Pardubice – Mountfield HK 5:4 (po pr.) | Sparta – Liberec 3:2 (2:0 po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
5:4 (0:2, 3:1, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:0
Mountfield HK
Pátek 15.03.2024, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • Čtvrtfinále

Konec zápasu. (21:02:34)

61:25
    5/5
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! V prvním čtvrtfinále vítězí Pardubice! Puk získal MARTIN KAUT, který rychlou střelou prostřelil vše a zajistil tak první výhru Dynama.
    Kaut M., Kousal R., Košťálek J., Zohorna T., Hájek L.
    McCormack G., Jergl A., Okuliar O., Jank B., Klíma Kev.

60:59
    Hned na začátku se do skvělé šance dostal Pánik, který se s kotoučem dostal před Paříka, ale jeho střelu vyrazil betony.

60:01

Ve třetí třetině padly dvě branky po jedné na obou stranách. Nejdříve Lukáš Sedlák poslal poprvé Dynamo do vedení. Jenže v 50. minutě Alex Tamáši přidal čtvrtý gól Hradce. Jelikož je stav nerozhodný, po přestávce bude následovat normálně dvacetiminutová třetina s náhlým vítězstvím.

60:00

59:40
    Radil mohl jít do útoku, ale nedosáhl na přihrávku, do útoku jdou tak hosté.

58:33
    Lalancette zavezl kotouč do útočného pásma, tam byl ale o něho obrán Vondráčkem, ten ale přes hradeckou obranu před Paříka neprošel.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:43
    Pánik zachytil kotouč a posílal ho Hykovi, jenže ten ho nezachytil a puku se tak zmocnili hosté.

55:38
    Martin Kaut se dostal do dobré střelecké pozice, kdy pálil z pravého kruhu, Pařík puk vyrazil betony.

54:30
    Mandát ujížděl s pukem před Paříka, kde ho poslal Poulíčkovi, ten byl ale zablokován a nemohl tak vystřelit.

53:50

53:23
    Musil získal kotouč a osvobozuje Dynamo.

52:40
    Hradecký Jank ujížděl po levé straně a když byl na kruhu tak vystřelil, Will pokus zastavil lapačkou.

52:14
    Dnešní utkání sleduje vyprodaná Enteria aréna.

52:14
    Skvělý zákrok předvedl Will, který zneškodnil dorážku od Šťastného.

51:45
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Lukáš Radil – 2 min., nedovolené bránění.

51:45
    Vála ihned po vhazování pálil, hradecký brankář lapil střelu do připravené lapačky.

Zuzana Miřatská

Branky a nahrávky: 22. Zohorna (Pánik, Sedlák), 23. Vondráček (Poulíček), 35. Zohorna (Hájek), 41. Sedlák (Hyka, Košťálek), 62. Kaut – 6. Perret, 13. McCormack, 30. R. Pavlík, 50. Tamáši (R. Pavlík)

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
    Trenér: Marek Zadina

Mountfield HK: Pařík (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Jank, McCormack, Kalina – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl (A) – Eberle (C), Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Lalancette, Miškář.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Hradil, Vrba – Rampír, Špůr