Finsko – USA 3:5 (kon.) | Švédsko – Japonsko 6:2 (kon.) | Kanada – Česko cz 5:0 (kon.)
Kanada
5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Česko
Neděle 07.04.2024, 21:00 • Adirondack Bank Center, Utica • Mistrovství světa žen • Skupina A

Děkuji všem za sledování onlajnu. Dobrou noc. (23:33:00)

Zápas je u konce. Kanada zvítězila jednoznačně 5:0 a odnáší si další 3 body do tabulky v základní skupině mistrovství světa. Češky tak po vítězství nad Fisnkem nedokázaly v zámořském dvojboji ani jednou skórovat a budou chtít určitě zmobilizovat své síly na Švýcarsko.

Do vedení dostala Kanadu ve třetí minutě Dannielle Serdachnyová, které nahrávala na gól Kristin O'Neillová, jež vstřelila zbylé dvě branky v první periodě. Ve druhé třetině zvýšila skóre Renata Fastová a ve třetí části potvrdila kanadskou dominanci krásnou individuální akcí Laura Staceyová. Češky první dvě třetiny jednoznačně strádaly. Důvodem mohla být jejich nedisciplinovanost, jelikož byly často vylučované. Lvice se ale v závěrečné periodě probraly a vypadalo to, že by přece jen mohly čestný gól vstřelit. To se nakonec nepovedlo, a tak prohrály s Javorovými listy 5:0.

Nejlepší hráčka kanadského týmu: Kristin O'Neillová.

Nejlepší hráčka českého týmu: Tereza Vanišová.

59:35
    Vypadá to, že ne. Kanaďanky drží kotouč ve vlastní útočné třetině a kontrolují další vítězství ve skupině.

59:00
    Poslední minuta utkání! Dokáže se Česko prosadit?

58:00
    Vanišová vyslala pěknou křížnou přihrávku, ale byla příliš dlouhá.

56:40
    Češky by mohly konečně skórovat. Přichází přesilovka pro lvice.

56:40
    Vyloučení v týmu Kanada:
    Jocelyne Larocqueová – 2 min., nedovolené bránění.

56:25
    Znovu se hraje divočejší hokej ze strany na stranu.

54:49
    Hymlárová dostala dobrou průnikovou přihrávku. Bohužel pro ni ji soupeřka dojela a zablokovala její pokus.

51:51
    Češky vytvořily tlak na Desbiensovou. Místo puku ale v brance skončila jen kanadská brankářka.

50:04
    Další zákrok české brankářky, tentokrát proti Fillierové.

49:30
    Turnbullová vystřelila po nahrávce zpoza brány, ale pro Peslarovu byl její pokus pouhou lahůdkou.

47:40
    Goslingová vypálila zleva a Peslarové vypadl puk, ale Kanaďanky její zaváhání nepotrestaly.
    45:44 Laura STACEYOVÁ - 5:0

45:44
    Kanada právě vstřelila branku!
    A odbila nám pátá! Kanaďanky zvyšují své vedení. LAURA STACEYOVÁ.se fantasticky protáhla z rohu až před bránu a nádhernou individuální akcí překonala bezmocnou Peslarovou. Asistence: Jocelyne Larocqueová.

44:29
    Nyní se hraje více nahoru, dolů a duel se nám začíná lehce vyrovnávat.

Matěj Kourek

Branky a nahrávky: 3. Serdachnyová (O'Neillová), 9. O'Neillová (Nurseová), 18. O'Neillová, 25. Fastová (Rattrayová, Nurseová), 46. Staceyová (Larocqueová)

Kanada: Desbiensová (Campbellová) – Larocqueová, Fastová, Sheltonová, Ambroseová, Bellová, N. Goslingová, Bourbonnaisová – Fillierová, Jennerová (A), Poulinová (C) – Nurseová, Spoonerová, Maltaisová – Staceyová, Clarková, Turnbullová (A) – O'Neillová, J. Goslingová, Serdachnyová – Rattrayová.
    Trenér: Troy Ryan

Česko: Peslarová (Škodová) – Tejralová (C), Pejšová, Čajanová, Radová, Trnková, Kosinová, Jandušíková – Křízová (A), Hymlárová, Vanišová – Šapovalivová, Pejzlová (A), Mlýnková – Kalová, Přibylová, Neubauerová – Čabelová, Pištěková, Plosová.
    Trenér: Carla Macleodová

Rozhodčí: Doyleová, Hillerová (obě USA) – Bucknerová (USA), Cheyrouxová (FRA)