Le Havre – Nantes 0:1 (kon.) | Clermont Foot – Montpellier 1:1 (kon.) | Lyon – Brest 4:3 (kon.)
Olympique Lyon
4:3 (1:0)
Stade Brestois 29
Neděle 14.04.2024, 20:45 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 29. kolo

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 8:15. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:7. (23:03:23)

Je až neuvěřitelné, co všechno jsme dnes v Lyonu viděli. Sedm branek, rozhodnutí v šestnácté minutě nastaveného času, dvě červené karty, skvělé zákroky brankářů.

Už první poločas, který skončil 1:0 pro Lyon, nabídl výbornou podívanou, ale dění po změně stran předčilo veškerá očekávání. Brest nejdříve otočil zápas na 3:1 především díky bývalému hráči Lyonu Romainu Del Castillovi, jenž na první branku přihrál Mouniému, pak dvě sám vstřelil, ovšem Lyonu se díky zásahům Lacazetta a Tagliafica povedlo vyrovnat.

V nastaveném čase brankář Bizot doslova knockoutoval Alexandra Lacazetta, rozhodčí Vernice nakonec nařídil penaltu, kterou v šestnácté minutě nastaveného času proměnil Ainsley Maitland-Niles a znovu přiblížil Lyon pohárovým pozicím.

90+17

90+17
    Ještě něco málo času hostům zbývá, snaží se tak o závěrečný nápor.
    90+16. Ainsley MAITLAND-NILES - 4:3

90+16
    Lyon právě vstřelil branku! AINSLEY MAITLAND-NILES si vzal velmi pozvolný rozběh, pak kopl penaltu do protipohybu brankáře Bizota a běží slavit!

90+15
    Míč si na penaltový bod staví Ainsley Maitland-Niles.

90+14
    Lyon bude ještě střídat, místo Lacazetta vbíhá na trávník Gift Orban.

90+13
    Do akce musí i nosítka, Lacazette je velmi otřesen.

90+12
    Penalta se ale bude muset odložit, neboť Alexandre Lacazette stále zůstává ošetřován před branku Brestu.

90+11
    Žlutou kartu dostal také Nemanja Matić.

90+11
    Marco Bizot navíc dostává žlutou kartu.

90+11
    Rozhodčí Vernice po zhlédnutí videozáznamu nařizuje pokutový kop pro Lyon!

90+9
    Alexandre Lacazette mezitím stále zůstává ošetřován po tvrdém ataku brankáře Lopese.

90+9
    To se ale musí odložit, neboť se strhla obrovská mela mezi střídačkami.

90+8
    Rozhodčí Vernice se jde podívat k monitoru na videozáznam!
    90+7. Bizotův tvrdý atak na Lacazetta, nakonec se píská penalta!

90+7
    Po dalším nákopu do pokutového území brankář Bizot velmi neohroženě vletěl do Lacazetta a publikum si žádá pokutový kop, zatím marně!

90+7
    Lyon se v závěru ještě dostal do náporu, Cherki ale místo přihrávky naprosto volnému Tagliaficovi volil zablokovanou střelu.

Tomáš Kohlmann

Branky: 18. Tolisso (O'Brien), 70. Lacazette, 79. Tagliafico (Cherki), 90+16. Maitland-Niles (pen.) – 60. Mounié (Del Castillo), 64. Del Castillo, 67. Del Castillo (Doumbia)

Karty:   57. Benrahma (LYO), 59. Tagliafico (LYO), 87. O'Brien (LYO), 90+11. Matić (LYO) – 17. Brassier (BST), 45+3. Lees-Melou (BST), 87. Locko (BST), 90+11. Bizot (BST)   87. Tagliafico (LYO) – 87. Lees-Melou (BST)

Olympique Lyon: Lopes – Maitland-Niles, Mata, O'Brien, Tagliafico – Caqueret, Matić, Tolisso (69. Cherki) – M. Fofana, Lacazette (C) (90+14. Orban), Benrahma (89. Henrique).
    Náhradníci: Perri – Adryelson, M. Baldé, Lovren, Mangala, Nuamah.

Trenér: Pierre Sage

Stade Brestois 29: Bizot – Le Cardinal (80. Zogbé), Chardonnet (C), Brassier, Locko – Doumbia (71. Mah. Camara), Lees-Melou, Magnetti – Del Castillo (89. Lage), Mounié, Satriano (80. Le Douaron).
    Náhradníci: Coudert – Bráhímí, Cartillier, Lebeau, Amavi.

Trenér: Eric Roy

Rozhodčí: Vernice – Garrigues, Rahmouni