58:10
    Kubalík zprava trefil Siegenthalera. V následné souhře na jeden dotek nedostal PInto puk ideálně na hokejku a těžkou střelou ze vzduchu Allena nevylekal.

57:57

57:39
    Nosek šel nebezpečně do souboje s Chabotem. O faul se nejednalo a Sens ztratili další sekundy z početní výhody.

57:10
    Chychrunovi trvala příprava střely z osy hřiště. Poslal ji do bránícího Smithe a hned poté se hostům povedlo vyhodit.

56:48
    Kanadský tým rozjel kolotoč přihrávek. Sanderson vypálil nepřesně a Girouxovi pak nešikovně utekl puk do středního pásma.

56:10
    New Jersey si v těchto minutách prochází peklem. Jeho starostí mohou vygradovat v oslabení. Připomínám, že v předchozích dvou vždy inkasovalo.

55:57
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
    Nick DeSimone – 2 min., držení.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 21. Sanderson (Batherson, Giroux), 44. Giroux (Sanderson, Batherson), 55. B. Tkachuk – 4. Haula (J. Hughes, B. Smith), 13. Palát (L. Hughes, Holtz), 17. B. Smith (Bratt), 32. Hischier (Bratt, B. Smith)

Ottawa Senators: A. Forsberg (17. Korpisalo) – Sanderson, Zub, Chabot (A), Brännström, Chychrun, Bernard-Docker – B. Tkachuk (C), Greig, Giroux (A) – Kubalík, Pinto, Batherson – Katchouk, M. Joseph, Kelly – Imama, Kastelic, Smejkal.
    Trenér: Jacques Martin

New Jersey Devils: Allen (Kähkönen) – L. Hughes, DeSimone, Bahl, B. Smith, Siegenthaler, Nemec – Meier, Hischier (C), Mercer – J. Hughes (A), Haula, Bratt – Palát (A), Nosek, Holtz – MacDermid, Tierney, Lazar.
    Trenér: Travis Green

Rozhodčí: Lee, Blandina – Smith, Berg

Diváci: 19 146