Zlín – Pardubice 1:1 (kon.) | Olomouc – Jablonec 1:0 (kon.) | Ostrava – Karviná 2:2 (kon.)
Plzeň – Slavia 1:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:2 (1:0)
MFK Karviná
Neděle 14.04.2024, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 28. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezké odpoledne a u dalších online přenosů na počtenou. (16:59:41)

Slezské derby je u konce. Domácí šli o vedení v 19. minutě, když se z vlastní poloviny prosadil parádní ranou Ewerton. Další gól do poločasu nepadl, a tak si Baník odnesl do kabin jednobrankový náskok. Po pauze domácí trochu polevili a byli za to porestání vyrovnávací trefou Regáliho. Jenže Ostrava se nevzdala a po faulu na Kubalu kopala v 74. minutě penaltu. Tu dokázal proměnit Ewerton a v Ostravě bylo podruhé veselo. Jenže Karviná nesložila zbraně a v 80. minutě srovnal na konečných 2:2 Ražnatović. Pro domácí je remíza určitě ztrátou, kdežto pro poslední Karvinou je tento bod zlatý.

90+6

90+5
    Po Frydrychově sražené ráně je zde asi poslední roh Baníku.

90+4
    Další centr Baníku zleva byl odvrácen. Mezitím se naplnilo čtyřminutové nastavení.

90+3
    Kpozo vyslal krásný pas do ideálního prostoru, kde ale nebyl nikdo z domácích. Následně Ewerton vyslal centr na malé vápno, kde avšak domácí nezakončili ideálně a navíc se pískána zřejmě ruka.

90+1
    K hlavičce se na zadní tyči nakonec protlačil Blažek, ale vysoko minul. Hrát se poté chvíli nebude, jelikož brankář Holec se drží za obličej a žádá si ošetření.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Centry domácích na přední tyč si hosté pohlídali, ale Ostrava má k dobru další roh.

89
    Ewerton byl zahnán až k praporku, kde z minima vytěžil maximum, a sice rohový kop.

87
    Ražnatović to znovu zkoušel, avšak tentokrát jeho rána zpoza vápna nemířila mezi tři tyče.

85
    Adediran se snažil protlačit zprava do pokutového území, ale byl výborně ustrážen a bude se jen kopat od brány Holce.

83
    Přímá kop hostů Ostravané ubránili na přední tyči a vyklízejí obranné pozice před Letáčkem.

82
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Quadri Adediran).

81
    Dnešní utkání sleduje 12 296 diváků.
    80. Andrija RAŽNATOVIĆ - 2:2

80
    Karviná právě vstřelila branku! Ostravská liknavost v defenzívě vedla k velmi rychlé kombinaci a srovnání! Rychlá Povedená a hlavně blesková souhra přešla zprava až na střed vápna, kde Ezeh přistavil míč proti noze ANDRIJOVI RAŽNATOVIĆOVI, který krásnou ranou pod břevno překonal Letáčka.

79
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Quadri Adediran.

78
    Střídání v týmu MFK Karviná:
    ze hřiště odchází David Moses, přichází Emmanuel Ayaosi,
    ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází Lukáš Budínský,
    ze hřiště odchází Momčilo Raspopović, přichází Pavel Kačor.

Michal Luxa

Radomír Fukala

Branky: 19. Ewerton (Buchta), 74. Ewerton (pen.) – 63. Regáli (Čavoš), 80. Ražnatović (Ezeh)

Karty:   43. Rigo (OVA), 73. Blažek (OVA), 82. Adediran (OVA) – 73. Regáli (KAR)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 2:2. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:9.
    FC Baník Ostrava: Letáček – Blažek, Frydrych, Lischka (C) – Rusnák, Rigo (66. Šín), Boula, Buchta (59. Kpozo) – Ji. Klíma (79. Adediran), Ewerton, Tanko (59. Kubala).
    Náhradníci: Markovič – Pojezný, Šehić, Šudák, Grygar, J. Juroška, Ndefe.

Trenér: Pavel Hapal

MFK Karviná: Holec – Traore, Svozil (C), Bergqvist – Raspopović (78. Kačor), Boháč, Čavoš (78. Budínský), Moses (78. Ayaosi) – Ražnatović, Iván (46. Regáli) – Akinyemi (46. Ezeh).
    Náhradníci: Ciupa – Bielan, D. Žák, Bederka, Čurma, Mikuš.